• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
55
Cijene novog graha u B Luci.....trešnjevac 6 km...oko 3 evra..........slavonski zeleni 5 evra....kukuruzar od 7,5 do 10 evra
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
292
Pozdrav društvo. Kada krećemo sa sadnjom graha? Smanjujete li površine , povećavate ili odustajete ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Čim snijeg prođe :hahah:
Smanjujem jer nisam u stanju ili neznam da se izborim sa korovima.
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
55
Korovi su najmanji problem,barem meni....veći problem je što svi poljoprivredni proizvodi bilježe rast cijena....osim graha.Neću odustati ali def. smanjujem
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
55
Ako misliš na travu,nju riješavam sa Challenge herbicidom za širokolisne....uskolisni Fokus
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ja berem ima tjedan dana. Ali grah mahunar. :)
Darijus, znaš li možda ima li plastenička vrsta mahunara? Ovaj za vanjsku mi se brzo polomi, bude veća cima nego što inače bude na otvorenom i ne može to izdržati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nema ništa nisko...staviš visoki na mrežu i nemaš problema sa lomom...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Može li se grah saditi na stalno mjesto. Naime ako se pokaže, napravio bi "fiksnu konstrukciju" -stupovi za vinograd i zica, a po potrebi bih kacio i mrežu. No ako se treba seliti i nužno pratiti plodored, onda nema smisla
Dakako, uzgoj je za svoje potrebe i ne neka ekstremna količina
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
292
Možeš ponoviti grah na grah jednom, dvaput , ali već treći puta sigurno grah čeka veće gljivično i bakterijsko oboljenje zbog bolesti koje se množe u zemlji a neiskorjenjunu plodoredom. Grah bi ti bio iz godine u godinu sve lošiji pa sve do razine smeća .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
114
Da tako nekako sam i ja mislio. Ipak bude moralo na nekakvu mobilnu konstrukciju... ako da uopče bude. Nakon 2 tjedna ništa nije niknulo, a mahune pojeli puževi pa opet nista
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
O nekoj mobilnoj konstrukciji sam i ja nekad davno razmišljal.

Var. 1:
Možda bi bilo prihvatljivo da su A nogari na svakih 6 m i u sredini ravni potporanj (stup), odozgora povezano s cijevi (sve 1/2" vodovodna) i na krajevima zategnuto kak i stupi za trsje, zbog uzdužne stabilizacije. Na gornju cijev zavezati deblje špage po kojima se bu grah penjal. Špage su jednokratne, ostalo se posprema.

Var. 2:
Okvir duljine 3 m i u njemu napeta mreža za krastavce. Va svakom kraju okvira kose upore za sprečavanje prevrtanja. Mreža je iskoristiva nekoliko godina.

Ideje su onak na prvu i možda su malo blesave. Ako netko ima još koju, samo naprijed.

Za sad ga sijemo po kuruzi koja posluži kao nosač.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bentarozz u grahu, može normalna doza ili ipak ići split aplikaciju? Imam dosta ambrozije, lagano prelazi fazu kotiledona.
 

Najnoviji postovi

Na vrh