• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomos- Husqvarna

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Mozda je za mehanicku radionicu, ali koliko vidim pile su ovdje .Ak smeta, molim prebaciti.

Dakle cudan problem na mojoj pili, model 65.Odjednom pocela pustati ulje na cepu rezervara.

Plasticni osigurac koji drzi cep da se ne izgubi odavno je otpao.

Na cepu se vide cetri rupice , original napravljene, i kroz njih kaplje . Jel ko zna , ima li taj cep u originalu mozda nepovratni ventil za zrak, jel rezervoar ulja nema nikakav drugi odusak.Nabavio sam zamjenski cep, ali on je isti kao cep od goriva i nema rupice, pa zrak ne moze u rezevar .Po kataloskim brojevima bi trebali biti razliciti, a u servisu imaju samo taj jedan i za gorivo i za ulje .
Navoji su isti ,osim tih rupica na cepu od ulja .
Malo sam proucio kataloge od vise modela , i skroz je zbunjujuce .Ja imam dakle dva razlicita cepa na pili.Kod nekih modela moj cep od goriva koristi se i za ulje i za gorivo ,kod drugih cep od ulja koristi se i za ulje i za gorivo .

Pa molim ako neko ima takvu , da pogleda u cemu je stos sa tim rupicama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
a da nije bilo sta u tim rupicama :scratch
konkretno za tu motorku neznam ali sam vidjao na nekim modelima da u takve rupice stavljaju rascjepke , one male osigurace rascjepke i vazduh ide ali ulje ne
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
To me bas i zanima, moralo bi nesto biti . Isprao sam rezervar od ulja , ali unutra nema nikakvih dijelova, neznam kud su mogli nestati :scratch .

Model je zaista u star ,ali godinama je bila zapakirana i konzervirana , prvi put je radila prije koju godinu ,tako da je u odlicnom stanju inace .

Mozda ima ko takav model sa obicnim cepom na rezervaru, samo da znam oce li podmazivanje biti dovoljno :scratch
 
P

pozna

Guest
moj stari ima tomos-husquarnu,neznam tocno koji model,mac je 50 cm dugacak a pila je stara 23-24 god.radi cijelo vrijeme i mjenjane su samo neke sitnice,zapravo zamjenjena je uljna pumpa. od kada ja ne kupujem ulje ,starom je skupo pa je trosio rabljeno motorno ulje pa je pumpa kihnula.pila inace ima sve original prve dijelove pa tako i original cepove. oba cepa su identicna,ista i bez ikakvih rupica,cak su i one plastike sto drze cep da se ne izgubi citave. vjerovatno je na tvojoj pili netko uspio to pokidat pa se cep izgubio a ovo je neki drugi cep.pa nista ,upali pilu ,stavi papir pod mac pa ces odmah vidjeti jel dovoljno baca ulja,a te rupice zacepi s necim.jednom sam stelovao i ostrio jednu tomosicu,al bila je veca nego moja ali skroz identicna mojoj,samo veca i jaca. uglavnom super stroj,jako jako kvalitetna i trazi malo odrzavanja.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ja sam si kupio motorku Husqvarna 445 ma to je prava motorka nama nikakvih zamjerki za nju ,a imamo još jednu stihl 056 av isto prava...

pa evo slika husqvarne

DSC00670.jpg

DSC00669.jpg

DSC00671.jpg
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Bok!
Imel je kumić isti problem na isti pili. Kupil je novi čep h mikromotoru i gas 8)
Pozdrav
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Na kraju sam i ja tak, samo još bolje .

Nisam ga kupil nek sam ga dobil :D
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ivane to je svakako bolje riješenje! Kaj su ti dali kulancu :shock:
Ili je još pod tvorničkom jamstvom :lol:
 
M

MatkoBacac

Guest
MATIJA CASE kaže:
ja sam si kupio motorku Husqvarna 445 ma to je prava motorka nama nikakvih zamjerki za nju ,a imamo još jednu stihl 056 av isto prava...

pa evo slika husqvarne

DSC00670.jpg

DSC00669.jpg

DSC00671.jpg
Daj reci kakva je ta 445 jer ja namjeravam uzeti 450e a to su više manje iste mašine pa bi te pitao kako se ponaša u drvetu općenito da li ima snage za prepiliti nešto dijametra 30-35 cm
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
nemaš problema...ima ludu snagu i velik broj okretaja...to ide perfektno
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav! znam da ovom pitanju nije mjesto ovdje,ali..
imam pilu johnsered malu 2ks jos je pod garancijom i od prvog dana nije radila kak treba pa sam je odnio u ovlasteni servis gdje je sada vec mjesec i pol i jos uvjek neznam kad ce bit gotova,jer vele da je na toj seriji neka tvornicka greska i da cekaju cijelo nekvo kuciste,jer se mora sve komplet mjenjat... zanima me sta mislite o tome,dal tu neko nekog zaj... i dal tu mozda postoji kao kod nekih stvari da ako ne mogu slozit u roku od 45 dana onda moraju dati novi alat!?
 
V

Vjerni983

Guest
Pa tak bi trebalo bit al zavisi i kaj ti piše u garanciji?:scratch
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pozdrav! znam da ovom pitanju nije mjesto ovdje,ali..
imam pilu johnsered malu 2ks jos je pod garancijom i od prvog dana nije radila kak treba pa sam je odnio u ovlasteni servis gdje je sada vec mjesec i pol i jos uvjek neznam kad ce bit gotova,jer vele da je na toj seriji neka tvornicka greska i da cekaju cijelo nekvo kuciste,jer se mora sve komplet mjenjat... zanima me sta mislite o tome,dal tu neko nekog zaj... i dal tu mozda postoji kao kod nekih stvari da ako ne mogu slozit u roku od 45 dana onda moraju dati novi alat!?

Već si trebo navalit da ti daju drugi stroj ili da ti vrate novac, traži pisani odgovor zašto nemogu složit pilu,,,,, ja sam imo isti problem sa stihl 018, kupio novu i nakon 1 mj. na servis, tamo stala 44 dana, problem ko i tvoj,došo ja taj 44 dan nije gotova kaže još malo, a ja popizdio garanciju van i uvjete servisa i garantnim rokovima daj lovu ili drugu motorku. On reče nemože ovo-ono, reko napiši zašto nije moj stroj popravljen i zašto nemogu dobit drugi. Tip vidio da sam popizdio i da sam u pravu, napiso da je greška ovlaštenog dobavljača dijelova te da nije u vremenskom roku dostavio dijelove. Ukratko uzeo sam veću 021 jer 018 više nije bilo,,,, tak sam ja prešo sa tim . Navali da ti vrate lovu ili daju drugi stroj .
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
sad mi dali drugu,jacu,popizdio sam kad sam jucer doso i veli mi da jos bar dva tri tjedna moram cekat... dali mi drugu i to malo jacu...ocito na ljepi nacin nejde nist neg moras popizdit i pocet vikat onda se sve odmah moze rijesit... ;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ajd fala bogu da si dobio, mnogi su ostali bez stroja i novaca, nisu znali za uvjete prodaje odnosno kupnje a prodavači i serviseri ti neće ništa reći, naravno jer rade za tu neku firmu i možeš se slikat :butthead:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pozdrav. Kupil sam prije nekih godinu dana Tomos-Husqvarnu 61ff za 300kn na buvljaku. Promijenil membrane, zračni filter, kupil dva nova lanca i mala radi ko nova. Na cilindru i klipu nema riseva (zvadil sam auspuh pa sam škicnul nutra). Uz nju imam i 039 magnum i jako ju rijetko koristim otkad imam 61ff. Magnumica ždere ko četiri krave naspram huskyja! Je da je jača, ali za vlastite potrebe 61ff je nenadhebiva pila.
 
Na vrh