• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Toplink hitno!

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Zašto mora biti original?

hehe, eto...mora biti...
al dobro, ak je i neki drugi a da je dobar more prejti...

kobac??imaš li?
ajde, da nabacimo trgovinu...
jaooooooooooo...gledam sad ti si iz Gunje...samo 370 km od mene! :(
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Belec majstore,kad vec kupujes,uzmi hidraulicnu,mozes ju naci vec od 200€ sasvim pristojnu,a vrijedi svake kune!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kolega , ferenčak ima kombinacije isto kakve očeš , evo ovu sam ja uzel , nekih 700 kn je bila....


DSC01517_zps2d053895.jpg

DSC01516_zps563f5949.jpg
 
B

Bobo

Guest
Aj da i ja uspamam koju temu...

Matija, na koju foru te se top-link ne odvrce-zavrce tokom rada??

Isti pitanje i za sve ostale...

Na sva 3 traktora sva tri top lnka imaju kontra maticu i dok ju ne dotegnem MOMACKI top link se stalno produzava-skracuje tokom rada... Nitko drugi u selu tu kontramaticu ne doteze, svima je zavrnuta do kraja damo skroz do "oka" i tu ju drze i nitko nema nikakvih problema s tim. (bar mi tako pricaju)

Isao sam u krajnost pa sam na ovu "polugicu" u sredini objesio jedan teski vijak, kao uteg koji ce uvijek vuci "dolje" i nece polugi dat da se vrti... KLINAC, ni to nije pomoglo i uvijek moram dotezati kontramaticu...

Kako ovom problemu doskociti jednom za svagda?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
okreče se majku mu njegovu...nisam imal čas kupovat maticu takvu sad ujesen, viš sad si me podsjetil da moram kupit...al ova moja se ne okreče previše recimo 5 rali izorem onda ju moram opet malo našrafit...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Okreće se i meni, pogotovo kad se kosi sa rotacionom kosom, jer se stvaraju vibracije i top link se pomalo popušta. ALI, imam jednu staru, original Deutz, i ona ima žicu smotanu u takav profil koji se prebaci preko navojne šipke i ne može se okretat. Navojna šipka nije okrugla, nego je četvrtasta, na dva kraja samo zaobljena i tu je navoj.. E sad koliko možete skužit..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
To zato jer vam traktori imaju velike vibracije :finga:
Šalim se malo,na MF imam polugu,ona je unutra sa 2 strane okrugla a sa 2 ravna,znaci navoj je samo na onoj okrugloj strani,a na onaj ravni dio se pusti kao "osigurač" da se ne odvrče,koji je namontiran na vanjskom dijelu poluge.
znaci taj osigurac se digne,polugu vrtiš,i onda opet spustiš osigurač,2 sekunde posla,odličan sistem,
Neznam kako bih vam bolje objasnio,a niti na jednoj slici mi se ne vidi baš to što želim,uslikat cu sutra!
edit: abrkili i ja se razumijemo,govorimo o istom,i kod mene je taj osigurač smotan od žice,tvornički naravno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
To zato jer vam traktori imaju velike vibracije :finga:
Šalim se malo,na MF imam polugu,ona je unutra sa 2 strane okrugla a sa 2 ravna,znaci navoj je samo na onoj okrugloj strani,a na onaj ravni dio se pusti kao "osigurač" da se ne odvrče,koji je namontiran na vanjskom dijelu poluge.
znaci taj osigurac se digne,polugu vrtiš,i onda opet spustiš osigurač,2 sekunde posla,odličan sistem,
Neznam kako bih vam bolje objasnio,a niti na jednoj slici mi se ne vidi baš to što želim,uslikat cu sutra!
edit: abrkili i ja se razumijemo,govorimo o istom,i kod mene je taj osigurač smotan od žice,tvornički naravno.
čini mi se da i matija ima takav sistem, nevidi se točno na slici ali trebao bi pritisnut taj osigurač skroz na donji dio poluge tj prema traktoru jer tamo nema navoja i poluga nije okrugla.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Fala lepa na preporukama za kupnju toplinka...
kao prvo-neću hidraulični toplink,obični mi treba
kao drugo-kupil ga bum kod Hubzina u Virju ili ako pem v Mađarsku, tam su takve stvari 30% jeftinije nek kod nas!
a kao treće-napisal sem tu na forum, samo iz razloga reko možda se neko najde ko ima a da mu je viška!sreten on kaj proda, zadovoljen ja kaj kupim...
eto, to je sva mudrost...

a čuj Bobo...NAVEK SE POLUGA OKREĆE!KONTRA MATICA POPUSTI I ODEEEEEE
doduše, mojem dedi se nikad ne odšarafi pošto on nikad ni kapljicu ulja ni masti neje del na nju...on još to posoli kaj se ne okreće...biser!!


aj nek neko poslika taj sistem s oprugom, možda bi se dalo kaj improvizirati!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Slika posuđena!

