• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Temperatura vode za surenje odojaka

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Temperatura vode za surenje odojaka. Zanima me za odojke do 40 kila koja ide temperatura vode? Za svinje ide oko 82 stupnja!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
neznam koliko je stupnjeva,ali mi tako radimo,30 litara kad zakuha 10 litara hladne i to je to-dlaka i muzgra je dolje
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Temperatura vode za surenje odojaka. Zanima me za odojke do 40 kila koja ide temperatura vode? Za svinje ide oko 82 stupnja!

pozdrav kolega, ovak , ja sam danas evo klao 15 komada :) sad smo bas zavrsili... kaj se tice temperature, oko 80 stupnjeva smo radili danas posto je dosta hladno vani ... a kaj se tice surenja moj princip je ovakav, uzmem ti veliko korito za svinje i pod jedan kraj podmetnem prazan sanduk od pive ( moze i pun da zalijes dok flanduris :) ) i nalijes jedno 2-3 kante po 10 litara vode unutra meni je prosjek bio oko 80 stupnjeva koji stupanj vise manje, i onda uzmes prase i navlacis ga sam unutra i sam ga rukama okreces, i vidis kak ide dlaka ako ide lako onda je to to ako ide teze gurnes ga jos u vodu i fajrun ...
drago mi je ak sam ti pomogo :)) pozdrav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Temperatura mora bti u proporciji s vremenom umočenog bezživotnog tjela mlade svinje ..

To dolazi od gravitacijske konstante , bla,bla,bla :lol:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja sam ga klao nekidan, temperatura vode 70 ° C, količina vode 20 litara. Sva dlaka je otpala ko od šale. :supz: :gitarist:
I ne treba ga vaditi van dok se sva dlaka ne skine.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
I ne treba ga vaditi van dok se sva dlaka ne skine.[/QUOTE]


ja ga izvadim pa ga opet vratim,probaj i tako::::::
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Temperatura mora bti u proporciji s vremenom umočenog bezživotnog tjela mlade svinje ..

To dolazi od gravitacijske konstante , bla,bla,bla :lol:

Znao si da ces nas zainteresirati, pa nas sad drzis u neizvjesnosti, sad mi kontamo kako sto, ali do iduceg klanja cemo skontati, a ovo za za bozic je vec rijeseno, na raznju sutra ide u pecenjaru,.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znao si da ces nas zainteresirati, pa nas sad drzis u neizvjesnosti, sad mi kontamo kako sto, ali do iduceg klanja cemo skontati, a ovo za za bozic je vec rijeseno, na raznju sutra ide u pecenjaru,.
Ne valja gladnog nahraniti , nego naučiti loviti ribu .
Ima i kineska na tu temu
Ako ne znaš, trebaš pitati; ako ne znaš kako, trebaš naučiti
Ti si jedan od rijetkih koji to razumije ,i zato imaš moj rešekt :prayer:.
Dosta mojih postova je tako usmjereno i koncipirano ,samo kaj čudaci to zovu provociranje ..kaj im ja mogu .
edit
Sad malo googlah kineske , ne znam ni ja sve napamet ..pazi ovu?:
Besplatna mjesta u kazalištu prva zvižde
Ako ovu primjenimo na forum .....ma nemaš poima koliko si mi pomogao ovim postom .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ne valja gladnog nahraniti , nego naučiti loviti ribu .
Ima i kineska na tu temu
Ako ne znaš, trebaš pitati; ako ne znaš kako, trebaš naučiti
Ti si jedan od rijetkih koji to razumije ,i zato imaš moj rešekt :prayer:.
Dosta mojih postova je tako usmjereno i koncipirano ,samo kaj čudaci to zovu provociranje ..kaj im ja mogu .
Kako ti to powershifta rešektiraš? :weedman: Bilo bi bolje da ga respektiraš. :prayer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Post koji mi se ne svidja ja ga ne citam, ljudi koji mi se ne svidjaju ne druzim se sa njima, cak ne citam jihove postove, nema vreman za to, neznam kako bi meni nesto moglo biti provokacija, idem sad da se borim sa gravitacijom, 20 tona da prebacim sa jedne strane teretane u drugu, a snaga je ako to uspije za sto karce vremena, naravno bez pomagala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I ja bi u teretanu , dosta mi je dizanja windowsa ..želim prave utege .
Več se spremam 3-4 mjeseca ..i nikako krenuti
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Bolje nemoj, prvo ces ti primetiti razliku na sebi, pa ce te to motivirati, pa ce kasnije drugi da prijemte, opet motivirajuce, pa ce4s oda da profitiras od toga, pa ce ti na kraju sve to postati bvz, i na kraju ces postati zanimljiv samo fizijatrima, mada se sam se ja odupreo neobrazovanim menadzerima koji su sve obecavali, davali nista da me vod kao nekg medu po cirkusu za poklon od par kutija proteina ciji sadrzaj je upitan, bitno je da je unutra bijelo, ali mnogi klinci padaju na to, samo sto njima fizijatar na kraju nije dovoljan, eto sad vidi, rekreativno da, sve dalje ,,,
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Temperatura za odojke je 72"C, s tim ako je jako hladno, zalije se kanta vruce vode u korito, te se izlije van, prije stavljanja odojka u korito. Prvo zalijevati onu stranu odojka koja je bila do zemlje za vrijeme klanja! Ja sam jucer 3komada rijesio i sve sam rukama ocistio...spada kao sa sapuna!! Pozdrav!!
 
Na vrh