• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo RX 170

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
ko šta zna o tom traktoru onako općenito...?

Dobar traktor ako nije mjenjac u banani to im je mana velika zato sto pumpa sa vremenom oslabi i onda mjenjac dobije po fenjeru.Ako je mjenjac i kvacilo ok nemas problema..usput ako kome treba dijelova za taj traktor,mjenjača i ostalog nek se javi na ovaj br 095/910-2781 Zlatko čovijek ima par komada rastavljenih..:drinkers:
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
oke hvala obratit ću pozornost na getribu...

a kak se kreću cjene sređenih i da li su prodajni?
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Cuj cijene su šarolike sve zavisi koje godiste u kakvom je stanju ono jel razvaljen ili je uredan.Što se tice prodaje može se prodat jako brzo samo da je uredan jel netko tko kupuje takav stroj kao i sam uvijek gledas sve..Uglavnom pregledaj sve od motora,mjenjac ako se ne salta lagano moze malo zapinjat al ne da nemozes ubacit to nebi preporucio da uzmes.Ostalo znas kako i sto...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Dobar traktor ako nije mjenjac u banani to im je mana velika zato sto pumpa sa vremenom oslabi i onda mjenjac dobije po fenjeru.Ako je mjenjac i kvacilo ok nemas problema..usput ako kome treba dijelova za taj traktor,mjenjača i ostalog nek se javi na ovaj br 095/910-2781 Zlatko čovijek ima par komada rastavljenih..:drinkers:

Kakva pumpa? Kaj ima hidraulična pumpa veze sa šaltanjem ? Neznam pa pitam,sory.
Može neke osnovne informacije tom traktoru ono motor , mjenjač , kočnice hidraulika, neke posebnosti u radu i slično.
Motor je najbolji dio traktora( kao i kod svih ostalih Torpedo traktora), a mjenjač bi trebao biti ZF, mislim T 3445, 12+4R ili tak nešt i hidraulika ZF, prednji most torpedov.( to sam sveo čuo, nije iz iskustva)
Kakve brzine kardana ima? da li je neovisan( mislim da bi trebao biti) ?
Kako je izvedeno kvačilo kardana? da li je klasična suha lamela ili nešt drugo?
Znam da je to star traktor, ali da li bi se dao gdje u RH kupiti dobar primjerak?

Malo puno pitanja znam , ali jako me zanima taj traktor.
 

mrtacmek

Novi član
Tu od
20 Ruj 2012
Poruka
20
Kakva pumpa? Kaj ima hidraulična pumpa veze sa šaltanjem ? Neznam pa pitam,sory.
Može neke osnovne informacije tom traktoru ono motor , mjenjač , kočnice hidraulika, neke posebnosti u radu i slično.
Motor je najbolji dio traktora( kao i kod svih ostalih Torpedo traktora), a mjenjač bi trebao biti ZF, mislim T 3445, 12+4R ili tak nešt i hidraulika ZF, prednji most torpedov.( to sam sveo čuo, nije iz iskustva)
Kakve brzine kardana ima? da li je neovisan( mislim da bi trebao biti) ?
Kako je izvedeno kvačilo kardana? da li je klasična suha lamela ili nešt drugo?
Znam da je to star traktor, ali da li bi se dao gdje u RH kupiti dobar primjerak?

Malo puno pitanja znam , ali jako me zanima taj traktor.

Ima veze ako je pumpa oslabila to je znak da nemadovoljno ulja u getribi i pri tome se sinhroni mogu poceti lagano ribati i dloazi doproblema
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ima li koji neubiveni rx na prodaju?...bija je jedan dobar crveni,na njuskalu, otisao jeftino
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
Di ćeš s tom mrcinom u mala dalmatinska polja?
Ili imaš na raspolaganju veliko polje?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
pa kad bi nasa dobroga (jeftinoga)...kupio bi ga, kupio bi i frezu za kamen
za drugo, nemas sta radit s time...kod nas
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ne znam baš da bi torpedo to mogao raditi, a i mislim da je prebrz za frezu za kamen, tu su većinom vario mjenjači kojeg možeš staviti i na 50m na sat
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ima rijesenje za to...napravi se hidropogon
radio bi to rx i tam ko od sale
za nekoga kao sto sam ja, kome nista ne gori, meni bi to bila pola zabava pola korist, stoga to i ima budjet zabavne stvari...a kad je biznis u pitanju, onda ne pises puno po forumu

a vidit cemo, mozda se neke zvjezde poklope, htio sam manji traktor i frezu, pa da mogu jos za nesto koristit, ali je preskupo

ima neki na cackalu 4000e ali mi je puno drljav
 
Na vrh