• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Slovenec, stroj je predivan :)

Taktor je Styer. Sad točno koji model ne znam. Izgleda mi ko t84, ali on ima 18 ks.
 

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
Zemlja ovdje izgleda kao pjesak,zašto je ovjde bio posajen krompir.Hvala za pohvale glede traktor, je Steyr 80-15 konjev.Još nije tak kak bi si želio da bude,rabi še neke bolje gume,te so od nekok avta sad gore in kakšno malenkost za popraviti.

Još jedna sa 430:
Fotografija_0191.jpg


Ispričavam se za jezik.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega Slovenac, prekrasan ti je krajolik na slikama, odmah poželim doći na takvo mjesto, sjesti i uživati! :)
 

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
Vabljeni poleti, med košnjo bregov,grabelj je dosta pri hiši hehehe :icon_fU:. A meni so one vaše ravnice fenomenalne vse ravno ko miza.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ima li netko iskustva sa ovakvom kratkom tanjuracom http://www.youtube.com/watch?v=8xSTXMrLCx0 ? Treba mi nesto u proljece za pripremu sjetve kukuruza jer sa roto drljacom necu sve stici pripremiti.
Dvoumim se između kratke tanjurace ili sjetvospremaca. Svi komentari su dobro dosli :(nod): .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ovisi kakvu zemlju imaš i kad je bilo orano ali ja bi malu prednost dal rau kombiju, brže mi nekak to sve ide sa njim i ljepše, ravnije pripremaš!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Zemlje ima svakakve. I meni se čini sa sjetvospremacem brza kombinacija a po drugoj strani ova tanjuraca ima širu primjenu.
Sve je izorano na jesen, nikad vise ne ostavljam oranje za proljece.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sam si si odgovorio. Ako ces u siru primjenu uzmi tanjuracu.
Meni je zelja uzet jednu uz tesku drljacu i sjetvospremac. Jedno nikako ne moze zamjeniti drugo. Da je imam u proljece nebi sigurno vidila zemlju.
Strnjaci, usitnjavanje zelene mase, kukuruzovine i stapova suncokreta svakako. Opcenito za jesensku sjetvu.
Evo neki dan jedan kod nas zatvorio brazdu kratkom tanjuracom i napravio prasinu. Ne znam zasto...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oo0a9nRsk90[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Sjetvospremač bi ja izbacio iz izbora,i uvrstio tešku ili laku drljaču..
Te drljače su mi nekak najbolji izbor za pripremu u prolječe..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Slazem se. Ne volim sjetvospremac zato sto isususje zemlju no i gnojivo moram s necim zatrpat, a drljaca slabo mjesa.
Mozda ove godine razbacam po brazdi i odma drljacu
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Samo kad se pogleda konstrukcija lake i teske drlkace vidi se razlika. Ali da, u tezim drljacama dolaze klinovi.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
A kaj s lakim drljačama dolaze tratinčice umjesto klinova ?! Što se tiče Pecke, konstrukcija je ista za sve lake, teške, samo biraš klinove, spic klin, pacja noga, u slucaju 'teske drljace' ti ide ovaj ravni klin mislim 30x30.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sta se klinova tice, mislio sam na ove sa linka kolege Adonisa. A S-opruge nisu klinovi.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ne znam za pecku ali gazda jadranke nam je nudio i krila sjetvospremaca koja se montiraju kad se skinu krila drljace.
Za cestu izmjenu nije ali barem nije problem prenamjenit ukoliko ti se jedno od toga ne svidi
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kolega takvu tanjuracu je mMtej imal..i radila je perfektno...a skoro da i malcer netrebas kaj ti je jedna od prednosti..meni je isto u olanu neku tanjuracu,jedino kaj je u grapaku cijena prevelika
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Tu tanjuracu iz Grapaka je neki Međimurec kupil, zval sam ga i veli da je perfektna. Imal je na probi i neku poljsku ali veli da ni na pol nije dobra ko Kvernerlandova. Ta poljska je bila oko 7,5 tisuca eura. Trebal bi covjek sve te strojeve imati na probi jednu godinu onda bi se lako odlucil :icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh