• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Dobro je jer se na jednoj međi prikupilo drva za pola zime,al je loše kaj se je njiva
smanjila sa dvije strane po 5m jer je zaraslo,prijašnjih godina smo manje radili zemlju pa se i manje čistilo pa sad ima hrpa tog za čistit,al nema zime dok ima drva:icon_pidu:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PQ4w6Rl2B4I[/YT]

Nekim ljudima stvarno treba oduzeti traktore, motorke i sve živo, pa ruši sjekirom i vuci doma, kume.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovaj video me podsjeća na jedno voženje drva,susjed sa MF 110 ks i tehnostrojka 5 tonka, je duže vozio 10 metara cjepanice nego moj milutko 539 i mali gumenjak,šteta što nije bilo tehnike za snimanje,pišalo bi se od smijeha kako ima ludog naroda
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Za neke je i sjekira luksuz

206lelh.jpg


Ovo je onda idealno za takve. Za jednu okladu sam na terenu s ovim malim gov... rušio bukvu promjera na 1,3 m od 11,8 cm. Na toj visini. Trebalo mi je 84 minute i 32 sekunde. To je bio posao. Oklada je bila da će mi trebati jedan sat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,637
Ajde ne licemjerite , a kaj vi radite kad nejde ..pola istovarite?

Vaš velečasni
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
OK, nekad se mora malo cuknuti:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted: (čak i sa Štoreom:icon_weed:), ali ako baš ne ide, ili zovi pomoć ili istovari. Zašto ovaj bik nije otkopčao trupce, izvukao prikolicu i vratio se po njih?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
OK, nekad se mora malo cuknuti:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted: (čak i sa Štoreom:icon_weed:), ali ako baš ne ide, ili zovi pomoć ili istovari. Zašto ovaj bik nije otkopčao trupce, izvukao prikolicu i vratio se po njih?

misli pa to je tvrdo to ide,,
imao sam takve radnike u šumi, kažem im : "trpaj samo do osovine gdje imam štice, mokro je biti će problem", "ma ne ide to to je 65 konja to jede malu djecu", "pa zar vam je lakše onda preravnavat ili sada napraviti kako kažem" i tako mi se okladili i dogodilo se da sam došao do pola brda i kopaj kopaj, onda su složili samo do osovine da teret bude na traktoru i izašao bez problema, nekima je lakše metar u guzicu nego milimetar u glavu
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ma onaj se zeznuo sto je pustio mnogo u duzinu trupce.Inace jak i tezak traktor,a i put je dosta dobar islo bi to ko od sale.Bolje da je imao dve prikolice,nebi ni osetio.
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
Nažalost nemam slike iz šume nego samo kad je stigao u firmu ... kubicirali smo kasnije to što je dovezao 9,5 m3



 
B

bosniahos

Guest
Da to je stvarno masa drva,pošto imam šumu na lošoj lokaciji pomislil san da angažiram isti takav,gotovo dasam sve utanači kad me nazva tip i kaže mi dase preračuna i da nebih mogal iči ispod 50 eu po turi.Malo mi previše,samo za prevoz.
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
100ks ...ide po tvrdom i dobrom terenu...ako stane povuče se ... imamo i 150 ks traktor za prikolicu tak da nije problem ni po grdome terenu ...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
šole, ja ih brojim...svaki dan oko 16.00 mimo mene ode jedna tura...:icon_cool:
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
5m metara smo ovako izvukli, vise nije bilo :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Q_SXHMaBOvc[/YT]



[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AAZOLgFMg2I[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh