• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svjetla kontrolne ploče

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,554
Poštovani, obratite se svom ovlaštenom servisu i provjerite mogućnost nabavke novog tipa senzora sa premosnicom. Vi kako korisnik traktora morate biti zadovoljni.
Lijepo rečeno MORATE BITI ZADOVOLJNI!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas kod malčiranja mi je kukuruzovina počupala jednu žicu iz tog indikatora brzine van,i naravno svijetli M10 i traktor nejde punim gasom...

Pošto žicu nije moguče spojiti moram skidat indikator dolje i budem odnio kod električara ako on može kak složit da bude to radilo...
Pitanje,dal treba ispustit ulje iz mjenjača van??

Zvao i za novi,uhh cijena 1200kn+pdv...

Dal tko ima kakvu ideju kaj drugo da napravim ak se stari neče moč složit??
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Probaj odnest kod nekog električara,i neznam ako mora iči ulje van iz mjenjača. Probaj malo odšarafit indikator,ako će teči ulje iz njega,nateraj traktor na cigle da bude uzdignuta strana gdje je indikator da se slije ulje na drugu stranu ili ga stavi na neku strminu,ako je tako moguće da sad svo ulje nemoraš vadit van.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Danas kod malčiranja mi je kukuruzovina počupala jednu žicu iz tog indikatora brzine van,i naravno svijetli M10 i traktor nejde punim gasom...

Pošto žicu nije moguče spojiti moram skidat indikator dolje i budem odnio kod električara ako on može kak složit da bude to radilo...
Pitanje,dal treba ispustit ulje iz mjenjača van??

Zvao i za novi,uhh cijena 1200kn+pdv...

Dal tko ima kakvu ideju kaj drugo da napravim ak se stari neče moč složit??


A imaju dobru zaradu na dijelu kojega kinezi rade za 2 do 6 dolara :)

http://www.alibaba.com/product-gs/222418644/cheaper_inductive_proximity_sensor.html

A ovo je neka de luxe-sport-gti verzija jer košta od 10 dolara pa na više:

http://www.alibaba.com/product-gs/205735403/Autonics_Inductive_proximity_sensor_Stock_in.html


Uz napomenu:

TU U LINKU NISU SENZORI ZA HURLIMANN, SAMO SU SLIČNI I NE ZNAM DA LI BI PASALI NA TAJ TRAKTOR.

OVDJE SU SAMO ZBOG PRIMJERA KOLIKO TO U BITI KOŠTA...
 
Posljednje uređivanje:

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Danas kod malčiranja mi je kukuruzovina počupala jednu žicu iz tog indikatora brzine van,i naravno svijetli M10 i traktor nejde punim gasom...

Pošto žicu nije moguče spojiti moram skidat indikator dolje i budem odnio kod električara ako on može kak složit da bude to radilo...
Pitanje,dal treba ispustit ulje iz mjenjača van??

Zvao i za novi,uhh cijena 1200kn+pdv...

Dal tko ima kakvu ideju kaj drugo da napravim ak se stari neče moč složit??

Da transmisiono ulje morate ispusti iz transmisije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Zakaj bi se moralo ulje ispuštati?
To je tak mala rupica da bi jedan mogel palac na njoj držati dok električar nekaj ne skemija.

Ako je odšarafljivač dovoljno brz izletela bu samo koja kapljica
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas riješen problem uspješno i uz minimalne troškove :icon_thumright:

Indikator skinut i žica se mogla složit i sve radi normalno...
Traktor je bio stavljen na klocnu da visi na jednu stranu,indikator skinut i ulje je iscurilo u jednu kantu samo...
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Zakaj bi se moralo ulje ispuštati?
To je tak mala rupica da bi jedan mogel palac na njoj držati dok električar nekaj ne skemija.

Ako je odšarafljivač dovoljno brz izletela bu samo koja kapljica

Da ako je električar prisutan, ali ako treba senzor nositi električaru onda ovaj koji drži palac bi se izležavao ispod traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Da ako je električar prisutan, ali ako treba senzor nositi električaru onda ovaj koji drži palac bi se izležavao ispod traktora.

Ih, kad bi ti znal kolko sam ja sati prespaval ispod kamiona sa zavezanim rukama za kardan :(angel)::(angel):
Jedanput su me čak obljepili u kabini jer me nisu mogli probuditi a trebalo je hitno farbati .......

I sve se napravilo u rekordnom roku i kvalitetno, a ne ovi današnji gospodari :=:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ni je moguće stavit vijak umjesto KVALITETNOG senzora da privremeno drži ulje :icon_fU::icon_fU:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Navoj je obično M18x1,5 ako je senzor standardni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Nekad kad sam ja po terenu hodal kao serviser isto tak se delalo.

Dojdeš, za nekakvu sitnicu raskopaš i kaj treba i kaj netreba (obično ono kaj je bilo lakše za skinuti, bitno je bilo vure nalupati) i usput veliš gazdi da bi bilo dobro sad kad je več rastepeno još i to i to i to ..... zamjeniti (a kombi je sedel da su plate bile naopak) i kad je ulje vani nebuš sad to staro naleval.........

Samo kaj smo mi za firme delali i to su bila ona dobra vremena kad se na otpremnicu delalo.

Toga više nikad nebu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa valjda je nekakav standard a kolega iz susednog sela na nekom Argonu ili slično je klel senzore dok je krivo zbrojil koliko put žmiga ulje serviseri donjeli krivi senzor :(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Ja sam u biti htel onom svojom litanijom reči da je najlaše bedaka zajebati, a ne potruditi se da mu se pomogne.

Ja pojma nemam gde se taj senzor nalazi, ni kak zgleda nisam znal dok kolega Motohod nije del link u kojem je slika istog.
Na mjesto toga senzora se mogel komadič krpe gurnuti, drveni ili gumeni piljek (čep) nabiti, čep od tube silikona ........ bilo kaj da se spriječi protok ulja dok se taj senzor ne zamjeni.

Kolege serviseri bi trebali znati da onaj koji se zna snajti ni na WC-u ne ostane gladan, a oni ako hodaju po terenu bi trebali biti takvi ljudi :(hi):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
-- a kada bi se ljudi udružili koji su oštečeni s tim sranjem od senzora,, mislim da bi SDF na kraju sve to rješio o svom trošku pa i na kraju uzeo sve traktore jer koliko je moje iskustvo do sada izdrži oko 500 sati sada je na "L" r2 86 stavnjen "kao" najnovije vezije sa nekakvim konektorom za onaj stari pa ćemo vidjeti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Pa valjda je nekakav standard a kolega iz susednog sela na nekom Argonu ili slično je klel senzore dok je krivo zbrojil koliko put žmiga ulje serviseri donjeli krivi senzor :(emo):
Si mislil iz Marinovca?
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Kaj ni je moguće stavit vijak umjesto KVALITETNOG senzora da privremeno drži ulje :icon_fU::icon_fU:

Inače kada se obavlja samo zamjena spomenutog senzora sve se pripremi i ne ispušta se transmisiono ulje. Na konkretnom slučaju je bilo spomenuto da se senzor *mora odnijeti* električaru na popravak,jer se nije znalo da li će spomenuti električar uspjeti zalemiti žice, znači neko određeno vrijeme bi na mjestu gdje treba biti senzor bila ugurana krpa, komad drveta, tuba od silikona ili vrlo jednostavno ispustiti ulje u čistu posudu i poslije ga vratiti nazad,
srdačan pozdrav VIRTUS
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Si mislil iz Marinovca?

Iz Dedine samo nemoj mu reči same jer odma ni je dobre volje :icon_sad: Iz Marinovca misliš Konjačić i on baš ne voli novi Same ( neznam zakaj vlasnici novih Samea ne vole svoje kvarljive ljubimce )
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Inače kada se obavlja samo zamjena spomenutog senzora sve se pripremi i ne ispušta se transmisiono ulje. Na konkretnom slučaju je bilo spomenuto da se senzor *mora odnijeti* električaru na popravak,jer se nije znalo da li će spomenuti električar uspjeti zalemiti žice, znači neko određeno vrijeme bi na mjestu gdje treba biti senzor bila ugurana krpa, komad drveta, tuba od silikona ili vrlo jednostavno ispustiti ulje u čistu posudu i poslije ga vratiti nazad,
srdačan pozdrav VIRTUS
Tako je, bilo je spomenuto, ali vi onda niste spominjali nikakve čepove več ste naveli da se ulje treba ispustiti :icon_wink:
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=967312&postcount=46

Ajde, nek ste i vi nekaj naučili na forumu :icon_thumright:

Pozdrav i vama i nadam se daljnjoj suradnji
 

Najnoviji postovi

Na vrh