• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ma ovo leglo mi je baš nekak čudno, prvo su dobili čađavicu, veli veterinar da je to radi pada imuniteta, pa mi je krepalo 6 komada, sad koda im fali vitamina. baš su nekakvi osjetljivi... bum se raspital kaj da im dam na veterinarskoj. svašta ljudi pričaju, veli mi frend da je on čul da im treba bacit kokošjeg gnoja i da onda sve prestane, neznam kakve bi to veze imalo i zgleda mi smešno al evo, svašta ljudi delaju
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
bili ste u pravu u vezi nerasta.
Izvucem ga iz svinjca i bome ima on blize 70 kila al sta je tuje zakoljemo ga i meso je odlicno.

Steta samo sto ga nisam poskuljio.bio bi odlican ranjenik.Ono malo slanine sto ima nije sareno vec presareno
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kokošija govna imaju nekake minerale u sebi i jako je dobro daga svinje jedu kad su bolesne!
Čađavost je povezana s nedostatkom cinka!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
841
Sto se tice slucaja da se odojci grizu meni se uvijek pokazalo uspjesno da ih namazem naftom. u tom slucaju izgube miris krvi i medjusobni miris i prestanu se gristi.
Mnogi od tih narodnih lijekova u svinjogojstvu su se pokazali vise nego uspjesni.
Vrbove grane provjereno uspjesno rjesavaju problem proljeva kod prasadi. Povremeno davanje zemlje, pileceg dreka, zdrobljene cigle pomaze kad su svinje nekako 'anemicne' i kilave.
Takodjer kod dojnih krmaca ili krmaca koje su slabe na noge pomaze setanje i rovanje po travi i davanje da jedu kokosjih iznutrica, jaja ili ribe.. za pospjesivanje tjeranja kod nazimica i krmaca pomaze preprzeni ili naklijani jecam.
naravno u suvremenim farmama i intenzivnom uzgoju primjena tih metoda je preriskantna, ali kod malih tradicionalnih domacinstava moze biti od velike koristi.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Evo bas jucer pomjesao dva legla..na taj nacin premazao ih malo benzinom i nema problema da bi se grizli..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja v jednom leglu vidim kaj se ocu kak bi se reklo jedni druge sisat ocu..s nosevima druge stalno jebavaju iapod trbuha i ispred straznjih butova,tak kaj vec neki imaju i rane..odbijeni su pred 2 tjedna i to se intenzivno događa vec 3-4 dana..dal im fali kaj ili? Ovak se ne grizu vec samo jedni druge "ruju" pred straznjim butovima..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Pa tak je i pri meni rec o jednom leglu ovaj put i jedni drugima isto tak kak velis ruju po repovima i dak dugo dok mu rep ne odgrize.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
To ti obićno rade ženske muškima, navlače ih za pimpeka pogotovo ako su rano odbiti. I onda odjednom prestanu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Onda ja imam kobrin otrov u štali. Ima 5 mjeseci a nema 15 kg žive vage. Ostalima prolazi ispod trbuha.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Onda ja imam kobrin otrov u štali. Ima 5 mjeseci a nema 15 kg žive vage. Ostalima prolazi ispod trbuha.

Cime ih hranis? Imal sam i ja 2-3 takva,zaostala su zbog glista,imali su 8 kg sa 4 mjeseca i samo nikak ne rasti,dobili su tretman povecanja soje na 20% i uskoro su ove dostigli i nikaj im nije bilo da bi bila prejaka hrana ili kaj vec
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Imam samo jednog od njih 10. Nije napredovao niti dok je sisao. Hranim sa inbegom. Jede a ne napreduje. Dobili su protiv glista tak da je najvjerojatnije nešta sa probavom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh