• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehničke upute poljoprivrednih strojeva

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Pozdrav svima. Novi sam na forumu i ne snalazim se bas najbolje. Zovem se Ivan i iz Panceva sam imam probleme sa mojim IMT560 dali neko ima neki servis manual ili nest slicno? Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Evo i za tebe gore postavljena nova tema.
 
I

imt558

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

gdje se nalazi taj priručnik ja ga nemogu naći
 
S

seljaček

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

kupio bih imt 560 na ponudi imam neki 83 god kabina volan, kompresor, loše gume loš sic razštimano kvačilo pa me zanima koliko bi ga smio platit dajte konkretne cifre po vašem mišljenju???? hvala na pomoči!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Ak je 83.g., vjerojatno nema hidro volan :?:
Ak su gume loše, a loše je pomalo sve koliko vidim po pisanju, max 3000 € ;)


Djed je prodao 560, 86. god., nove gume sve, novi sic, kabina, sva stakla, hidro volan, friška boja, nove lamele, ma traktor cakum-pakum, ko bebica...... za 3500 €, tak da za ovo možda je 3000 previše!
 
B

Bobo

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

ŠANANA IMT 565 kaže:
Ak je 83.g., vjerojatno nema hidro volan :?:
Ak su gume loše, a loše je pomalo sve koliko vidim po pisanju, max 3000 € ;)


Djed je prodao 560, 86. god., nove gume sve, novi sic, kabina, sva stakla, hidro volan, friška boja, nove lamele, ma traktor cakum-pakum, ko bebica...... za 3500 €, tak da za ovo možda je 3000 previše!


Samo sam tebe cekao da odgovoris ;) Nisam htio biti prvi na ovu temu, ali samo da ti kazem da za 3000€ moras dobiti potpuno ispravan 560. Pogotovo ako se radi o traktoru starijeg godista.

@seljacek: Koliko sam skuzio da ima kabinu, hidro volan, kompresor, lose gume, lose kvacilo, lose sjedalo... Ja ne bih za tu skelemeriju dao vise od 2 000€, jer mislim da vise ni ne vrijedi.

Sjedalo 500Kn, gume 4-5 000Kn, kvacilo barem 100€, ak ne i vise... Ak je tak los, vjerovatno mu ni instalacija ne valja, i tu ces izgubiti oko 1 000Kn... Ak ima hidro volan, pitanje u kakvom je stanju. Ak je servo, on zna biti problematican na IMT traktorima i kad su novi, tak da bi to trebalo izbjegavat. Pitanje je i u kakvom je hidraulika stanju... Kocnice da ni ne spominjem :?

Lista se nastavlja, tak da tu treba jos novaca ulupat...

Dobro promisli prije kupovine...
 
Č

Čugi

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Bobo kaže:
za 3000€ moras dobiti potpuno ispravan 560. Pogotovo ako se radi o traktoru starijeg godista.

Potpisujem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Bobo kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ak je 83.g., vjerojatno nema hidro volan :?:
Ak su gume loše, a loše je pomalo sve koliko vidim po pisanju, max 3000 € ;)


Djed je prodao 560, 86. god., nove gume sve, novi sic, kabina, sva stakla, hidro volan, friška boja, nove lamele, ma traktor cakum-pakum, ko bebica...... za 3500 €, tak da za ovo možda je 3000 previše!


Samo sam tebe cekao da odgovoris ;) Nisam htio biti prvi na ovu temu, ali samo da ti kazem da za 3000€ moras dobiti potpuno ispravan 560. Pogotovo ako se radi o traktoru starijeg godista.

Bobo, što misliš zašto asm napisao 3000 €, jednostavno se ravnam po tome što je djed dobio za svojeg 560!!!
Neznam cijene sad, al sigurno padaju za te traktore, jer 539 ak je dobar ispod 2500 € neide!!!!
Ja sam samo htio reči da je djed dobio prije 1,5 godina za svoj 560 3500 €, ali kažem da nisi mogao nači grešku, jednostavno je bio predobar, ali nam je postao preslab za poslove radit!

