• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sveder za rupe na kardan

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Zdravo kolegi !
Imam pitanje,ima li netko sveder za vrtanje vertikalnih rupa u zemlji a da ide na
kardan od Tomiča?sveder bi trebal biti fi 150mm,a sad neznam kako naprijed.
kad gledam malčer,kako radi po mom bi trebal imati isto 3-točkovni sistem,svrdlo se onda diže i spušta na hidro,sad mi fali ideja usmerivanja?ima li netko ideju,kako
da to izradim?

A rupe mi trebaju za namakanje ,nečeš virovat !

Lijepi pozdrav !
Mak:confused:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
njega isto dizes na hidrauliku a on sam pada dolje kad sveder pocne busit bitno ti je da se moze gibat po mogusnosti u sve tri osi i obavezno posto je tomica u pitanju kardan sa kuplungom
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Zdravo !
Kardan imam sa kuplungom,znači bi trebal viseči sveder prvo da se smiri pa onda
gas? a dali nešto takvo postoji,gdje bi se to moglo vidit ?

LP
Mak
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo ti par varianti:na TVu,samogradnja i tvornička.
yz26.jpg

1pbg.jpg

1a69.jpg

vx4m.jpg

e2ma.jpg

ro7.gif
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Hvala još jednom za foto,ova dva žuta kao da su od INO-ta?
Inače sistem na drugoj slici je dosta jasan ,nešto na taj način moram sastaviti,pa
kad napravim se javim.
LP
Mak
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobra vecer svima. Evo, jedna tema iz naftalina, u pozabi...
I ja bi izradio jedan sveder za rupe u zemlji. Imam kutni prijenos 1:1 od rasipaca umjetnog gnojiva. Zanima me ak bi izdrzal za vrtanje rupa?
Ako ima tko kakve slike, se preporucujem.. 😉
 

Prilozi

  • IMG_20211022_142918.jpg
    IMG_20211022_142918.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 14

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Dobra vecer svima. Evo, jedna tema iz naftalina, u pozabi...
I ja bi izradio jedan sveder za rupe u zemlji. Imam kutni prijenos 1:1 od rasipaca umjetnog gnojiva. Zanima me ak bi izdrzal za vrtanje rupa?
Ako ima tko kakve slike, se preporucujem.. 😉
Bojim se da ti bude preslab, ali to ovisi i o promjeru svrdla koje namjeravaš koristiti. Obično se tu stavljaju jači reduktori. Vodi računa i o smjeru vrtnje kardana/ reduktora jer moraš imati i svrdlo sa takvim smjerom (lijevo ili desno). Ja sam svojevremeno sebi namjeraval napraviti jedan i za to sam nabavil jaki reduktor koji je imao dva izlaza tako da se mogao kombinirati smjer vrtnje, ali sam odustal, a reduktor prodal. Mislim da je reduktor bio od neke prikolice.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Hvala na svim savjetima @lijeskakc 👍
Svrdlo bi bilo promjera 300 mm a moguce da stavim vece, do promjera 400 mm. Vece nema smisla mi se cini.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Gledam svrdla, svima je ukupno da se moze prosto ljuljati naprijed i nazad. Jedni imajo cak hidraulicko upravljanje.
Ima ih izradjenih kao prikljucak za kojeg trebas poteznicu, a puno ih je izradjenih koji ne trebaju top linka. Sta je bolje, sta preporucujete?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
1:1 je premala redukcija.
Za to se obično koriste diferencijali od BMW-a ili Mercedesa.
Ak imaš i neki od lakšeg kamiona, još i bolje.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Član Savoris sigurno zna sve o tome. On je i sebi napravil jedan. Valjda se bude javil sa savjetom. Osim toga, na forumu ima već dosta napisano na tu temu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Izvoliš
 

Mirkodj

Novi član
Tu od
16 Stu 2021
Poruka
3
Pozdrav, ja sam sebi pre 15 dana napravio svrdlo na kardan fi500. Za izradu sam iskoristio diferencijal od mercedesa 190 (naravno morao sam ga blokirati) i ekstra je odradilo posao.
Dobra vecer svima. Evo, jedna tema iz naftalina, u pozabi...
I ja bi izradio jedan sveder za rupe u zemlji. Imam kutni prijenos 1:1 od rasipaca umjetnog gnojiva. Zanima me ak bi izdrzal za vrtanje rupa?
Ako ima tko kakve slike, se preporucujem.. 😉
Pozdrat, mislim da ti nije ok taj prenos.
Ja sam sebi pre 15-ak dana napravio svrdlo na kardao fi500, za izradu prenosa iskoristio sam diferencijal od mercedesa 190 (stim da sam ga unutra morao blokirati), ekstra je jak prenos i ekstra je svrdlo odradilo posao.
 

Prilozi

  • 20211112_143922 (1).jpg
    20211112_143922 (1).jpg
    47 KB · Pregleda: 25
  • 20211109_123104.jpg
    20211109_123104.jpg
    138.3 KB · Pregleda: 26
Na vrh