• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic Transporter

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Kad sastavim ovaj samokretni atomizer bit će "novi", jer mijenjam sve osim kućišta i neoštećenih zupčanika i osovina te nova: pumpa, deflektor, crijeva, rezervoar, motor generalno uređen. Košta će me pretpostavljam materijala 4000EUR, ali samo vučni atomizer košta više...
Na EU natječaje ću se javit ako bude subvencija min 70%, jer u protivnom sve je skupo u odnosu na kvalitetu. Ovako urađen vinograd nisam vidio kod upotrebe novih traktora... Ne tvrdim da se ne može, jer traktor je samo jedan od ključnih faktora u uspješnosti/učinkovitosti obrade...
img_20190426_191234-jpg.32333


Nije da se hvalim:
img_20190508_092940-jpg.32334


Šibensko-kninskoa županija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Sve je to lijepo ali na tv ne mozeš stavit jako puno korisnih prikljucaka, šišaš, motiku za ispod reda i četke, a zavisi i koliko ti trava raste i koliko moraš radit da bi izgledao tako...ja sa svom mehanikom koju imam ne mogu to postic jer trava dode u 3-4 dana nazad, nikne jer je konstantna vlaga, i naravno ako koristis herbicide nebi reko da je taj vinograd nesto posebno.
Mislio sam da si negdje u brdima kad si reko da ces slagat atomizer 4x4, teoretski mogo si složit doma obični vučeni, s obzirom na cifru od 4000€ koje si reko da će te koštat izrada, šta nije baš ni malo za takvu mašinu
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Motiku, herbicide trimere i sl. NE KORISTIM, niti gnojim ispod trseva što je vrlo važno. Istina da je kod mene deficit vlage u površinskom dijelu što pogoduje usporavanju rasta korova, ali unatoč rečenom susjedni vinogradari muku muče sa travom u međurednom prostoru ako ne koriste herbicide, jer ne obrađuju adekvatno te uglavnom nisu dokazivi ni podučljivi (fenomen) bez obzira na zvanje...
Da održim prostor uredan ispod trseva uz redovnu unutar rednu obradu potrebno mi je dodatnih cca 30h/ha/god=cca1000kn.
Na tržištu nisam vidio približno slično ovomu što radim već neki samohodni atomizer ATOM za voćnjake..., a mišljenja sam da bi novi samohodni atomizer ovakve izvedbe koštao minimalno 20 000EUR pa mi nije žao uložiti 4000EUR+damper kojeg imam i moj trud
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa kako onda radis prostor ispod trsa, ja imam i braunovu motiku i herbicide pa nemam takav čisti vinograd, gnoj bacam sa deponatorom na jedan rog u sredinu reda.
To za samohodni znam da su skupi tako da u tom slučaju nije puno ali tebi bi bilo lakše da moderniziras malo
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Imam atomizer agromehanika ENU 2017.g 300L na TV 732 sa polukabinom i zadovoljan sam učinkom (brzinom i kvalitetom): u punoj vegetaciji računajući vrijeme pripreme (punjenje spremnika) potrebno mi je 1h i 30min/ha. Brzina kretanja pri apliciranju je 5.3km/ha... Sa samohodnim atomizerom računam na 25% do 30% više učinkovitosti...

Starost mehanizacije ne znači nužno da je potrebno moderniziranje, jer danas se pod moderniziranjem smatra precizna poljoprivreda (GPS, comp., autonomija), a modernizaciju treba pratiti učinkovitost, angažman i isplativost. Nemam ništa protiv ničijeg mišljenja, ali što bi kome bilo bolje-lakše nek sam odluči.
Svaka škola se plaća ako se hoće nešto naučiti, jer u protivnom se paušalno primjenjuje i izostaje rezultat... Samo ću odgovoriti da je potrebno izraditi program agrotehničkih zahvata, držati se rokova i stvoriti preduvjete, (npr. svaka kuća SZB nudi program sa svojim SZB...) "Moderne rotokopačice" za obradu ispod trseva koje traktor pokreće brzinom SPUŽA da bi doslovno čeprkale ispod trsa za mene nisu modernizacija već loša investicija u modernizaciju...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa reci sta ti koristis, objasni nama koji ne znamo ja volim poslušat koristan savijet
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Bude ta kombinacija imala kabinu ili bude kabrio verzija?
Polukabinu svakako, a za nešto bolje zatvoreno i kvalitetnije predstoji na kraju kad bude sve gotovo. Bit ću zadovoljan ako 2022.g. budem imao realizaciju kabine. Jel ovdje ima tko nešto konkretno ponuditi-predložiti ili samo "dosadna" pitanja!

Pa reci sta ti koristis, objasni nama koji ne znamo ja volim poslušat koristan savijet
Pročitajte još jednom što sam vam prethodno odgovorio (program!), a korisne savjete imate u PSS (poljoprivrednoj savjetodavnoj službi).
Držimo se teme naslova na forumu!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,401
Nitko ovdje ne zna tvoje planove. Zato članovi postavljaju "dosadna" pitanja.