Ako je ovaj tako loš, a vidio sam stvarno polupanih 560 dosta, onda nema tu neke velike cjene jer treba puno, puno uložit da se dobije potpuno ispravan 560 ;)

Inače ak je kvačilo u velikom ku***, samo korpa košta oko 1600 kn, može i na reparaciju ak se da spasit!
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Re: radionicko uputstvo za imt 560

ak je v tak lošem stanju taj 560 ti vredi negdje od 1500 do 2000 € :? :?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: radionicko uputstvo za imt 560

ajd prijatelju stavi sliku ak ti nije problem od 560 da mi tu bezveze ne pišemo o nečem kaj ni neznamo kak zgleda :!: :!:
 
S

seljaček

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Nemam slike nisam ga posliko u dobrom je stanju struja radi hidraulika radi lamela je nova ali nije poštelana drugi stepen ne odvaja volan je dobar limarija cijela kočnice rade ali curi ulje pa nekad povuče zrak ulje u motoru ne troši pali po ovoj zimi :scratch :scratch :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

S obzirom na napisano...

2 000 do 2500€ MAX. Prije da ce biti 2 000 s obzirom na godiste traktora. Ako su gume losije, na to spustaj cjenu jer, kako vidim, sve ostalo manje-vise radi...

Volan dobar. Mehanicki ili hidraulicni?
 
S

seljaček

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Hidraulični volan
 
B

Bobo

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

seljaček kaže:
Hidraulični volan

Opet te moram pitati, jer nisam prvi put pitao kako treba...

Gdje se nalazi hidraulicni cilindar na tom traktoru? Na prednjem mostu, ili stoji s desne strane motora?
 
S

seljaček

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Na prednjem mostu ma da me ubiješ nemam pojma nisam obračo paznju pa jel to bitno bitno da se volan lagano vrti. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Vrlo je na IMT-u bitno!

Ako mu je hidro cilindar s desne strane tamo kod spone (539 je iz ovog slucaja iznimka) tu se onda radi o SERVO volanu, koji je na IMT-ima dosta kvarljiv. Volan se lako vrti, al kad krenu pizdarije, onda ces plakat i na kraju odustat i izvadit cilindar iz sistema i imat mehanicki volan...

A ako je cilindar na prednjem mostu, poprijeko postavljen, onda je to HIDRAULICNi volan koji je mila majka i to je ZAKON nad zakonima... TAj je dobar, ak redovno mjenjas filter i ulje u sistemu, nikakve brige namas, dok god je traktora...
 
S

seljaček

Guest
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Hvala dr. bobo sad pak nešto više znam o čudu zvanom IMT
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: radionicko uputstvo za imt 560

Bobo kaže:
Vrlo je na IMT-u bitno!

Ako mu je hidro cilindar s desne strane tamo kod spone (539 je iz ovog slucaja iznimka) tu se onda radi o SERVO volanu, koji je na IMT-ima dosta kvarljiv. Volan se lako vrti, al kad krenu pizdarije, onda ces plakat i na kraju odustat i izvadit cilindar iz sistema i imat mehanicki volan...

A ako je cilindar na prednjem mostu, poprijeko postavljen, onda je to HIDRAULICNi volan koji je mila majka i to je ZAKON nad zakonima... TAj je dobar, ak redovno mjenjas filter i ulje u sistemu, nikakve brige namas, dok god je traktora...

Znači po vašoj priči ja na TV imam hidrulični volan, a ne servo volan!
Ja na TV imam dva difercijalna cilindra, volan se ne vrača sam nego ga moram ja vračati u prvobitni položaj!
Bobo nadam se da se ne ljutite što sam stavio ovo pitanje o Tv pod IMT, ako želite premjestite moj postav kamo bolje odgovara.
Hvala na razumijavanju!
 
Na vrh