• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušare za žitarice

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Forumaši imamo u planu kupit sušaru za kukuruz mobilnu na traktorski pogon cca 8-10 tona pa me zanima vaša iskustva sa takvim sušarama i koja marka bi bila jedna od boljih (Esfor, Pedrotti, Agrimec)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Mogu ti preporucit Agrimec, kad je i sam imam. Jednostavan i pozdan stroj.
Kod mene je dosla nova.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zvao sam par ljudi koji uvoze iz italije rabljene sušare,kažu da je svaka dobra. Znam da svako hvali svoju robu samo da bolje proda,mislio sam da neko ima iskustva sa više vrsti sušara.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Radio sam i s esforovom. Ona sto ima plamenik ispred, a ne sa strane.
Kazu da je bolje sa strane, a i sve nove se tako prave. Pa gledaj u tom smjeru.
Naravno gledas sve ostalo sto vidis okom, potrosenost spirala prvo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Baš imam jednu esforovu od 11t u ponudi sa tim plamenikom ispred,koja je sad razlika ispred i sa strane plamenik?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Pretpostavljam bolje iskoristenje topline i manju potrosnju goriva, a i dosta jednostavnije izgleda.
 

kreatekagro

Novi član
Tu od
18 Sij 2018
Poruka
1
Forumaši imamo u planu kupit sušaru za kukuruz mobilnu na traktorski pogon cca 8-10 tona pa me zanima vaša iskustva sa takvim sušarama i koja marka bi bila jedna od boljih (Esfor, Pedrotti, Agrimec)

Dobar dan
Firma Agrimec je vlasnik patenta bivše firme ESFOR (koja više kao takva ne postoji) i pravi sušare sa grejnom grupom sa strane, što je mnogo bolje rešenje u odnosu na staru verziju ESFOR.
Iz ličnog iskustva vam mogu reći da jedan Italijanski poljoprivrednik (a oni i te kako imaju iskustva sa sušarama) u 90% kupi sušaru Agrimec. Oni su jedini zadržali taj sistem poluindirektnog ubacivanja toplog vazduha u samu komoru i to sa važnim razlozima.
Moja preporuka je Agrimec.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Vidio sam i ja,tu sam mislio i naručit ako to nečemu valja:icon_winkle:
Imaš i za 25-26$
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uspješno puštena sušara u rad.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cuPoYjSimdE&t=2s[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali ste neko mjenjao dizne na sušari,gdje se mogu kupit i po kojoj cijeni?
 

Najnoviji postovi

Na vrh