• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
291
Bolest je malo uzela svoje ali ipak mislim da će do žetve izdržati. Kako je kod vas ?
 

Prilozi

  • 2ECFEC92-D450-407E-9933-D83AE2432E88.jpeg
    2ECFEC92-D450-407E-9933-D83AE2432E88.jpeg
    211.9 KB · Pregleda: 32

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Evo slika od prije tri dana , ovo ispred je bijeli a lijevo na slici u kraju se vidi zeleni koji je već počeo da žuti po malo.
A sada neki ponovo cvati , bog samo zna na šta će izaći ovo.
 

Prilozi

  • IMG00750.jpg
    IMG00750.jpg
    159.2 KB · Pregleda: 39

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
291
Evo slika od prije tri dana , ovo ispred je bijeli a lijevo na slici u kraju se vidi zeleni koji je već počeo da žuti po malo.
A sada neki ponovo cvati , bog samo zna na šta će izaći ovo.
Ovaj bijeli izgleda da neće skoro sazriti .Zeleni je ok barem po boji.A cvatnja vise ne pridonosi ničemu samo problemu jer će taj dio loze gdje cvate biti ozelena ,a to sad u ovom dijelu zriobe smeta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Znam da će cvatnja napraviti problem ali šta ću mu ja. U Božijim je rukama.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Da bit če problem u žetvi jer ovo mekano kišovito vrijeme pomlađuje biljku a time komplicira sve........bit če ručno čupanje u 2-3 navrata bar kod mene jer samo tako mogu iskoristiti skoro sve.......al svejedno lagano odustajem od graha ,tražit ću alternativu u drugim kulturama.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Da zeleni je ovaj... al ta parcela mi je najbolja na njoj nije bilo leda i ocjedita je tako da voda nije napravila štetu. Također je bila full zaštita od bolesti.
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
291
Pozdrav svima. Da li ste počeli sa žetvom ? Ja sam malo zakosio. Nije loše za sad sto se kila tiče. Već me kupci napadaju kad će grah pa kad će.😀.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Prinos je smiješan i žalostan u isto vrijeme kod mene.
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
291
Pozdrav društvo. Ja sam danas skinuo grah i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Odprilike imam 700kg/kj. A kad točno izvažem nadam se da će biti i vise od toga. Izgleda da sam imao sreće ove godine. Pozdrav.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Da malo osvježimo temu. gruntam si bi li mogla samoutovarna prikolica pokupiti grah sa polja koji je pokošen, bez velikog rasipanja, dali je možda netko probao? Imam na ponudi sip jedinicu povoljno, pa me zanima
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
291
Prijatelju to ti je jako dobra solucija ali samo ako se bliži kiša pa da skloniš sa njive. U protivnom dupli posao. Najbolja solucija je sve obaviti na njivi(ako si u mogućnosti).Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
To si i ja mislim jer gledam po netu da pick up-ove ugrađuju na kombajne i tako skupljaju i vrše grah, mislim da nebi trebalo biti puno rasipanja. Nisam u moućnosti sve obaviti na polju, moram grah pokupiti i doma ga ovršiti.SIP jedinica bi ga pokupila bez problema, možda ga i ne bi puno iscurilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh