• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

R

Ratarko

Guest
Tata , tata ja bih ovakvu tanjuraču !?!
I tata bi sine i tata bi...


Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tko to proizvodi? Po mojem je bolje kupiti rotodrljaču nego tanjurače!
 
R

Ratarko

Guest
Ova tanjurača je Kverneland.
Rotodrljača je dobar stroj ali nemožeš sa njom raditi iste stvari kao sa ovom tanjuračom .
Ovo ti čudo ide dobrih 15 cm duboko u zemlju , recimo poslije pšenice.
 
R

Ratarko

Guest
Ups :oops: htio sam reči da onakve tanjirače idu do 25 cm dubine a ne 15 cm.

Rotodrljača ide u oranje do te dubine i nigdje drugo , prednost ove tanjirače je u tome da ti ne treba oranje , ona "ore" :)
 
M

Mister x

Guest
Pa taj stroj sam ima 2 tone mora arat oče neče, a i oružani list ti treba za nju.
 
B

baranjac

Guest
taj stroj ima malo vise od 2 tone prije bi reko nekiih 5 tona po mom videnju
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Gledao sam specifikacije od te tanjurače, te je težina ovakva
RADNI ZAHVAT: 6.3 m ima težinu 7715kg
7.2 m ima težinu 8100kg
8.10 ima težinu 8465
 
B

baranjac

Guest
mislio sam reci da ima negdje oko 7 tona ali bi mi se svi smijali ali vidi stvarno
 
R

Ratarko

Guest
baranjac kaže:
mislio sam reci da ima negdje oko 7 tona ali bi mi se svi smijali ali vidi stvarno

Zašto misliš da bi ti se smijali , najmanja OLT teška tanjurača sa 24 diska ima više od 2 tone a radni zahvat ni 3 metra dok je ona od 36 diskova teža od 3 tone . Ova na slici još ima rešetkasti valjak koji je sam teži od pola "OLT Tare". Zamisli koji traktor treba za vuču takve tanjurače , dva od 200 KS 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ostali priključci

moj tetak sa JD 6900 130ks radi sa OLT TARA 28 diskova i to u jesen poslije soje
 
R

Ratarko

Guest
Da , ide to ali "na knap" . Osobno Taru28 vučem sa Torpedo RX 170 ali ponekad i sa Fordom 240 KS . Kod nas ima jedan poljoprivrednik koji ju vuče sa MF 130 KS i ide i njemu , jedina razlika bi možda bila kada bi se Tara maksimalno "ukrstila" , znači kada bi ju poštelali da najdublje radi onda bi traktori od 130 KS bili slabašni odnosno imali bi sporiju radnu brzinu .
 
M

Mister x

Guest
Kolike tanjurače preporučujete ne Tafe 35 20 ili 24 diska
 
R

Ratarko

Guest
Pa bilo koju nađeš od te dvije da ti je povoljnija ili bolja .
Tafe može raditi sa max 24 diska , jedino to imaj u vidu a ja bi upravo takvu potražio da sam u tvojoj situaciji.
 
M

Mister x

Guest
Pa razlika u težini i nije velika, tak da je u principu bolje uzeti teže jer idu bolje u zemlju
 
B

Bobo

Guest
Da, teze bi trebale ici bolje u zemlju, ali tu je i veca povrsina tanjuraca koja pritisce na zemlju, pa si na istom, ali je sa 24 diska veci zahvat i traktoru je teze vuci...

Ako zbilja planiras uzimat kakav veci traktor, pricekaj sa kupovinom tanjurace...
 
M

Mister x

Guest
Izgleda da ču onda uzet 20 diskova da kad dođe jači traktor onda uzmem i sa 28.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Ja tanjuram sa Sip Soily 305/460; offset V tanjurača sa rudom. Belarus 820 ju vuče bez problema, a puno je bolja od klasičnih X tanjurača jer iza nje ostaje 3m ravnice; a kod zadnjeg prohoda završavam parcelu od sredine prema van i toliko dobro napravi da ne treba sjetvospremač kasnije; nema ni jedne crte na parceli. Manje prolaza manje gaženja, manje troškova...to je ideja, ne? stavit ču sliku kad skužim kak se to radi tu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh