• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Može al kod nas su rekli da onda imaš drugačiji ispit i više pitanja:icon_scratch:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ha ha ha ha ha ha ha ha ha...
još se sjećam Pusićke i svoje punice...
"ako nebute glasali za EU, nebute dobili ni penzije"

hahahahahahahha...
kak je raja blesava...:icon_lol:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@gustavo jesi siguran? Ja ne znam ali i skripta koju tam naravno platiš ima manje stranica nego ova na stranicama ministarstva.
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Pozzz Forumaši, ove godine završavam srednju poljoprivrednu i sad nešto sam načuo da ako si išao u srednju poljoprivrednu ne moraš ići polagati no opet neki drugi tvrde da ipak trebam ić položit za pesticide!
Šta je sad na kraju točno trebam ili netrebam polagati?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ironija da mora ići polagat i pisac knjige po kojoj se radi poučavanje i ispiti .:icon_fU:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Je*eš takvu državu, ja sam očito dve godine bez veze slušao zaštitu bilja, samo gledaju kako bi nas izuli
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ha ha ha ha ha ha ha ha ha...
još se sjećam Pusićke i svoje punice...
"ako nebute glasali za EU, nebute dobili ni penzije"

hahahahahahahha...
kak je raja blesava...:icon_lol:


e moj @Darujus - ti si jedno pametno stvorenjce, a ja sam ti najbolja forumska prijateljica - sljedbenica.
I tak su nama natrubili u glavu da ak ne pozavršavamo tečajeve,nebudemo više mogli raditi poljoprivredu dok uđemo u eu.Ja završila povrčarstvo.Ma znala sam ja da seru,ali mislim - ajd,to je sa upisom u radnu knjigu, a bila ja u to vrijeme još ispod pedeset, pa zlu netrebalo....a bilo i fino malo izač iz kuće, malo se zezati tih 120 radnih sati sa ljudima.....pa ja fino završila. A onda bio tečaj iz cvjećarstva isto sa upisom u radnu knjigu,a viti ti to - dobila ja priliku sa tim tečajem otvoriti svoju cvijećaru, pa mislila ja - ajd, zlu netrebalo - tu sam već pedesetu pregazila - možda mi povrće postane gorak kruh, pa ja onda to sa cvijećem zasladim - pa ja i to završila - ajd, moram priznati da sam zbog jake konkurencije debelu žnoru morala povući kaj sam tu upala jer tečaj bio na račun eu.. I tako ja i to završila - to je bila visoka škola - drugi kat gospodarske.....120 ura isto - a me tu naučilo take krasne grobne aranžmane raditi da može sada mirne duše pol foruma pomreti - ja bih svakome drugačiji napravila sa popustom (ajd,ako netko oće uštedjeti - sad je prilika za mreti - ,prioritet imaju moji bliži prijatelji, a i svi koji oće :icon_wink:)
I tako....oni nama nešt poture, mi to prigrabimo...a mene nitko do sada nije pito jel ja imam škole za zemlju radit ili nemam - ali je caka u tome kaj su već počeli pitat one koji oče te neke "mjere" bespovratne uzimati,e - tu će oni zaskočiti ljude - kakti samo školovan seljak može biti seljak - nisu više vremena da se kaže ak si bedak onda možeš mirne duše biti seljak. Nedaju ti. Jednstavno ti nedaju da budeš bedak, a ja bila tko ponosna čitavg života kaj sam bedak - svoj gazda na svom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Johabice, samo su svemir i ljudska glupost beskonačni ... zapravo vele da za svemir možda ima kraja.

Tak i za tu tiraniju zvanu eu...propalo je grčko, Rimsko, Tursko carstvo...pa bi i to. Pitanje je samo jel bumo mi to doživjeli.

Nitko ne želi da buš gazda na svom, jer nema onda "mobilnosti radne snage". Nitko ne govori više o Čovjeku, Obitelji, Životu..., već samo o profitu, novcu, radnoj snazi...

Tim papirima se samo prebacuje odgovornost na zadnjega, koji ju nema više na koga prebaciti. Anglo-saksonsko poimanje "pravde" je najveće zlo koje nas je moglo zapasti.
Zato i treba hrpa bedastih tečajeva, a glavni tečaj, kak naplatiti svoj rad i pošteno od njega živjeti, nikad nebu održan.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pozzz Forumaši, ove godine završavam srednju poljoprivrednu i sad nešto sam načuo da ako si išao u srednju poljoprivrednu ne moraš ići polagati no opet neki drugi tvrde da ipak trebam ić položit za pesticide!
Šta je sad na kraju točno trebam ili netrebam polagati?

I ja sam završil srednju prometnu i sad da bi mogel voziti maram polagat kod 95 kak i neki s osnovnom školom koji su imali vozačku c kategorije 96 god i prije .
Uzalud sam trošil vrijeme i novce tri godine .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,tako i ja mogu sa 120 sati cvijećarsko - aranžerskog tečaja otvoriti cvijećarnu, zapravo otvoriti obrt. Praktički sa osnovnom školom, jer je uvijet kod upisa bio svjedođba zadnje završene škole, ili najmanje svjedođba osnovne. Tako da je to najveća apsurdnost tog eu "cijeloživotnog obrazovanja".
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Skroz se krivi EU, a nitko se nije sjetio reći - čekaj malo, pa nije to ništa odredila EU, nego ovi koje smo mi izabrali, dakle mi sami smo za to krivi. Uvijek tražimo krivca, a nikad ne krenemo od sebe. Isti primjer leglizacija, u drugim dijelovima EU se plaćala simbolično, a kod nas par godišnjih plaća. Jel i to kriva EU ili mi koji smo to tako odredili? Opet kažem, ja jesam za te tečajeve i za cijeloživotno obrazovanje, jer tehnologija napreduje iz dana u dan, treba to sve pratiti i biti u toku. Ovo što se kod nas radi jednostavno nije normalno i moramo priznati sami sebi da smo jedini krivci za to upravo mi sami, a ne samo kukati, ne valja ovo, ne valja ono...
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Kolega potpuno se slažem s tobom,logićno razmišljanje tako i ja mislim.Ali uzalud nam to dok se ništa nepoduzima.To su nam pregovarači iz pregovarali,zna se tko je pregovaral za ulazak u EU Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Neće, za pet godina će biti 10x skuplje, jer će broj polaznika rapidno pasti, pa će se trebati nekako nadoknaditi razlika :icon_madu:
 

sukra

Novi član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
18
poštovani kolege dase malo umiješam u raspravu-prema mojim saznanjima tečaj nije obavezan možete samo izaći na ispit koji košta cca 90kn čini mi se. A gradivo možete naći na stranici savjetodavne službe-ima oko 220 stranica
 

Najnoviji postovi

Na vrh