John Deere ima ovakav sistem.

2463DSCF8406.JPG


Inače kratka mi je za neke strojeve orginalna, tak da ju budem valjda ove godine
zamjenil sa Walterscheid hidraulicnom cat. 3.
 
B

Bobo

Guest
Ufff, vidio sam ovaj "preklopni" sistem na jednom New Holland traktoru, samo je to bio top link s "kukom" pa vjerujem da to kosta ko sam vrag a nije mi uopce potrebno tako sto, kao ni hidraulicni top link...

Mislio sam da je netko doskocio sistemu kako ove obicne poluge marke "jeftikaner" sprijeciti od odvrtanja... Vidim da nazalost svi "pjevamo istu pjesmu".

Ja sam mislio jednu stranu top linka na navojnom djelu urezati brusilicom uzduzno a na tjelu poluge izbusiti rupu i napraviti neki sistem s federom i klinom koji ce taj feder drzati u tom zarezanom djelu. NO lijen kakav jesam za te stvari, meni se to nije dalo i to tako sad stoji, ceka neko sratnije vrijeme kad uhvatim viska vremena. A mislim da bi to bio dobar sistem. kad trebas stelati polugu taj klincic bi se mogao izvuci i zakrenuti da ne upada dolje i kad se poluga postela, opet ga zakrenes i upadne u zarez na polugi i nema problema. Jedina greska mog sistema je sto nema stelanja za "pol kruga" nego samo za pun no to i nije toliko bitno u cjeloj prici ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ovaj sistem sa J.Deerea imaju i stari Dajcevi. Da skratimo pricu olaksajte si posao i nabavite hidraulicni toplink i sve rijeseno i garantiram da nikad vise necete (za ozbiljnije poslove) koristit staru klasicnu polugu. Nemozes znati dok neprobas.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Ovaj sistem sa J.Deerea imaju i stari Dajcevi. Da skratimo pricu olaksajte si posao i nabavite hidraulicni toplink i sve rijeseno i garantiram da nikad vise necete (za ozbiljnije poslove) koristit staru klasicnu polugu. Nemozes znati dok neprobas.

ma znam KIćo...al gle problema: moj napredni Zetor nema dva para izvoda da mogu na njega kopčati npr. PLUG OKRETAČ + TOPLINK, ROTOBRANU SA HIDROLIFTOM + TOPLINK, rotokosu na HIDRO PODIZANJE+ TOPLINK. OKRETAČ NA HIDRO PODIZANJE + TOPLINK...itd da ne nabrajam...
nesem ništ napravil ak morem samo strojeve poput tanjurače nošene,vilica za bale ili nekaj tak jednostavnog kapčiti sa TOPLINK-om

mislim,ima i tu rješenja da se stavi razvodnik jedan al to mi je još 600 kn, jedan već imam, a trebam još jedan kad imam dva "napredna" Zekana...

al neće mi se to sve kapčiti..bum hidro dvoranu imal iza jbt
drugo da imam 6 izvoda ma nebi opće raspravljali o tome...
kužiš me jelda??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
kužiš me jelda??

Of kors naravno. Malo zeznuto al jbga kad nejde - nejde. Uzmi si bilo koji od ovih sto imaju za preklopit osigurac da se ne odvrce i miran si. Nije to neko bogatstvo
 
B

Bobo

Guest
Iskreno, ne vidim neke velike koristi od hidraulicne top link poluge da budemo iskreni... jednom se plug postela i u 99% slucajeva radi na svakoj njivi jednako, nosena tanjuraca se podesi jednom i teraj, sjetvospremac isto tako kao i svaki drugi prikljucak...

Za mene je to nepotrebno osim za recimo natjecanje oraca, traktorski vilicar i sl.

Ista stvar sto neki traktori imaju desnu vertikalnu polugu s hidro podesavanjem... samo jos jedna stvar koja se moze pokvariti ;)

Moram na gudovackom sajmu bas pogledati izbor top-link poluga jer ovo sto ja trpim je ludost ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh