• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

super spore brzine

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Pozdrav,
imaju li takvi mjenjaci neku standardnu oznaku?
pitam zbog frezanja kamena.
Za frezu mi treba brzina 200m/h.
Od ovih koji bi mogli imat, dostupni su mi traktori IHC 956xl i Steyr 9078 (oba imaju prepolovljene) ali nisam siguran je li to toliko sporo.
Za 10 dana cu istestirat (radim), ako znate napistie...pozdrav
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to ti se zove industrijska vuča, može bit da imaju oznaku Industrijal ili samo slovo I. mislim da je to ispod ispod 2 km/h ili tako nešto.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Koliko sam ja upućen ti traktori nemaju super spore i što je još važno po mom mišljenju preslabi su osim ako nemaš neku frezu jako malog zahvata,ne znam možda 1 metar ili čak manje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Rusi imaju dodatni reduktor koji se montira umjesto kompresora gdje je stajao na 52ki i ima te super spore brzine ali o tome neznam ništa više , znam samo da u Rumi na vašaru srećem te reduktore ponekad i baš sam pitao čemu služe
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Mi imamo Case JXU 105 i ima super spore brzine... Ide 300m/h ako iza na kardanu ima 1000 okr/min. I ima posebnu ručicu za uključivanje super sporih brzina....
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja se bojim da ova 2 mogu ici oko 2km/h, iako po konedati steyr na grafu ima nacrtanu neku brzinu <0.4 km/h
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Moraš gledati specifikaciju mjenjača i guma koje traktor ima. Nije dovoljan samo model, npr za model Steyr Kompakt, postoji 7 vrsta mjenjača, a i brzine se razlikuju i od veličine guma na tim traktorima. Npr, moj ima najsporiju 0,6 km/h al pri max broju okretaja motora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
kako Savo, nisam skuzio, kako to uspori traktor?

(iz mojih saznanja , ne iskustva) rečeno mi je da se taj reduktor montira sa lijeve strane mjenjača na otvor gdje stoji kompresor na 52ki , znači svaki MTZ tu ima poklopac
Taj pokopac se skine i montira taj eksterni reduktor , reduktor na sebi ima posebnu ručicu uključivanja gdje se ušaltavaju te super spore brzine , e sad , mislim da se postojeći reduktor u tom slučaju prebaci u ler (tako mi je rečeno) i da onda radi taj dodatni reduktor kada se on uključi
Znam da se ovi reduktori jako traže za one koji imaju kanalokopače i treba im sporo kretanje , jednom članu sa poljoinfa sam pomogao da nabavi taj reduktor ali od njega nisam dobio povratne informacije kako služi i kako je zadovljoan :=:)

U Rumi se kreću od 70 do120 savremenih evropskih apoena , ja nažalost samo toliko imam informacija o tome
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
jasno mi je.
steyr je 16+8, gume su standard 24-38, prema konedati ta najsporija brzina je do 0.44 km/h, to bi moglo bit ok ako bude moc vrtit frezu na pola gasa, jer opet prema istoj na pola gasa ima 50-ak ks
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima više brzina kardana?, stavi na 430 (ako ima) pa možeš s više gasa, tj. snage raditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne, ak je serijski ugrađeno. Obično je to još jedan planetarni reduktor prije diferencijala.
S hidromotorima se to izvodi najčešće naknadno, preko izvoda za prednji pogon.
Vidjeh to davno na Velesajmu, ugrađeno na jednoga Zetora Crystala.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
interesantno, znaci kad bi stavio na izvod prednjeg pogona hidromotor i mjenjac ubacio u ler imao bi tako pogon.
A kad ti treba pogon klasicno iskljucis prednju vucu!

steyr01, nemogu stavit spori kardan i vise gasa jer ce mi to ubrzat traktor.
Ako 956 moze ic priblizno kao 9078 onda kod njega mogu probat frezu spojit na 1000okr/min i ici s malim gasom...ali mislim da ni on nema 70ks na 1000okr/min motora
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemreš radi toga mjenjati traktor ..hidromotor je optimalna opcija ( osim ako nemaš prezahtjevan teren)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Najbolje da probaš, teško je ovak na pamet nekaj reći, 1000 okr/min motora ti je premalo za takav stroj. Gledal sam nekad snimku prezentacije FAE sitnilice za kamen, širine oko 2 m i s njom je radio Steyr CVT 6170, punim gasom, ok, teren je bio pun velikog kamena.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ovo sa hidromotorom je super ideja, mozda to cak traktorova pumpa moze podrzat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ovak: pumpa hidraulike od oko 45 l/min ti može dati 10kW. Neznam bi li to bilo dovoljno za pogoniti traktor, obzirom da freza vuče traktor prema natrag.
Na traktoru s prednjim pogonom treba skinuti prednji kardan, da bi mogel koristiti ručicu za uključivanje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kolega je na torpedu imao onaj kopač kanala na lanac , nije mu trebala veliku vučna sila i koristio je samo prednju vuču za pogon , kao pogon je koristio dinamu od auta jer mu nije trebala velika vučna sila
A samo prednju vuču je koristio iz razloga da ako udari u nešto u zemlji , prednja vuča samo prokliza i stane , dok je radio zadnjom vučom imao je problema jer je imao nekontolisano jaku vučnu silu
 

Najnoviji postovi

Na vrh