• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sustav pdv-a da ili ne

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Tomislav kaže:
Nije toćno....u općini gospođa iz službe za poticaje mi je izričito naglasila da se od 1.1. 08. mora biti u sustavu pdv-a inaće ne možete podnijeti zahtjeve za poticaje za nove nasade.Nitko tebe ne prisiljava ali onda jednostavno nema poticaja....
gospođa iz službe za poticaje ha ha ha

nju bi nekak drugacije trebalo nazvati

npr sluzba za istrazivanje ruda i gubljenje vremena iz alan forda ili naplatu poreza na zrak

nadam se da ne citaju forum
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa možeš ti njih kako hočeš zvati ali na kraju kada posadiš voćnjak njima dolaziš i oni te prcaju u mozak pa ne znam onda na kraju tko se kome smije ,mislim da je tvoj osmijeh tada jako kisel :lol:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
aj mi recite ko zna ko dolazi u kontrolu i na koji nacin te mogu u opčini prcat
i koti kaj more ako si sve propisno napravio nemas beda

ko zna nek odgovori

druga je situacija s poreznom upravom i poljoprivrednom inspekcijom ali u opčini je sam administracija i kad ideš k njimA naoružan svim mogučim zakonima odlukama propisima manji su od makova zrna ,sve zavisi kak se ti postaviš na njih a da bise mogel kruce postavit moras nakaj znat a ak vide da si slab kaj se tvojih prava tice onda ces lose proc cujem od ljudi koje tak otpile jel im se neda njihov problem rješavat ok jasno mi je da nisu ono krivi kaj vecina selaka nezna ni formular ispunit

i tak naje uvjek oni najjadniji neukiji oliti siromašniji kojima bi neka sica od poticaja dobro dosla da prezive
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Tomislav kaže:
Pa možeš ti njih kako hočeš zvati ali na kraju kada posadiš voćnjak njima dolaziš i oni te prcaju u mozak
I oni imaju svoje sefove i propise po kojima moraju raditi. Ako radis po propisu nebi trebalo imati problema. Problem moze biti ako se u medjuvremenu promjeni propis, a na to referent nema utjecaja. Referent ne donosi propis nego ga provodi i duzan je objasniti stranci temeljem kojega propisa donosi odluku, a na internetu se moze svaki relevantni propis naci. Propise, negdje sam to vec napisao, treba citati, koliko god bili pisani jezikom kojega nitko ziv ne govori.

Istina, ponekad je neku odluku na netu teze naci, narocito u formulacijama iz zakona gdje se kaze da ce "Ministarstvo poljoprivrede donijeti odluku" ili "lokalna jedinica samouprave", a ovo ju ili ne donese ili donese tako da stoji u necijoj ladici.
 
Na vrh