• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Marko ako kod tebe ide s tom kombinacijom,sam ti radi tak, mislim iskreno da ti velim nemam ja nikaj protiv toga da ti radiš i sa 32 diska heh,al mislim da nema potrebe propterecivat traktor za ono kaj nije (drugo je npr.oranje di ga lako prešaltaš u nižu ak mu je teško I opet bu plug dobro radil,a tanjurace bas i ne po mom misljenju) znam ja po svom TD-u 75 kak se ponaša sa 28 diska u pripremi za žito,ima kaj vuci ih pogotovo kad je malo vlažnije i još tvrda zemlja...strništa lako i ja spidvej vozim u 3. Brzoj s napol ukošenima,ali jesenska priprema je druga stvar
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je i kod mene problem imam 20d sad za zetora jedva pokriva trag isto da ih mogu zamijenit za 24d ili max 28d bila bi to onda posal jer zeko 20d ni ne osjeti iza sebe ako imt 542 radi bez greske s 20d nevjerujem da traktor koji je jaci 20+ks nebi mogo radit s 28d jer ionak prvi prohod ide se polaganije da drugi ides brze!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kupiš 4 diska i 4 nove osovine i 4 distancera i 24 diska ti budu..ali gledaj neke diskove kaj su bili na tsnjuracama a malo radili,jer kaj kupiš ove jeftinije to nevalja nista,pucaju ko staklo ak ga malo brze potjeras,lako i pogines kak to leti po zraku dok se razleti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako cu ove ic preuredivat u vece moram ih odmah pojacat jer ce pocet pucat a dok to sve napravim onda cu rade napravit si iznova V tanjuracu zahvata oko 2.2m!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Sa 20 na 24 diska nije tolko problem kaj se tiče pucanja..pucaju ili vijaju se najčešče prednji "rukavci" na njima...ako vec tolko problem prerezes rukavce,staviš nutra cijev kak ti paše po promjeru i proširiš ih za jedan distancer i nemaš brige..tak smo mi na našima napravili,ak ih nije 150 konjaš strgal i pomotal pa onda nebus ni ti svoje valjda
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma pucaju i 24d kod mene u kraju skoro sve su povarene kumove isto cemo kad ulovimo vremena morat pojacat zato ako cu ih ici prosirivat onda cu radit novu ramu jacu i ide u V kupim komad kockasti kak mi treba i frend potokari di treba za lezajeve!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Iz mojeg osobnog iskustva nebi poželio na 565 staviti tanjuraču od 28 diskova.
Imam 24 d OLT Savu i to mu je puna kapa, nije problem u prolječe, problem je jesen i friško oranje kad traktor tone 15 cm u zemlju, e tada u 1. ima pravog posla sa 24d kad su zakošene do kraja i puštene u zemlju do kraja u 1. prohodu. To mu dođe čak teže i od oranja. Lako je kasnije 2 prohod, ukosiš do pola 2. i piči.

Tako da od 560 koji je 5ks slabiji i 28d nebi bilo posla.
Pa ja sa 549 idem sa 24diska gdje god hoću, ovoga proljeća sam s njim išao jednu parcelu tanjurati gdje je još bilo vode, ali sam išao proći tanjuračom da se što prije isuši. I kod mene su tanjurače uvjek do kraja zakošene.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Majstore drugo je 560 s 3 brzine ili ursus koji ima 5 brzina ak se ne varam,i ursusu i zetoru bi trebale biti tu negdje brzine ne? Zetor 7011 isto vuce 24 diska u 3. Brzoj,a jesi kad probal stavit u 4? Motor se bu htel raspast..to ista stvar da staviš 560 u 3. Brzu pa peglaj..jos to nekak i klapa kad su željezni lageri i tanjurace ne pomotane ili kolko tolko van centra...radil sam s 560 i 24 diska i ide to lijepo,al 28 diska ke po meni pretjerivanje za taj motor (naravno ako hoces postenu brzinu kak spada za tak lake tanjurace da naprave posel)

Mi sa 7011 nismo nikad tanjurali u 3 uvijek u 4 i tanjurace ful zakosene i traktor ih ne osjeti.
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Ja ponekad s zetorom 4511 vučem tanjurače 28 diskova. Prvi prohod u drugoj, drugi prohod u trećoj. Iza imam još onaj valjak namontirani kojeg spustim dolje kad idem drugi put, ali koristi on već i u prvom prohodu jer su tanjurače teže pa bolje rade posao. Na prvom prohodu se malo pati, ali radije sam sporiji i malo pazim na traktor nego da se s tanjuračama 20 diskova vozim ko mutavi gore dolje po zemlji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ja sa 549 idem sa 24diska gdje god hoću, ovoga proljeća sam s njim išao jednu parcelu tanjurati gdje je još bilo vode, ali sam išao proći tanjuračom da se što prije isuši. I kod mene su tanjurače uvjek do kraja zakošene.
Probaj ubrdo sa ukošenim dokraja,sa 24diska pa da te ja pitam ko koga osjeti.

-ZGP-
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mi sa 7011 nismo nikad tanjurali u 3 uvijek u 4 i tanjurace ful zakosene i traktor ih ne osjeti.

Dolje z brega ili? Jedino ak su novi željezni lageri..evo iskreno da ti velim,ja neznam kakvu ti imaš zemlju i kak duboko ides s tanjuracama i kak zakosenima,ja velim za moj kraj kak ide i kak nejde,a ti sam daj kak moze,ja sam tu probal,presel sam par metri i odustal cim sam videl kolko ga dima iznad traktora i kak mu je tesko..
 

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
15 konjev, letnik okoli 1948, 2.10m širine-15cm globine zapeto odzadi-->brez problemov:
11902277_876836675734018_7829412075043719691_n_j.jpg

11259598_876836695734016_2832537346241845348_n_j.jpg
 

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
Nije pijesak ali tudi nije ilovica.Ovo sam branal po krompirju,inače branamo sa Steyr 430.

Se ispričavam za jezik,dolazim iz Slovenije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Leonslo lijepo sačuvan i uređen traktor , nema puno konja ali zato ima puno iskustva :icon_thumright:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Tino tebi svaka zemlja koja nije zagorska je pjesak. I ja bi to reko za tvoju kad vidim 2 br. na fergusonu.
A traktor je cista petica. Koje je marke?
 

Najnoviji postovi

Na vrh