• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo 75 td

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Ovako traktor mi je već dugo vremena osjetno slabiji i planirao sam radit generalku na njemu, negdje u prvom mjesecu. Ali sad mi je u branju kuruza snaga počela skroz opadati, tamo gdje sam išao prvom brzom sad mogu ići prvom drugom sporom (kornjača) pa me zanima jel to je do motora i hoće generalka to rješiti? Inače traktor normalno pali, i prije 2-3 tjedna kad je bilo mraza upalio je bez grijanja. Filtere zraka sam promjenio prije mjesec dana, a filter ulja i goriva su promjenjeni u u veljači ove godine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,898
Zamjeni ti njemu svejedno filter goriva najprije, za svaki slučaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dal imaš hidraulične kočnice?
Taj berač jel ispravan jel sve na njemu glatko radi i vrti?
Kotači na beraču jesu ležajevi ok?
Jesi možda probal orat s traktorom?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kakvu ac pumpu imaš na bosch pumpi?

..možda ti jedan od ventila dobro ne zatvara pa nemaš dobro punjenje pvp gorivom...
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a mozda imas smeca u rezervaru pa nemas dovoljan protok goriva,tak je meni bilo,nakupi mi se na onom ventilu ispod rezervara
 
I

Ivan7506a

Guest
kakvu ac pumpu imaš na bosch pumpi?

..možda ti jedan od ventila dobro ne zatvara pa nemaš dobro punjenje pvp gorivom...
tako je i meni bilo dok sam mjenjao lajtung na motoru malo mi se je otpustio onaj šaraf i traktor je gubio snagu i sada radi ko novi prima gas ko lud :(rofl):
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Na koji ventil misliš? Može objašnjenje na nekoj slici :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
u ac pumpi imaš dva jednosmjerna ventila...jedan pušta gorivo u ac pumpu a drugi pušta gorivo iz ac pumpe...uglavnom nesmiju propuštat u oba smjera...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Na mom je membranska: Kad smo već kod nje, otpala mi je ručka za pumpanje s nje. I sad kad pumpam, ona se pokreće,a osovina pumpe stoji na mjestu. Rezultat je da ne mogu pumpati. Je li mogu aj nju malo privariti za tu osovinku, da se ne vozi oko nje?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
obe vrste ac pumpi imaju ventile koje sam spomenuo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imaju obe ventile al na ovoj gornjoj nemogu ispasti iz lezista i uglavnom sa njima nema niko problema .Tacnije ventili nisu ni slicni kod ove dvije pumpe.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A kad se usporede ove dvije AC pumpe, koja je bolja, trajnija i pouzdanija? Je li se može membranska zamijeni s klipnom ili obrnuto bez da se mjenja i PVP?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze da se zamjeni sa klipnom.Bittna je duzina vrata koja ulazi u PVP.Moje misljenje je u svakom slucaju da je bolja klipna AC pumpa.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Koliko sam vidio do sad (po forumu), pisalo se da je IPM-ova PVP dolazila s membranskom AC pumpom, a Rikard Benčić pumpa s klipnom. Imaju li te PVP isti dosjed za AC pumpu? Tj. da li obje AC pumpe imaju isti "vrat" koji ulazi u PVP?
Ja imam ovakvu.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Na traktoru je klipna ac pumpa, smeće iz rezervoara sam očistio, traktor "teško" ide i pod prikolicom i ostalim priključcima, nisam probao orat, a nevjerujem da ću uskoro imat priliku jer nakon ovih kiša će trebati vremena da se tlo "ocijedi". Nakon što sam zamijenio filter goriva traktor se malo poboljšao, i nisam naveo da traktor (tj. motor) troška ulje.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Provjeri nepovratni ventil(iberdruck) kak god već ko zove....
 

Najnoviji postovi

Na vrh