I, molim te, malo se spusti na razinu ostalih članova. Nisu svi ljudi "načitani" i mnogi vole čuti iskustvo iz prve ruke, rečeno jednostavnim riječima ;)
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Koju sortu imaš loze? Crno ili bijelo? Radiš prošek?
Ne radim prošek, a imam po nekoliko bijelih i crnih sorata grožđa, no to nije tema ovoga naslova, već za vinogradarstvo-vinarstvo!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Gle meni prijatelj radi 5 hekatara vinograda, ima kubotu 2410 ima AC 5500 i ima goldonija 3070, atomizet 400l šišač defolijator braunovu motiku i četke, kupio je ristic kultivator, malčer i freza to se niti ne govori u danšnje vrijeme..radi najviše sam, ne umori se i ima vinograde sasvim solidne, i sigurno se neću ugledat na tebe sa dva tv-a i motikom plus, na lijepo postavljeno pitanje da objasnis koju ti to “tehniku” koristis nisi reko nista nego se pozvo na savjetodavnu ko da mi ostali ne znamo radit, slaba korist od tebe na forumu očito si se došo samo pohvalit sa svojim projektom.
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Svašta, napisao sam da MOTIKU ne koristim i da sam se prijavio na forum sa svrhom preporuke bržeg pronalaska dijelova koje trebam. Meni nikakvo hvaljenje ni pohvaljivanje ne treba, a sad je očito da nisi razumio što sam napisao danas u 19:15, valjda je zato reagirao ZJ jer te pretpostavljam poznaje...
Nemam namjeru se nadmudrivati, a još manje vrijeđati. Dao sam sve odgovore koji su svima na izbor da ih prihvate ili odbace po svojoj prosudbi. Tko nema pametnijeg posla neka se nadmudruje preko foruma, meni je dosta!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,401
@Izulj ,
Ovaj Forum je nečija kuća, nije ni Krumpironjina ni moja.
U njoj smo gosti, baš kao i ti, pa te molim da se i ponašaš kao gost, s poštovanjem prema domaćinu i ostalim gostima (članovima), bez pogleda s visine, jer svi smo pred Bogom mali.

Dobro došel si, kao i svi mi, ali se ipak nekakvog reda i obzira moraš držati. U najmanju ruku, prema starosjediocima, dok ne upoznaš običaje i navike.

Ne običavamo ići na članove đonom, jer to nije ni lijepo ni pristojno.

Nisam reagiral radi člana @Krumpironja , već radi tvojeg osornog odgovaranja istom.
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Slažem se, pa se nadam da ste i @Krumpironja isto upozorili, jer ja sam mu dao odgovor istim riječima koje je on meni uputio, kako bi bolje razumio!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,401
Prespavaj noć, sutra je novi dan, pa umivanje hladnom vodom, da nam se otvore oči i razbistri um...
Idemo dalje, vedro i bez podbadanja s bilo čije strane, molim.
 

tvdemper

Novi član
Tu od
17 Tra 2021
Poruka
1
View attachment 32324 View attachment 32325

Evo za početak fotografije početka rastavljanja. Imam nekih dijelova ako nekom treba! (osim sanduka, motora i hidraulike)
Zanima me pogon zadnjeg dijela? Da li ima špere (blokadu kotača) zadnjih i prvih ili samo prvih? I da li ima još kakvih djelova viška za prodati oko rukavca ili kučišta?

Kad sastavim ovaj samokretni atomizer bit će "novi", jer mijenjam sve osim kućišta i neoštećenih zupčanika i osovina te nova: pumpa, deflektor, crijeva, rezervoar, motor generalno uređen. Košta će me pretpostavljam materijala 4000EUR, ali samo vučni atomizer košta više...
Na EU natječaje ću se javit ako bude subvencija min 70%, jer u protivnom sve je skupo u odnosu na kvalitetu. Ovako urađen vinograd nisam vidio kod upotrebe novih traktora... Ne tvrdim da se ne može, jer traktor je samo jedan od ključnih faktora u uspješnosti/učinkovitosti obrade... Nije da se hvalim View attachment 32335 View attachment 32334 View attachment 32333
Molim Vas za broj pošto ne mogu objasniti pisanjem preko poruka pa bih Vas molio da se čujemo telefonski jer me zanima za pogonsku prikolicu koju imam i funkcionira dobro ali samo u drugoj sporoj, a htio bi napraviti da fukcionira u svim brzinama pa me zanima zadnji trap od TV 730. (pogon te prikolice koju imam je od lade i getriba). tel.: 0959172942
 

Izulj

Novi član
Tu od
26 Sij 2021
Poruka
21
Molim Vas za broj pošto ne mogu objasniti pisanjem preko poruka pa bih Vas molio da se čujemo telefonski jer me zanima za pogonsku prikolicu koju imam i funkcionira dobro ali samo u drugoj sporoj, a htio bi napraviti da fukcionira u svim brzinama pa me zanima zadnji trap od TV 730. (pogon te prikolice koju imam je od lade i getriba). tel.: 0959172942
Mi smo već razgovarali preko telefona prošle godine. Nemam viška dijelova, a mislim da bi funkcionirao prijenos u svim brzinama kardanske prikolice ako bi se ugradilo prednje kućište TV na prikolicu, pa mijenjati brzine...
Jel ima gdje TV transporter za prodaju?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Na tv ne moze bit pogonska u svim brzinama jer nema u zadnjem difu taj prijenos, cak ni zadnjio dio da se stavi ne moze jer nema isti prijenos do zadnjeg dijela na traktoru i od zadnjeg dijela na traktoru
 

Najnoviji postovi

Na vrh