• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Svaka čast, odličan video !

Kakav je bio prinos po hektaru ?
Kakva je bila otkupna cijena ?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jel stavljaš capelove adaptere za suncokret ?

S7 edge koristeći Tapatalk
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
@ Steff hvala na pohvalama. Na većini zemalja je bio prinos nešto malo veći od 4t/ha. Na par mjesta gdje je lošija zemlja i kasnije sijano je bilo ispod 4t. Za cijenu ne znam, brat to sve vodi i ja samo uskačem kad treba nešto odraditi sa strojevima. :)

@AirBoX ovo je snimano za vlastite potrebe (ništa uslužno) i nisam ušao u ne dozvoljen zračni prostor :)

@zeko stavili smo ploče ali nisu capelove, domaća je proizvodnja. Koliko me pamćenje služi, mislim da ih neka firma pravi u Baranji. Mogu točno provjeriti ako te zanima :)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Imam isti takav adapter quassar r8 pa pitam..
Ja sam kupio orginalne od capella
748d944a88c010724e8986346c6f1988.jpg




Ovdje je bilo 2 tone na 4 jutra

c04e0dbbd35cfded3bd8de9cbdf763cd.jpg


S7 edge koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kolega compy predobar video!
Prošao sam ti jučer pored kuće, taman su tu brat i još jedan čovjek u dvorište ulazili i bila su 3 auta vani, ali kasno sam sirenu stisnuo.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Od ove godine vršim sa capello quassar adapterom tako da trava ne ide u bunker.
Ide samo čisto zrno a roto sjecka isjece travu...
525ccb3a6625efa19dbd9dbf9c8c98ee.jpg


1a6ab7c2b889c1d1cf034546f0a811fc.jpg


S7 edge koristeći Tapatalk
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Kolega compy predobar video!
Prošao sam ti jučer pored kuće, taman su tu brat i još jedan čovjek u dvorište ulazili i bila su 3 auta vani, ali kasno sam sirenu stisnuo.

Hvala Marko.. Ma stalno se muvamo po dvorištu, to je najvjerovatnije bratić bio s njim.. :icon_wink:

@NEWHOLLAND e ovo je lijepo za viditi, odlična slika i suncokret.. :icon_thumright:
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa zanima me jel itko probao bez adaptacije za suncokret,skidat suncokret.Kolega ima novi fantini za kukuruz.A posijao bi da imam za ishranu svinja.Jel bi tu bila skuplja pita od tepsije,tj. vise gubitka nego uroda?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja skidam bez adaptacije,poželjno je brat dok je malo vlažnije zrno jer ima i manje gubitaka..To ima svoju manu, što je potrebno dosušit ,ali na manje količine to nije problem..
Gubitak ima,ali nije puno,neznam kako bi išlo da imam adaptacije..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Hvala decki na odgovoru.
Evo bas malo listam po ovoj temi,pa vidim da bi za ishranu svinja trebao posijati nekakav proteinski suncokret,koji ima manji udio ulja,jer kod ovog "obicnog"ako se pretjera udio u smjesi hoce doci do probavnih problema..
E sad jel ima uopce za kupit takvog ili bi se trebalo naruciti?
I jos jedno pitanje,jel se moze sijati sa kukuruznim plocama?posijao bi za probu ove godine 1-2ha,pa da ne kupujem jos sad i ploce za suncokret.Hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Koju sijacicu imas i kako ti izgledaju ploce, stavi sliku
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Ja ove godine sijao bratiču kukuruz i nastavio suncokret i bilo dobro(olt 4 reda) da je bilo bolje pripremljeno niknuo bi svaki.
 

Najnoviji postovi

Na vrh