• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tiskarske greske u prospektima ili...?

B

Bobo

Guest
Dakle, opet ja dosadjujem po ovoj temi (nisam dugo)...

Gledam po nekim proslektima plugove, i citam podatke za 4x12" plug. Tamo pise da mu je radna dubina 25cm, da dobro zaorave sve i svasta bla bla bla... Najvise me muci sto pod potrebna snaga pise 50kW (68 KS)

Ne bi to bilo nista, da u tom istom prospektu ne pise da za 3x10" plug treba 40kW(54.5 KS) za radnu dubinu od 25cm...

Sad mene zanima tko tu koga mulja, i kako je tako mala razlika u potrebnoj snazi za tako dva vrlo razlicita pluga...

Radni zahvat se razlikuje za skoro duplo, a "potrebna snaga" za samo 10 kW...


Ako znate koji je od podataka ispravan, molim da ukazete na njega, jer oba nikako ne mogu biti istiniti...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Sve ti ovisi o zemlji, kod mnogo strojeva tako pretjeruju što napišu smiješno malu potrebnu snagu traktora!
 
B

Bobo

Guest
Da, znam da zavisi od zemlje, ali valjda su svoje strojeve testirali na istom komadu, pa da znaju kolika snaga im je potrebna. Mozda su idioti, pa ne znaju racunati otpor pluga ili je mozda nesto trece posrijedi... A mozda su u sumi ;)

Stalno gledam po prospektima 3x10" plugove i "potrebna snaga" se krece od 30, pa sve do 60kW a sve je to isti klinac (bar mislim da je) svim plugovima pise radna dubina 25cm, a vecim modelima 35cm...


Ne znam sto ih je natjeralo da napisu ovoliku razliku... Meni je to blesavo, jer ako trazim plug koji mi treba za moju snagu traktora, i na kraju ga kupim a traktor mi ga ne moze vuci... Sto onda? Nista, snalazi se kako znas... Krajnje blesavo sto po prospektima pisu krive (uljepsane) podatke
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da i meni je to glupo - najviše vjeruj praksi! Uvjek se raspitaj kakve priključke i kakve traktore koriste drugi ljudi i kako im ide te onda kupi ili jači traktor ili manji priključak!
 
B

Bobo

Guest
mario kaže:
Da i meni je to glupo - najviše vjeruj praksi! Uvjek se raspitaj kakve priključke i kakve traktore koriste drugi ljudi i kako im ide te onda kupi ili jači traktor ili manji priključak!

I na kakvoj zemlji pri kojim uvjetima...

Tako sam do sada i radio.

Kad sam kupovao 1-bradni plug, posudio sam od susjeda njegov da vidim da li to vrijedi uopce kupovati ili ne. Kad sam vidio da radi odlicno za moje potrebe, otisao i kupio, iako nisam vjerovao da ce 549 moci vuci 16" na velikoj dubini.


Eto, dakle, prospekti bas nisu mjerodavni koliko sam mislio...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je najbolje -posuditi priključak i isprobati na vlastitoj zemlji!
 

Najnoviji postovi

Na vrh