• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo td 6006

Tini01

Novi član
Tu od
7 Velj 2020
Poruka
9
Molim pomoć
Naime jučer iz čistog mira prilikom frezanja mi zakrulilo i isključilo kardan sta bi moglo biti
Lp ekipo
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Otpustio se vijak koji bočno pričvršćuje ručicu s kojom uključuješ kardan, recimo jedna banalnost koja se zna desiti. Ako nije to, onda je uzrok unutar kućišta transmisije.
 

Tini01

Novi član
Tu od
7 Velj 2020
Poruka
9
Ukopčam kardan napravim metar zakruli i isključi krdan e sad neznam dal ima neko neku shemu mjenjača bio bi zahvalan
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Kažem ti, provjeri je li se otpustio vijak s kojim se pričvršćuje ručica s kojom pališ kardan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ako nije ovo kaj veli TD45, ima ti jedna zupčasta spojnica na spojničkoj osovini kardana. Poderali su se ripni na njoj i na osovinama.
Srećom ispred mjenjača je, u zvonu.
U svakom slučaju, trebalo vi zamijeniti sve oštećeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
To buš moral pitati nekoga drugoga.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
24594

Unutar crvenog kruga je spoj koji svojim ozubljenjem vrši prijenos snage i momenta na vratilo kardana. A zelena strelica je mjesto na kojem se nalazi ručica pomoću koje pališ kardan i često se desi da se otpusti vijak M8 i onda je ručica u položaju kardan upaljen, ali vratilo (osovina) se vrati nazad i ozubljenje unutar crvenog kruga se udalji i kardan se "isključi".

Evo na ovoj slici (ne mogu trenutno noći bolju) crvena strelica pokazuje vijak koji se zna otpustiti i događa se to što navodiš.
24595
 
Posljednje uređivanje:

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Kod mene sam rijesio privremeno tako da sam lim koji drzi ručicu kardana pomaknuo prema napred tako da je poluga mogla još ići malo napred samim tim i do zdravijeg dijela zuba unutra i evo radi već par godina,režem drva s njim to mu je na kardanu naj teže kod mene,pa pokušaj.
 

Tini01

Novi član
Tu od
7 Velj 2020
Poruka
9
A koje ulje ide tu nutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Hipenol SAE 90 u mjenjač, trabalo bi biti 16 L po katalogu, a u hidrauliku ide motorno ulje gradacije SAE 15W40 - 12 L
 

Tini01

Novi član
Tu od
7 Velj 2020
Poruka
9
Ima netko radionički priručnik i zanima me čemu služi polugica kod čepa za uljevanje ulja u hidrauliku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pretpostavljm da misliš na onu koja stoji horizontalno (s vertikalnm osovinom).
Koliko znam, to je za izbor načina rada hidraulike (regulacija položaja/vučnog otpora), odnosno blokadu balansne opruge.
 

zan539

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
8
Imam problem sa hidraulikom, prestala mi je regulirat dubinu kod oranja,šta bi ovo bilo možda regulator? Lp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh