• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sumnjivi oglasi

  • Temu pokrenuo Istrijan1990
  • Datum prvog posta
I

Istrijan1990

Guest
Kao prvo ja se ispričavam što ovdje radim novu temu jer nisam znao gdje bih je drugdje stavio niti pod koju temu bih uputio ovo pitanje, taako da ću u potpunosti razumijeti ako mi temu budete izbrisali.. Mene zanima, dal se je tko od vas susreo sa nekim sumnjivim oglasima (mislim isključivo na traktore i poljoprivredne strojeve) na Njuškalu? Konkretno, jedan lik je imao oglas u kojem prodaje Torpedo 6006 za 900 eura i IMT 539 za 600 eura, kao jer mu je hitno, onda gledam oglas piše Karlovac, a ispod piše Istarska županija (ne postoji niti jedan Karlovac u Istarskoj županiji niti kao selo niti kao gradić, u to sam siguran jer sam iz Istre). To mi je sve bilo sumnjivo, pa probam zvat čovjeka ne javlja se.. Onda odjednom ukloni oba oglasa, to je bilo prije par mjeseci, i danas nešto tražim po Njuškalu i eto ga opet sa istim tim oglasima. U 2 mjeseca bi za 1500 eura prodao ta dva traktora i da su u derutnom stanju, a njegovi po slikama izgledaju odlično.. Mene samo zanima, što bi tu moglo biti u pitanju? Neka muljaža? Preprodaja? Ili stvarno prilika desetljeća? Jer osobno meni ne treba ni jedan ni drugi traktor jer ih imam dovoljno za svoje potrebe, ali za te pare bi ih sigurno uzeo..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ista stvar je i meni upala u oko. Novi ili malo rabljeni strojevi po nevjerojatnim cijenama. takodjer se lokacija nikako nije poklapala, a i broj je bio cudan. Dao sam si truda i pronasao slike tih traktora na internetu, i to u Engleskoj, Francuskoj i slicno. Osobno mislim da se radi o prijevari telefonskog tipa. Obratite pozornost na vas telefonski racun kada stigne. Njima je ocito samo bitno prikupiti cim veci interes, a s tim i sto vise poziva. Svatko ce nazvat u ovo tesko financijsko doba...ali kada jesto pre dobro da bi bilo istina, onda obicno i nije istina nego laz i prevara... Drzim fige da ne dobijete nevjerojatan racun...
Inace, pisao sam administratoru njuskala u vezi toga i odmah su uklonili sve te oglase koje sam uspio naci...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Bilo je slučaja da stave takav oglas i broj nekog poznanika iz zafrkancije .U svakom slučaju takve oglase treba izbjegavat zvat .
 
I

Istrijan1990

Guest
Ma mislim da neću dobiti veliki račun, jer se osoba nije javila, a zvati sigurno neću opet.. Kažem, ti oglasi su bili identični sa identičnim tekstom i istim fotkama prije nekoliko mjeseci, zato mi je to bilo i sumnjivo jer IMT 539 '90. godište za samo 600 eura, da je u bilo kakvom stanju ćeš ga prodat u 2 mjeseca, a ovaj na slikama izgleda odlično tako da mi ovo ne drži vodu.. A vidio sam još nekoliko takvih oglasa, ali onda bi pisalo traktor je u Njemačkoj treba ga uvest bla, bla, bla.. Ali ovdje ne piše ništa, najnormalniji oglas.. Bilo kako bilo, trebalo bi stati na kraj takvim prevarantima.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na takve se oglase netreba obazirati.
ako malo prolistas oglasnik i nesto te odredjeno interesira, za cas ces vidjet koja je neka realna cijena. kada naletis na nesto sa nerealnom cijenom, taj oglas treba preskociti i traziti dalje.
sve je to ili lov u mutnom ili neka vrsta podvale..
 
I

Istrijan1990

Guest
na takve se oglase netreba obazirati.
ako malo prolistas oglasnik i nesto te odredjeno interesira, za cas ces vidjet koja je neka realna cijena. kada naletis na nesto sa nerealnom cijenom, taj oglas treba preskociti i traziti dalje.
sve je to ili lov u mutnom ili neka vrsta podvale..


