• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušare za žitarice

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam za šaržnu sušaru, horizontalnu, 10-15 m3, s podnom površinom od 12 m2 mislio koristiti turbinu od 10 000 m3/h.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
susara-kukuruz-slika-12556747.jpg BOS.jpg
mi smo ove godine sušili kukuruz u ovakvoj sušari
i super smo zadovoljni sa kvalitetom sušenja a i cjenom usluge

možda smo i potencijalni kupci iste

nadam se da se trgovac sušara nece buniti ako vidi komentare za sušaru
zanima me ako netko može po slici vidit zasto ova sušara suši cca 11 t s vlagom 25% oko 10 - 12 h a termometar na izlazu iz peći pokazuje 180 stupnjeva
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Termometar treba biti u unutarnjoj celiji i tu se mjeri temp plamenika tako da je moguce da je ustvari temp. puno manja od potrebnih stotinak stupnjeva...
I koliko potrosi struje u kunama za to vrijeme?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
dal misliš da je ta komora unutra pre mala tj cini mi se da ima dosta prostora izmedju te komore i vanjske stijenke za razliku od "talijanki" i ova sušara nema doli onaj "obodni nož
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Po slici da. I visinski. Trebala bi makar dvije trecine pokrivat. Al sve bi to islo da je temperatura odgovarajuca. Ja samo mislim da je preniska pa zato je tako spora...Ali ako to kompenzira jeftinim pogonom onda je u redu za manje kolicine.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
troši cca kubik mekog drveta za jednu sušaru + struja sto je daleko jeftinije od svake druge varijante
ali kad bi se naso uzrok ili više njih morala bi brže sušit
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ja sam pravio na taj princip i isto moram sušiti 10h-12h moja je malo veca.moja je peć uzidana šamotnom ciglom i tu sam pogriješio nisam mogao postici tem. pa sam ubacio privremeno spiralu od cijevi sa bočnih strana. samo je u pitanju tem čim postigneš veću tamp. prije suho.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Daj slike?????????????????????

U ovoj peci ima "radijator" od cijevi i to mislim oko 130 cijevi

AL ONI MOGU POSTIC VEČU TEM ONI LOZE SA MEKIM DRVETOM I JOC JE PEC PRIGUŠENA
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
Kolega bi mozda kupio susaru,ali posto njegov bruto prinos kukuruza ne prelazi 40t, smatramo da bi mu nesto ovako bilo taman,obzirom da ima svoj kombajn ode nakruni par tona osusi i sve tako za 4-5 dana gotovo, i niko mu ne odbija po svoj cejfu necistocu, lom,vlagu itd,samo sta vi mislite o ovim susara, valja li to cemu , zelim samo naglasiti da nemamo nikakvog iskustca u radu sa susarama
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/susara-kukuruz-oglas-15959668
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/susara-kukuruz-20-tona-oglas-16933629
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/susara-kukuruz-oglas-14022215
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A jel razmišljao možda o tome da uzme malo veču, pa da i koju uslugu napravi?
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
e moj druze markane,da svi razmisljaju kao moj kolega, ti i ja puno bolje bi nam bilo,kod nas su ljudi privrzeni tradicionalnom nacinu ratarenja od kojeg u ovom stoljecu i nema neke nade, a i tanki su sa znanjem, sve rade napamet i odokativno,pa valjda zato i imaju takve prinose kakve imaju,na kraju da sumiramo slabo bi se on najeo hljeba od tih usluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh