• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Hahah zatreba to kad radis-brusis osovinu ,kad tokariš zupčanik na mjeru ,kad na karuselu radis rupu moras naštimati šubitor ,al ako ti treba ovaj mikrometar znaj da komad nije laksi od 250-300 kg 😂 😂 i samo moze biti veci .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Za komad od 300 kila treba i stroj a ne igračka
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@Kupljenec A sta ces ,poceo sam raditi sto kazu na vrijeme .Imam vec 4.5 godina radnog staža (iskustva) dosao sam u firmu gdje je bolji od boljeg majstora.Najvaznije ima ko pokazati posao i covjek ako hoce moze nauciti ali moras voliti posao.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,938
... A sta ces ,poceo sam raditi sto kazu na vrijeme .Imam vec 4.5 godina radnog staža (iskustva) dosao sam u firmu gdje je bolji od boljeg majstora.Najvaznije ima ko pokazati posao i covjek ako hoce moze nauciti ali moras voliti posao.
Obrada metala mi nije ni blizu mom školovanju, ali frend kupio stroj pa ga malo dotjeravali i to mi u glavi krenulo. Radio sam na tokarskom, glodalici, šepingu, karuselu - naročito za vrijeme rata.
A čovjek je maher obrade metala. Valjda 3 puta prvak Hrvatske i jednom Jugoslavije!
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
E bas su mi pricali tokari da su isli na takmičenje u Sarajevo u bivsem TAS-U bilo ... Kakva su to vremena bila...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Nedime, ti si veliki sretnik. Em si mlad, em voliš svoj posel, em radiš u dobroj firmi, em imaš od koga učiti a i vidim voliš to.
Mnogi nemaju tvoje mogućnosti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To sam mu baš ja htel predložiti.
Kad skupi još malo znanja nek kupi stroj i krene raditi za sebe.
Kod mene je bilo majstora tokara koliko hočeš, mogel si birati. Danas je strojeva koliko hočeš a na prste možeš nabrojiti sposobne da nekaj naprave.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nedime, ti si veliki sretnik. Em si mlad, em voliš svoj posel, em radiš u dobroj firmi, em imaš od koga učiti a i vidim voliš to.
Mnogi nemaju tvoje mogućnosti.
A kako kazu zvijezde su me pogledale 😂 evo jedna sa brusilice meni najdraža mašina
 

Prilozi

  • Vmw.jpg
    Vmw.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 54
Na vrh