Ma gle, ja trenutno ne kupujem traktor, a i da kupujem nebih kupio IMT 539 jer mi takav traktor ne treba, za mene bi bio eventualno neki sa 80-90 ks i 4X4. Ali kad sam vidio ovo, sam se zaintrigirao jer znam recimo primjer čovjeka koji je jednom mom poznaniku ponudio Zetor 5011 sa kabinom (u solidnom stanju, moram reći) za 10 000 kuna jer su mu hitno trebali novci, a nije imao ništa drugo šta bi mogo prodati pa sam mislio da se možda ne radi o takvom slučaju. Kasnije sam shvatio da je sve to vjerojatno prevara s ovim konkretnim oglasom pa mi ne pada napamet više zvati.. Ovu temu sam i otvorio s ciljem da malo ispitam iskustva drugih forumaša te na neki način upozorim ljude na prevare..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
takve stvari jako rijetko dospiju u oglasnike. to se proda u selu, medju poznanicima. nazalost..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa stalno su takvi oglasi i idu mi na zivce!
cesto stave na prodaju neki novi traktor,od cca 90-100KS i cijena 9000eur, ono, ak ste vidjeli opis u natuknicama, i ima jedna natuknica "NAPRAVITE:" i onda cini mi se da pod njom pisu konjska snaga(jel vidio tko to?), to obicno budu NH, JD, ZETOR,i sl.
to nas neko za...bava
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ja bi rekao da te oglase stavljaju stranci i prevode preko googlea pa oglas ispadne zbrda zdola.
stavlja izmedju ostalog one male nh-e i jd-e s prednjim utovarivacima. ameri vozaju takve male traktore.
ne kuzim kako na njuskalu dozvoljavaju takve oglase a meni malo malo obrisu oglas zato sto ne stavim stvarnu cijenu..
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ja bi rekao da te oglase stavljaju stranci i prevode preko googlea pa oglas ispadne zbrda zdola.
stavlja izmedju ostalog one male nh-e i jd-e s prednjim utovarivacima. ameri vozaju takve male traktore.
ne kuzim kako na njuskalu dozvoljavaju takve oglase a meni malo malo obrisu oglas zato sto ne stavim stvarnu cijenu..

e pa da, i te male sa prednjim utovarivacima! pa da, bas moze bit to sto kazes za prijevod,
pa da cim napises 100kn za neki oglas, to je kao OK, bez obzira jel je stvarna cijena onog sto se oglasava 10teur, a kad stavis 1kn, onda ga izbrisu
 
I

Istrijan1990

Guest
takve stvari jako rijetko dospiju u oglasnike. to se proda u selu, medju poznanicima. nazalost..


Slažem se s ovom tvrdnjom iako ja uvijek tragam onako usput za takvim stvarima, jer sam znao naletiti na stvarne slučajeve kad su ljudi davali dobre stvari za bagatelu (već sam naveo primjer Zetora za 10 000 kn, koji bih bio sigurno uzeo da mi je taj poznanik javio na vrijeme da ga on neće uzet) tako da nikad ne znaš na šta možeš naletit.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Vrtilo se nedavno na televiziji i netu kak je neki tip čini mi se iz VŽ "kupio" auto u Engleskoj isto preko njuškala...

Popušil je naravno:mad:
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
pogledajte i njegove ostale oglase ,deutz -fahr agrolux 70 ,2009g samo 4.998kn, haha
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ali uopce nekuzim sta je smisao tog njegovog oglasavanja!
jeste li vidjeli onog fendta, pise " model: 818 propadanje" a sad sta bi mu to trebalo znacit,to se on sjebe u prijevodu! i ono sta napise "NAPRAVITE"
i to je uvijek isti oglasivac, uvijek ista shema oglasa
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Fendt 818 Vario
Godina: 2007
Sati: 6134
70,600 kn malo prejeftino za fendta


fendt-818-vario-slika-16557691.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Meni su svi oglasi sumnjivi :rolfer:
Nema nista dok ja to nepogledam uzivo :eek:
I tada su i dalje sumnjivi, sve je to macak u vreci :axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh