• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tjeranje kod koza

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Sve je u prirodi moguče,ja je nebi još vodio čekao bi 8-9 mjesec,legla bi u najgore vrime.
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
legla bi taman..........11 mjesec.......... ima i hrane i smještaj........... nije panika ali 2 put u godini?????????? znam za ovce al za koze?
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
NITKO????????????' jer sad obje daju oko litru dnevno( inače davale 3???? ) mislim da nije stvar samo u vručini jer manja redovito p****** al starija i inače ne pokazuje znakove??? lagano ludim već.......
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
NITKO????????????' jer sad obje daju oko litru dnevno( inače davale 3???? ) mislim da nije stvar samo u vručini jer manja redovito p****** al starija i inače ne pokazuje znakove??? lagano ludim već.......

JEDNO BISER PITANJE?????????????????????????' koze su sa jarcem l slobodo šetaju same. KAKO da znam da li je frajer obavio posao? a da ne čekam 3 tjedna ak opet počne tražit? jer ga moram i vratiti??????? mlijeko i daje daju u pol od inače.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
E bem ga ddado, il stavi kamere, il ga pitaj, što pitaš nas??
Kad bi mi tebe stavili u harem, i pitali te jesil obavio poso??
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
1.ISPRIČAVAM se što sam mislio da je ovo neko ozbiljno mjesto. jer je do sada bilo takvo.
2. da sam htio da me netko zajebava. išao bih na facebook
3.pitao sam za savjet nekoga tko zna i tko želi pomoći.....
4. jednom sam negdje čitao (neprovjeren ) podatak da koza cca 4-5 dana nakon parenja( ukoliko je sjarna) naliva mlijeko. tj. pošto su izašle izt prve laktacije i smanjile ( moje sa 3 na cca 1 l dakle trebale bi opet davat bar 2 na dan???????????? a tu dolaze do odgovora oni koji znaju znanje. možda postoji i neki drugi način? ponašanje prehrana.... kao kod dvonožnih sisavaca?????????
5. HVALA
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Izvini, nije namjera, da te se zeza, moramo se malo našaliti, ja da išta znam oko koza reko bi ti, al nadam se baš da će se neko javiti, koji poznaje tu temu.
Pozdrav!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Vidim ja da je ova vručina veliki problem pa se sad više i ne zezamo priko foruma!!!

Amo polako;simptomi da bi koza mogla bit sjarna,ali samo mogla, su:iscjedak iza,malo povečanje apetita,povečanje količine mlijeka i možda i najsigurnije ako kozu dovedeš pod brava i on pokuša skočit a koza bježi ili ga tuče rogovima može bit da je skotna.
Sve su ovo neki simptomi koji se javljaju ali nemora bit!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tako je
Najsigurnije ti je ako bjezi od jarca.
Mlijeko nebude smanjila sad nakon parenja.
Ali cekaj ona ti se bude sad tek terala.
Nezz kak nisam videl ovu temu da je aktualna.[emoji15]
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nino obično posli parenja digne mliko,bar su moje tako radile,ne vrate se na normalnu mliječnost ali ipak povećaju mliko.
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
DAKLE IPAK?????????????????? e sad. jedna se parila. skočio momak 2 puta. ali! mlijeka niš( pol litre). a druga glumi sveticu a mlijeka pol litre dnevno a inače davala 3 litre? sad više tko je lud tko zbunjen a normalnih nema ziher. niš jarac ide domeka za 5 dana pa bu trčanje po potrebi izgleda, a jedu ko lude no i inače su takove... pojele bi crnog vraga da naiđe a inače stalno bježe od njega osim ta dan kad se tjera i ebat ga lagano bu bilo orah i glavom o njega
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
Vidim ja da je ova vručina veliki problem pa se sad više i ne zezamo priko foruma!!!

Amo polako;simptomi da bi koza mogla bit sjarna,ali samo mogla, su:iscjedak iza,malo povečanje apetita,povečanje količine mlijeka i možda i najsigurnije ako kozu dovedeš pod brava i on pokuša skočit a koza bježi ili ga tuče rogovima može bit da je skotna.
Sve su ovo neki simptomi koji se javljaju ali nemora bit!

SAMO da upitam...... kakav iscjedak? žuto crno bijelo smb???? :icon_weed:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo da smo prije aktivirali forum pri bi bilo novosti,danas prvi skok i to pošten!:icon_eyes:
 

korisnik221

Novi član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
1
IMAM PITANJE :
Imam 8 koza većina ih se ojarila ,dvije su još sjarne ,ali jedna se još nije nikako tjerala???
Ne znam što da radim ??
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo društvo,jučer i danas počelo 2 od 5 imam i dva brava pa kombiniram!!!:D:
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
evo opet malo bisera............ dakle koze se tjerala kraj 8 mj. naravno jarac nije bio... onda opet nakon 3 tjedna i dalje bez gazde u toru. reko da pitam: dokle će one tako? jer sad je janko prisutan? ili sad ništa do iduće godine ili će ponavljat ciklus dok ne dobiju po ******?
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
supeeeer. pitam jer sam čuo nešto o pregonu? kao čekaaj ovo bu super onda a inače se parile 10 mj. huh sad mi lakše
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Bok drustvo.Dali moze patuljasti jarac oploditi koze koje Su malo vece od njega?
 

Najnoviji postovi

Na vrh