• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 418 - molim za pomoć hidraulika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
imam tomo vinkovic 418 stalno imam problem za hidraulikom,punpa je na samom rezervaru,u oranje kad plug hocu da podignem stalno mi izbija semerink i mi procuri ulje.u cemu je problem mozda mu ista fali u pumpi?ovaj problem duze mi traje i stalno si menjam semering :madmana:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
imam tomo vinkovic 418 stalno imam problem za hidraulikom,punpa je na samom rezervaru,u oranje kad plug hocu da podignem stalno mi izbija semerink i mi procuri ulje.u cemu je problem mozda mu ista fali u pumpi?ovaj problem duze mi traje i stalno si menjam semering :madmana:

Ali imaš slabo podešen varnostni ventil za hidravliko.

Pri meni nikad nemogu dvigniti plug kada je cel v zemlji. Moram malo natrag zapeljati a le tada mogu dvigniti plug.

Tako sam imamo rešenje.

kupiš komando za hidravliko od TV
14483630.jpg


Dodati moraš povratni vod za hidravliko. Na sliki se tudi vidi kako narediš da je stari ventil vedno otvoren
14501792.jpg

14419504.jpg


Dobro je da do daješ še hidravlični filter ulja.
14832029.jpg



Ja sem imamo težavo sa hidravlikom. Kada nisem mogao da jo dižim ali spustim.... Kada sem dodao drugi hidravlični ventil teh težav nisam imamo nikad više....

A sada imam tako narejeno.

14832027.jpg

14796050.jpg


LP Batek
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
gde se nalazi taj varnosni ventil? i kako se traba podesiti :scratch

gde se nalazi taj varnosni ventil? i kako se traba podesiti :scratch
jel li e ovaj taj ventil? i kako se treba podesit :roll:
 

Prilozi

  • ventil.jpg
    ventil.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 804
Posljednje uređivanje od moderatora:

tom78

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
4
curi ulje

Društvo, nakon dugog čekanja, od neki dan sam ponosni vlasnik svog imenjaka i godišnjaka Tome, model 521, ali ima nekih par stvari koje još treba riješiti, pa trebam pomoć iskusnijih.
Naime, curi mi ulje na ventilu (ili kako to nazvati) kojeg se diže i spušta ona poluga kojom uključujem hidraulik, naprijed se nalazi, vjerujem da znate o čemu se radi, na slici 1 je slikan odozgo, a na slici 2 sa desne strane mašine.
E sad, obzirom da sam novi u tim stvarima, da li je to neki veći popravak, može li se riješiti s jednom gumenom brtvom ili treba mijenjati nešto više?
Hvala unaprijed na odgovorima.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 1,325
  • 2.jpg
    2.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 1,146

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: curi ulje

Treba razšafit i izvadit osovinicu ventila i promjenit O ring gumice.Najverovatnije su samo gumice otišle,sa godinama postale tvrde pa se pohabale i propustile.Dobro bi bilo da bi zamjenio i ostale gumice koje brtvu pumpu.U albumu od BATEKA imaš slikane detajle od pumpe i ventila.:icon_thumright:
 

tom78

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
4
Re: curi ulje

Je, ali kod mene ja malo drugčije, on nema na svom nekakva dva nosača, od kojih jedva mogu pristupiti do ventila. A nema veze, nekako ću probati, bitno da sam skužio o čemu se radi. Jedno možda blesavo pitanje, može li se taj ventila izvaditi i gumice promijeniti bez ispuštanja kompletnog ulja iz rezervara?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: curi ulje

Pogledaj spodaj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sultan

Guest
Re: molim za pomoc oko t.vinkovic 418

ispričavam se znam da se ovdje govori o problemu sa hidraulikom zanima me samo na koliko se bara pumpaju gume od tome vinkovića 418..unaprijed hvala
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: molim za pomoc oko t.vinkovic 418

Pozdrav
Od 1.5 do 2.0 bara. Odvisno kaj boš vozil.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: molim za pomoc oko t.vinkovic 418

kolega BaTeK vidim da imaš vitlo na tomici...jel to električno....koliko libri i kako si zadovoljan jer i ja nešto razmišljam o tako nečem al neznam koliko može vući i koliko brzo ....meni se čini da to ide jako sporo al nisam siguran
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh