• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

tomo vinkovic pe-18 motor 28 ks

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

goran88

Guest
Ugradio sam na staru tipu tome jedan dvocilindricni ruggerinijev motor oznake 901/2 nadam se da ce dobro funkcionirati pogotovo kod frezanja. Stavim i slike popdne. Zanima me je li itko ista slicno izveo.
 
G

goran88

Guest
e to se trazi majstore, prava stvar :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
zbalija ako misliš na ovaj motor na ovom videu što je firemanpeter stavio to je opelov- tj. isuzuov turbo dizel ugrađivao se u astre i vectre.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samo za info, nisam ja to ugrađivao. Ja samo postavljam link iz YT pošto je bilo pitanje ako je još neko redijo neku takvu preradu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
bit će zupčanika za prodat na kilogram

Zašto ?

ak je riječ o nekom starom fiatovom 1.3 TD motoru - a po izgledu je, taj motor ima možda i manje NM od originalnog i još su razvučeni do 5000 rpm.......
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kladim se da je kod silnih tomekovih zupčanika, sa silnim tvorničkim luftovima, velika brzina jednako, ako ne i pogubnija, od momenta. Ajde, sad konačno PE ima pravih 18ks na kotačima:icon_mrgreen:
Btw, ako je taj fiatov motor, još uvijek ima duplo veči moment od originalnog motora.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
to je isuzu td motor 60kw,imao sam takav na opel vectri,kako je upario taj motor s tom getribom je čudno
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Tek sam sad vidio filmić, da to je isuzu(1.5 ili 1.7), definitivno previše. Nadam se da ga ne vrti do kraja:biggrin:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
a sta mislite, kad bi ogranicio na neki nacin da ne vrti taj motor preko 3500 o/min bi li to bilo sta iskoristivo?
Uzmimo u obzir da nije zafrkancija za selo, nego da nesto treba odradit...
Ja imam 2 tomeka, snazni su od dole i to im je sve...
Ovaj pak sigurno nema moment na 600 o/min ko org motor, ali mozda bi i orao u nekoj sporoj brzini na cca duplo vise okretaja...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Zašto ?

ak je riječ o nekom starom fiatovom 1.3 TD motoru - a po izgledu je, taj motor ima možda i manje NM od originalnog i još su razvučeni do 5000 rpm.......

zato što i LDA 100 u dobrom stanju lomi zupčanike na PE18 k'o ledenice, iskreno nebih volio da čovjek ima bilo kakvih problema s viškom snage, odrediti grnicu s opterećenjem i može to fino služit
i nisam mislio na ovaj ISUZU nego na ruggerini, ovaj ISUZU je tu samo da čovjek kaže evo ga tu je i ide

.....Ajde, sad konačno PE ima pravih 18ks na kotačima:icon_mrgreen:
.....
konačno da :icon_thumright:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
op op op, ja sam velim da teoretski stvar može funkcionirat čisto normalno ak se podesi dosta parametara. Sad opet istina vrlo teško da to sve trpi pe-18, ali da bi na mjestu jednog 73x mogao čisto solidno funkcionirat jedan Yanmarčič slične ili nešto veće snage -bi...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Znam, to sam i rekao, funkcioniše to.....ali....
I ja sam odrastao uz vinkoviće, počev od ovog starog pa preko svih ostalih, prvo gledao kako drugi voze pa se veselio prvom sjedanju za volan kako starom tako i novijim koji su kupovani, danas šarafam po njima i drage su mi mašine. Ruku na srce, pored svih pozitivnih stavova o njima, nisu nešto sofisticirano razvijeni, da su mnoge stvari mogle bolje, mogle su; da su bar neke stvari popravljene, nažalost nisu.
Na 7xx bi dobar bio neki motorić s manje vibracija i buke, postojeći Lombardini mu je više nego dovoljno i s njim fasuje uvijek u istim bolnim tačkama šta god da radi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh