• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

torpedo rx 170 pomoč

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
teško pali dok je hladan ali dosta ver gla i vruć motor se čini dobar ne troši ulje nedimi na odušak i traktor kad radi u mjastu na ler gasu duže vrjeme kad daš gas baci bjeli dim
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma i sam sam misli dizne ali zanima me zašto nema dima crnog kad dodam gas čini mise kao da nema goriva
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na takvim motorima nećeš vidjeti crnog dima ni kad ga opteretiš do gašenja motora.Što se tiče težeg palenja provjeri "rišlag" ventil na boš pumpi.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
gdje stoji taj ventil na pumpi ako je to onaj na povratu goriva tojest prelivni pregledano ispravan nevrća gorivo u rezervar
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako je prelivni ventil dobar više sati nakon rada motora ac pumpa mora biti tvrda tj sistem mora biti pod pritiskom.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Tvrda tako da je teško pumpati a nekad se čuje i ventil kako zuji .
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
pritisak na ace pumpi je stalno jednak dosta tvrd i čuje se zujanje prelivnog ventila šta mislite da nije boš pumpa u pitanju
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moguće je da bude svačega pomalo pa da zeza.Inače ti motori pale na -15 bez grijanja a u ljetu da nema karika valjda bi upalio.Nađi nekog majstora neka provjeri pretpalenje i sve oko dovoda i distribucije goriva jer ako je kompresija dobra(ne puši na odušak) mora paliti.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
vidi traktor je zimus na minus petnajst palijo jako teško kad krenem alnasovat on se javi odma nakon par krugova itako stalno pa kao da upali pa crkne itako i na start sprej dok ima sstarta on radi pa crkne i puši bjelo na auspuh kao ćiro a kad konačno upali radi na ler gasu jednu do dvije minute a gas stisnut do kraja kao da nemože dobit gorivo ucilindre i motor nabija kao u pred palenju dok se ne ugrije malo
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Izgleda da je ipak u pitanju kompresija.Tako je i moj radio dok nismo pretresli motor.Sada pali kao mina.Izmjeriti kompresiju pa ako ne zadovoljava ili je šarena može se za manje novce promijeniti karike(ako cilindri nisu puno potrošeni)na licu mjesta bez diranja radilice.Ili ići na veće osvježavanje motora s izmjenom ležaja radilice,brušenjem ako je potrebno.Ja sam na svome bušio cilindre na 125,5 i kupio nove klipove s karikama,promijenio ležaje na radilici (bez brušenja)sredio boš pumpu,nove uloške diza i sad je to prava stvar.Zaboravio sam reći za zazor ventila,trebalo bi preštelati ventile prije mjerenja kompresije jer možda i oni propuštaju.Tu kod vas bi trebalo biti majstora iz Jasinja koji imaju RX u malom prstu.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
odgovor tih majstora je da svi oni tako pale pošto imaju rezervar dole to su ti majstori taki moj traktor je bio na jasinju sve su krajnice povarite na traktoru šza god je ošlo to su zavarili .Ode ti meni matica što doteže mali konusni zubčanik na pr.vuči to jest doteže ležaj i krenem rastavljati poskidam sve vijke i nemogu izvuč dif van nazovem jednog od ti poznatiji majstora a on mi kaže pa dotegni kolko možeš i zavari .

mislim da nije motor jel čovjek od kojeg sam kupio traktor kaže da je radio generalno pokazo mi sve stare djelove klipove cilindre traktor je bio u bogdanovcima a radio ga je majstor iz bršadina provjereno

traktor je ove godine potanjuro oko 100 jutara i izoro 50 nije potrošijo ni malo ulja maximum stalno pritisak ulja drži u turaži 4,2bar a na ler gasu 3bar imam 75 adriatic ima pare na odušak više nego rx a pali ko mina nesmiješ ju dirnit i potroši malo ulja od izmjene do izmjene oko 2l cirka na 120rs
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moj ima rezervoar i gore i dole i može zezati tek ako padne nivo u donjem ispod pola.Ako ima više goriva nemalo da ne treba ni ac pumpa.Ne znam više što da ti kažem,mjenjaj redom filtere od goriva,gledaj da nije nešto zaštopano,ako treba boš pumpu majstoru.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
biće red pumpu i dizne bošisti jeli preporučujete nekog da je dobar ovdje kod nas i hvala na savjetima kupio sam taj traktor prošle godine pa nisam baš upućen u njega
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
nisu problem vinkovci tamo često prolazim idem u bobotu po svinje može broj tel da ga kontaktiram
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
stjepan kaže:
nisu problem vinkovci tamo često prolazim idem u bobotu po svinje može broj tel da ga kontaktiram
ulica prema nuštru sa lijeve strane prije nadvožnjaka imaš auto servis mario poznat kao dalić rade sve boš pumpe, dizne, turbine, bušenje, obrada radilice, nemam broj ali probat ću ti nabaviti

evo možda ti ovo pomogne
http://www.mario-vk.hr/index.php?option ... &Itemid=29

evo ga i broj
Odjel za popravak i reglažu Bosch pumpi 032/309-620
 
Na vrh