• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - prskalica - atomizer

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

spartan

Guest
Pozdrav!!

Vidim da ovdje nas ima puno koji imamo tv 73 godište,ja posjedujem već 5 godinu ovaj traktor.Prvo je ima motor od 16 ks na sebi,pošto mi je puklo ležište radilice promjenio sam kompletan motor i sad je od 18 ks...interesira me da li netko ima iskustva s atomizerom za taj model i da li može postići dovoljan broj okretaja da bi kvalitetno ošpricao vočnjak.... ili na koji način napraviti prijeno za veći broj okretaja kardana...mislim da bih morao i stavit Inverziju
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ako tomica nema dovoljan broj okretaja kardana onda sigurno nema niti jedan drugi traktor...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja sam imao takav traktor i imao sam sam napraveno sprica. Napred direktno na radilica so remen sam montirao kompresor, i on duva vo boca od boljer zakacena pozadi na traktor. So ventil go regulirav pritisokot na okolu 4 bari, i tako sam prskao dugo vreme. Steta sto nemam slika od toa da go prikazam.
Eve nekoi sliki
Vakva prskalka e original za tvoj tomo


Uploaded with ImageShack.us

A ako zelis vakva so ventilator onda ti treba inverzija za kardan



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A sto se tice obrtai to tomo ima dovolno za ovie prskalki, mislim da ne bi imal problem.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ako tomica nema dovoljan broj okretaja kardana onda sigurno nema niti jedan drugi traktor...

ta ti je tvrda djelomično točna jer za TV PE-18 je postojao multiplikator koji se je montirao na zadnji kraj traktora (nešto slično kako i inverzija) samo što je povećavao broj okretaj kardana i nije mijenjao smjer vrtnje....
a pošto nije spartan naveo o kojem je modelu TV riječ ne mogu sa sigurnošću reći dali ima dovoljan broj okretaj kardana ili ne. Ali pošto spominje motor od 16 ks i 73-god. proizvodnje nekako me vuče na taj PE-18 model...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
momci a kako vi štitite sebe kad prskate sa otvorenim traktorima bez kabine.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
skafanderom + boca sa zrakom i maskom:rolfer::rolfer::rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ja sam mislil da se usisate tak da jen čas netrebate dihati :rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovo je dobro pitanje: Kako se zaštititi kad se prska? Svakako to važi i za one starije traktore sa lošim kabinama koje imaju puno rupa. Jeste da je bolje i stara kabina, bolje od onih bez njih ali...

Ima jedno rješenje. Ako je moguče prskati, znači voziti u smjer iz koje puši vjetar da ti on nosi herbicide ili pesticide u smjer iza leđa. U nekim okolnostima vatrogasci se poslužujemo ovakvih rešenja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je zdravo za biljke ili voćke zašto bi štetilo ljudima:mrgreen:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ovi današnji otrovi ne mogu ubiti običnog crva a prije dok se prskalo npr. sa kreozanom e onda je bilo gadno.današnji otrovi se mogu skoro piti i ništa vam nebi bilo:partyman:
 
S

spartan

Guest
multiplikator....gdje bih to mogao nabaviti.....inverzija ima u sloveniji..košta oko 200 eur bez puta,carine
 
S

spartan

Guest
HVALA VAM NA ODGOVORIMA....da li netko ima specifikacije za moj traktor......znači 418 ,1973 god...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
multiplikator ti nije potreban pošto je on već ugrađen tvornički u zadnjem dijelu traktora na TV serije 400, 500 i 700.
a ti veliš da je tvoj 400 dakle već ga imaš, i oprosti što nisam odmah primijetio. Broj okretaja kardana kod serije 400 i 500 je sljedeći:

spori hod: 727 odnosno 1403 o/min pri 3000 o/min
brzi hod: 1067 odnosno 2058 o/min pri 3000 o/min.
hod nazad broj okretaj kardan je isti kako i kod brzog hoda,
samo što je kontra smjer vrtnje (standardni desni)

Za aromizer ti je potrebno za idealan rad 540 o/min. i desni smjer vrtnje,
te iz toga razloga moraš nabaviti inverziju...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Da li TV521 može pokretati vučeni atomizer od 500 L(punio bih ga do max 200 litara)?
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Jozef, možda si me krivo razumio! Znam da Tomo može povući 500 L ili 500 kg! Mislio sam da li može pokretati atomizer, tj. pumpu preko kardana bez prevelikog opterećenja? Nemam nekog iskustva s tim pa zato pitam! Hvala
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
e o tome nemam ni ja iskustva,ali ako može recimo,frezu od 120cm,nevidim razlog zašto nebi mogao pokretati atomizer
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da li TV521 može pokretati vučeni atomizer od 500 L(punio bih ga do max 200 litara)?

Moze 521 bes problema pokretati vuceni atomizer.
Pumpa na atomizer od 200 L, i pumpa na atomizer od 500L zahtevaju neka ista snaga za pogon, ili priblizno ista,rade jednaki pritisak, br. na dizne isti, razlika samo u rezervoara.
Duri mislam i da ga napunis do kraja TV bi radio snjega...
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
I ja mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema, jer to je samo pumpa koju pokreće ali kako nemam iskustva pitam, a i trebao bih kupiti takav atomizer ovih dana pa da ne bi kupio a ono ne može a dao novce!hehe! Možda netko drugi ima iskustva s time?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh