• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - uređenje središnjeg zgloba

  • Temu pokrenuo delagano
  • Datum prvog posta
D

delagano

Guest
Dali je neko radio sredinu na toma vinkovic? imate li slike ? i ako je neko radio da mi obijasni sta i kako je radio. N a mom tomi ima lufta na klinovima a posebno na donjem.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: uredjenje sredine na tv

Od kot prihajaš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: uredjenje sredine na tv

ima u temi tomo vinković , potraži malo
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: uredjenje sredine na tv

Evo par slika o uređenju sredine na mom TV 821,piksa zamjenuta sa igličastim ležajem,i također zamjenut gornji čep. Kasnije slijedi i zamjena donjeg čepa i pikse jer osjeti se luft na donjem dijelu,pa da to zgotovim kompletno.

s1gg.jpg

nrsm.jpg

svyk.jpg

br6w.jpg

s1gg.jpg

e1q1.jpg
 
D

delagano

Guest
Re: uredjenje sredine na tv

zna li neko dali imaju piksne i iglicasti lezaji na tv 523. Ja mislim da nema,a imam i katalog rezervnih djelova i u njemu nema prikazana ni piksna niti iglicasti lezaj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: uredjenje sredine na tv

Zašto mislite da je igličasti ležaj nekaj extra?
Tu treba napraviti kaljene puškice , obraditi na toleranciju i gas !
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: uredjenje sredine na tv

Za to postoje ležajevi da se ne stavljaju pikse, ako se baš ne moraju.. Tak' se nekad piksiralo drvena kola. Danas ležajevi više i nisu pretjerano skupi, a vrlo su praktični. Za pikse po narudžbi?.. Ne znam. Ako se ležaj potroši, promijeniš ga. Ako ode piksa, ode i ono oko pikse.. Kućište ležaja je dosta čvrsto, prije odu iglice ili kuglice..

Sve u svemu; redovno održavanje, podmazivanje i lagani rad i nema problema..

Ležajevi:(y)::(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: uredjenje sredine na tv

vjerojatno su inžinjeri znali i prije 40g kad delali tomeka po pasqvaliju za ležaje pa su ipak ga ovdje izostavili.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: uredjenje sredine na tv

Jesu,:(nod): da naprave jeftiniji traktor..:icon_thumright:

Ma radi i jedno i drugo, ali dajem prednost ležaju.. Kvalitetnom, naravno..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Re: uredjenje sredine na tv

I ležaj i piksa zahtjevaju podmazivanje. Po meni na tomi su trebali biti konusni ležajevi(aksijalno + radijalno opterećenje) u svom robusnijem kućištu i sa bolcnima od kvalitetnijih materijala, a da se sve pomalo brčka u masti,jer na samoj sredini prevladava više aksijalno nego radijalno opterećenje, tu nema skoro pa nikakvih okretaja,samo se radi o većem aksijalnom opterećenju. Vrijeme uz pravilno održavanje će pokazati što je bolje.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: uredjenje sredine na tv

I mene zanima kako bi to funkcioniralo na neki alternativni način, s obzirom da su sredine slaba točka na Tomekima.. Cijena nije bitna za usporedbu, barem do razumne granice..

LP
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: uredjenje sredine na tv

Jesu,:(nod): da naprave jeftiniji traktor..:icon_thumright:

Ma radi i jedno i drugo, ali dajem prednost ležaju.. Kvalitetnom, naravno..

znali su napraviti kvalitetan stroj na kojem se nisu šparali kvalitetni matrijali,a kad bu taj tvoj lager iz današnje proizvodnje izdržal 30-40g na tome mjestu;nikad
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: uredjenje sredine na tv

Ima tu puno više faktora od same kvalitete materijala.. Koliko puta se pretovari prikolica? Koliko puta se ne podmaže na vrijeme? Koliko ga se u brazdi presili?...
To je mali traktor i ne treba mu puno da ga se slomi. A iz prakse znam da ima krkana koji ne šparaju nikog i ništa. Sad ja plaćam njihov ceh..:s:

Ležajeva ima i za 10 kn, a bogami istog i za 50 kn..
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: uredjenje sredine na tv

zna li neko dali imaju piksne i iglicasti lezaji na tv 523. Ja mislim da nema,a imam i katalog rezervnih djelova i u njemu nema prikazana ni piksna niti iglicasti lezaj.

Baš sam jučer razgovarao sa majstorom o tome. kaže da moj TV523 nema piksnu nego je tamo neki cijeli sklop koji će pokušati potokariti. Ne znam kaj to točno znači, ali piksne nema a mjenjati ovaj sklop bi bila dosta skuplja varijanta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: uredjenje sredine na tv

Kotrljajuči ležaj nikad neće zamjeniti klizni , a vi udrite po svom .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: uredjenje sredine na tv

Hoće, ima i kotrljajući svoju namjenu, ali na mostu TVa nema niti po meni apsolutno nikakavu prednost. Sve je super, dok je novo, ali nema nikakve zaštite od vode i prljavštine, a nit nema rotacije za za raspodjelu masti, tako da će trajat kraće od kliznog.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: uredjenje sredine na tv


Kaži nam kako si izvadio piksu? Bušio si? :icon_rolleyes:

Zašto mislite da je igličasti ležaj nekaj extra?
Tu treba napraviti kaljene puškice , obraditi na toleranciju i gas !
igličasti ide (ja i dalje tipujem na piksu, ali piksu od bronze ili kako se već zove taj materijal, a ne od mesinga što se danas prodaju) ali na klinove/bolcne za to predviđene :(wait):
možeš li napravit to kaljeno? za koliko penezi, i još da možeš klinove poravnat "na prvu specijalu" :(clap):
problem su tu poderana dekla, a ne klinovi i pikse, ali mnogo će još postova pasti, klinova i piksi se bespotrebno zamijeniti dok se ne nađe..........ma i ja džaba trošim jagodice

......nema nikakve zaštite od vode i prljavštine.....
po pravilu ima ali ga na mnogim traktorima već odavno nema....zavisi ko prćka oko klinova :(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: uredjenje sredine na tv

Kaj vi mislite o ideji da se umjsto tog kina ugrade spone/zglobovi od nekog kamiona prikladne veličine ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: uredjenje sredine na tv

takvo kino imaju svi zglobni italijanski traktori, svi piče godinama bez problema
neki dan sam radio carraro tigre iz ko zna koje godine, taj zglob je vrlo prosto napravljen.....čak nije ni podmazan, a manje se klima nego moj na TV-u
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: uredjenje sredine na tv

Puknuti kam se, ti rivleš...sad kad te tu čitam ,nekak me napelavleš na film PLES S VUKOVIMA...
 

Najnoviji postovi

Na vrh