• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 522 - odzračivanje motora

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
LIjep pozdrav.
Moze li mi neko reci kako najlakše odzraciti motor kod tome 522.
Danas sam mijenjo filter od goriva jer je bio malo napuko i pusto mi gorivo. Nisam neki stručnjak pa sam ispustio gorivo iz rezervara skino stari filter, stavio novi i nasuo goriva u rezervar, a zavoravio sam nasuti goriva u filter msm nisam zaboravio nego sam neiskusan i nisam razmisljo o tome da ce sav zrak iz filtera otici u motor :(doh):
Eh sad me samo interesuje kako najlakse da odzracim motor pokusao sam paliti slomio se paleci al nista vjerovatno ima puno zraka... Sad me interesuje kako prorenat taj zrak ?
Unaprijed hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Re: Odzracivanje motora

odšerafi malo dovod goriva na diznu, tu najlakše izbaca zrak...na svakom dizelašu...:wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: Odzracivanje motora

kod pumpe imaš jednu ručicu samo moraš imat puno strpljenje.to pumpaš gore dolje dok ne postane tvrdo.znači da je po tlakom.onda uzmeš odvijač ili ključ ovisi što imaš i iznad dizni di ti idu cijevi u cilindar (iznad kutije di je gas) tamo ti je dolazna cijev iz filtera.na vrhu ju malo odvrneš vijak.samo pazi ako imaš bakrenu brtvu moraš ili stavit novu ili ovu trenutnu malo zagrijat pa stavit.bilo bi ti najbolje stavit novu.uglavnom tu malo odvrneš i pumpaš i dalje i izlazit će ti mjehurići što znači da ti gorivo dolazi i da ti tjera zrak van.kad ti počne kroz to teć van gorivo zavrni i pali miško :smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Re: Odzracivanje motora

meni se čini da 522 nema pumpice,kad več nije nalijana nafta u filter bilo bi dobro lajtung koji ide sa filtera na pumpu odpojiti da nafta poteće slobodnim padom ,kad prestanu iči mjehurići zraka ponovno pritegnuti na pumpu ,zatim otpustiti lajtung na dizni i anlasovati dok ne poteće nafta bez mjehurića pa pritegnuti lajtung i pali miško
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Re: Odzracivanje motora

Uz sve to mi ni sistem paljenja na kljuc ne funkcionise, palim ga na kurblu vec duze vrijeme...
Sutra cu sebi ruke iscupati dok istjeram zrak i sistema :icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Re: Odzracivanje motora

ako te što utiješi ,nisi jedini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Re: Odzracivanje motora

malo mi je lakše sada :D
Ništa hvala vam na pomoci pa cujemo se sutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Odzracivanje motora

meni se čini da 522 nema pumpice...
ne čini ti se nego nema dobavnu pumpu nego gorivo iz rezervoara prirodnim padom dolazi u pumpu visokog pritiska
malo bih samo korigovao tvoje objašnjenje; na PVP (pumpi visokog pritiska) se nalazi šuplji vijak koji na vrhu ima još jedan mali vijak (M6 ključ 10) na taj mali se najbolje ispusti zrak - do pumpe
kad se otpusti (metalna) cijev na dizni prilikom anlasovanja neće teći gorivo nego samo kratkotko prskati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: Odzracivanje motora

odzrači ga kak ti kolege gore napisale a da ne kurblaš zakopči ga za drugi traktor, najveća bezina ( 6-ta) i lagano šlajs. U početku drži dekompresor da se zalaufa, onda pusti i samo vuci...

treba ti nekih 100m...

Moj stari nekoliko puta ostal bez goriva ( neznam kak je to moguće ne traktoru koji troši manje neg zippo upaljač al ajde) i na taj način ga svaki put palil. Nije da se prvi put susreće s tomicom, odrasal je s njima...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Re: Odzracivanje motora

Evo i mene :D
Jos jednom hvala svima na savjetima.
Odzračio sam ga za nekih par minuta (Y)
Prvo sam odvrno taj šuplji šaraf na ulazu u pumpu dosta je zraka tu izašlo, kad je poteklo gorivo u mlazu zavrno sam šaraf. Zatim sam ovu limenu cjevčicu koja ide sa pumpe na diznu odvrno u donjem kraju ( na pumpi ) i kurblo ga dok nije i tu krenulo gorivo da izlazi bez mjehurića (lagano vuko uze naprijed nazad bez finalonog povlačenja za paljenje)
Znači nakon toga zavrno sam tu limenu cjevčicu u donjem kraju i odvrno je na gornjem opet lagano povlačenje užeta par puta i počelo je gorivo izlazit bez mjehurća. Zavrnuo sam tu cjevčicu koja ulazi u diznu opet par puta lagano sa užetom ubrizgo mu malo goriva i hop upali od prve :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh