• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tko povoljno dovozi traktore/kombajne iz EU u Hr ?

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Dakle, mogu neke preporuke povoljnih prijevoznika koji dovoze traktore iz Njemačke. Treba frendu, Zoltan uzima bolesne pare, ocito nema transporta prema tamo pa da se uklopi u povratu pa me zanima nesta dalje da zove i da ima za ubuduce ako zatreba meni ili njemu.

Hvala
 
Z

zetor4718

Guest
Dakle, mogu neke preporuke povoljnih prijevoznika koji dovoze traktore iz Njemačke. Treba frendu, Zoltan uzima bolesne pare, ocito nema transporta prema tamo pa da se uklopi u povratu pa me zanima nesta dalje da zove i da ima za ubuduce ako zatreba meni ili njemu.

Hvala

Jel možeš malo detaljnije opisati što točno tražiš ili trebaš
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Dakle, traktor je kupljen u Njemačkoj, srednja veličina i sada se traži prijevoz iz Njemačke oko Hamburga do Hrvatske - Slavonija, ne ovaj tjedan nego onaj od 07.02 pa nadalje. Znas nesta povoljno ? :)

Pozz
 
Z

zetor4718

Guest
Dakle, traktor je kupljen u Njemačkoj, srednja veličina i sada se traži prijevoz iz Njemačke oko Hamburga do Hrvatske - Slavonija, ne ovaj tjedan nego onaj od 07.02 pa nadalje. Znas nesta povoljno ? :)

Pozz

Pa ja znam dosta vozača koji bi meni dovezli traktor,a ovako nebi baš htjeli imati sa tim posla,najbolje ti je nazvati najbliže tebi tvrtke,pitati ih jer povesti bilo što u povratku za njih ako i nije zarada,makar se pokriju troškovi.odakle si(ako se smije znati)????
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Cekaj, ne kuzim nesta. Tebi bi dovezli a inace nebi dovezli ? Pa meni je logicno da oni uvijek traze da i u povratku voze nesta u Hr pa da barem pokriju trosak goriva ako nista drugo, mislim da je svakome u interesu uzeti 600-700E za povratnu turu iz Njemacke nego se vracat prazan o svome trošku. Iz Županje sam, ne vidim zašto je to bitno !? :) Mislim, ne planiram da mi netko mukte to doveze nego da u povratku povezu sto bi onda i trebalo bit jeftinije jer ne idu iz Hr po to pa dovoze nazad meni nego svakako naplate prijevoz necega iz Hr u Njemacku i onda jos pokriju trosak povratka u Hr. Ako imas neke solucije slobodno mi javi na PM, ozbiljno mi to treba, nebitno na koju foru, bitno je da je povoljno i da se odradi kako treba.

Pozz
 
Z

zetor4718

Guest
Cekaj, ne kuzim nesta. Tebi bi dovezli a inace nebi dovezli ? Pa meni je logicno da oni uvijek traze da i u povratku voze nesta u Hr pa da barem pokriju trosak goriva ako nista drugo, mislim da je svakome u interesu uzeti 600-700E za povratnu turu iz Njemacke nego se vracat prazan o svome trošku. Iz Županje sam, ne vidim zašto je to bitno !? :) Mislim, ne planiram da mi netko mukte to doveze nego da u povratku povezu sto bi onda i trebalo bit jeftinije jer ne idu iz Hr po to pa dovoze nazad meni nego svakako naplate prijevoz necega iz Hr u Njemacku i onda jos pokriju trosak povratka u Hr. Ako imas neke solucije slobodno mi javi na PM, ozbiljno mi to treba, nebitno na koju foru, bitno je da je povoljno i da se odradi kako treba.

Pozz

Da meni bi dovezli zato što se poznajemo,i vjeruj mi nije svakome u interesu voziti nazad traktore i slično jer im nije sila(barem nekima) da se takvim stvarima zamaraju.i bitno je odakle si,jer ako si u blizini mene,a vidim da nisi lakše bi ti dogovorili prijevoz.najbolje ti je otiću u neku prijevozničku firmu i dogovoriti se sa gazdom što i kako,koliko košta prijevoz i to je to.nemaš tu neke mudrosti i filozofije.vjerojatno češ trebat i cariniti traktor ako ga ne uvoziš za dijelove.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ne znam nijednog prijevoznika koji bi radije isao prazan nazad nego vozio nesta tamo i nazad pa oboje naplatio ali ok, drzim da ima i takvih :) Jer mislim kad bi bilo koji prijevoznik vozio samo u jednom smjeru a nazad isao prazan da bi propao u roku godine dana. Ajde ti pitaj te svoje ako imaju mozda interesa pa da ti kazu cijenu, pregovaram i sa drugim firmama ali je bolje kad pitam na sve strane. Naravno, duplo je skuplje ako idu bas po to ali u povratu iz De su ok cijene i jos nisam cuo da netko ne zeli dovest, samo je pitanje posto a to me jedino zanima. Da, mora se carinit u Žu.

Pozz
 
Z

zetor4718

Guest
Ne znam nijednog prijevoznika koji bi radije isao prazan nazad nego vozio nesta tamo i nazad pa oboje naplatio ali ok, drzim da ima i takvih :) Jer mislim kad bi bilo koji prijevoznik vozio samo u jednom smjeru a nazad isao prazan da bi propao u roku godine dana. Ajde ti pitaj te svoje ako imaju mozda interesa pa da ti kazu cijenu, pregovaram i sa drugim firmama ali je bolje kad pitam na sve strane. Naravno, duplo je skuplje ako idu bas po to ali u povratu iz De su ok cijene i jos nisam cuo da netko ne zeli dovest, samo je pitanje posto a to me jedino zanima. Da, mora se carinit u Žu.

Pozz

Vjeruj mi da ima tahvih,jedino ih dragi Bog drži na životu znaš kako kažu "što gluplji seljak,to veći krumpir" i tako i je.budem se raspitao,a reci mi kako to sa carinom,kolika su davanja i to...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Davanja su standardno, 23% PDV-a i 10% carine ako nemas EUR-1 dokument. Ajde kad vidis to pa mi javi.

Tnx
 
Z

zetor4718

Guest
Davanja su standardno, 23% PDV-a i 10% carine ako nemas EUR-1 dokument. Ajde kad vidis to pa mi javi.

Tnx

Evo u toku tjedna ču vidjeti,ako se može znati koji traktor je u pitanju ili npr. traktor je veličine Deutza DX-110.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
nazovi dm bašić iz imotskog oni imaju labudice po europi meni su bili najpovoljniji za dovesti kombajn istina da je bio u hrvatskoj, ali znam da im je vozač išao iz europe za šabac u srbiji i u povratku mi je pokupio kombaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh