• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
Jel bi Torpedo 7506A mogao vući 3x16" plug? Zemlja kod nas takva da sad za Torpedija 6206 koristimo 2x16" IMT-ov plug i vuče ga bez problema.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Jel bi Torpedo 7506A mogao vući 3x16" plug? Zemlja kod nas takva da sad za Torpedija 6206 koristimo 2x16" IMT-ov plug i vuče ga bez problema.

mislim da bi s tim brzo ubio traktora. veliki je to zahvat pluga(120cm), ja planiram za takvog deutza uzet 2x16 i mislim da ce imat dovoljno posla i s njim. ako vec gledas traktor za 10000 eura zakaj ne kupis nekaj jace?
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
za torpeda 7506 A, znači dupljaka je 2*16" taman...s tim može svuda, naravno opet u nekoj teškoj zemlji mu je to puna kapa al ide...
 

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
mislim da bi s tim brzo ubio traktora. veliki je to zahvat pluga(120cm), ja planiram za takvog deutza uzet 2x16 i mislim da ce imat dovoljno posla i s njim. ako vec gledas traktor za 10000 eura zakaj ne kupis nekaj jace?
Da, to si i mislim kad gledam Fiate 90-90 seriju, ima ih za tih novaca, ali vidi se da su se naradili, a ovaj torpedo 7506a što ga čovjek prodaje, veli da nema ni 1000 rh, nije skoro ništa radio. Također sam razgovarao s bivšim Varaždinkinim radnicima koji su ganjali Torpedije 7506 i imaju samo riječi hvale, osim kad se dogodilo da im je hidraulika samo riknula i mogli su jedino otkopčat stoj na zemlji i u radionu..mada je tu problem da je 10 ljudi ganjalo 1 traktor...
Ne znam još, nije mi toliko hitno oko kupnje, čitam forum, pratim iskustva drugih, vidjet ću na kraju :)
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Da, to si i mislim kad gledam Fiate 90-90 seriju, ima ih za tih novaca, ali vidi se da su se naradili, a ovaj torpedo 7506a što ga čovjek prodaje, veli da nema ni 1000 rh, nije skoro ništa radio. Također sam razgovarao s bivšim Varaždinkinim radnicima koji su ganjali Torpedije 7506 i imaju samo riječi hvale, osim kad se dogodilo da im je hidraulika samo riknula i mogli su jedino otkopčat stoj na zemlji i u radionu..mada je tu problem da je 10 ljudi ganjalo 1 traktor...
Ne znam još, nije mi toliko hitno oko kupnje, čitam forum, pratim iskustva drugih, vidjet ću na kraju :)

ja cu sigurno do kraja godine kupit 75-taka sad el bude s prednjom vucom il bez nuje tolko bitno i plug 2x16 prekretac i deri, do nekih 70 jutara ce mi biti dovoljan
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Koje je godište za 7506 najbolje, mislim najkvalitetnije? ono motor, mjenjač hidraulika, i ostalo.
Koliko sam čuo negdje "88. , "89.
Jel to točno?
MOže neki savjet oko toga ili kronologija modela?
Hvala.
 

GamaDT

Novi član
Tu od
11 Lis 2010
Poruka
19
Koje je godište za 7506 najbolje, mislim najkvalitetnije? ono motor, mjenjač hidraulika, i ostalo.
Koliko sam čuo negdje "88. , "89.
Jel to točno?
MOže neki savjet oko toga ili kronologija modela?
Hvala.

Mislim da je teško dati odgovor kad su korišteni najkvalitetniji materijali, mislim da nema nekog pravila, uvijek se težilo čim jeftinjoj proizvodnji pa su u skladu s tim bile i kvalitete materijala, original deutz čelik je sigurno najkvalitetniji, međutim je 75-ica bila dobro dimenzionirana (debljine i promjeri zupčanika i ostalih dijelova), pa je u nekim razumnim uvjetima naprezanja izdržavao čelik, opet kako kome, ali 75-ice su se statistički najmanje kvarile. A za nekakvu kronologiju modela, heh, tvornica je prije propala nek je web zaživio kak spada, pa ima malo toga o tvornici na netu :p, to bi samo znalci koji su to donekle pratili/čuli negdje mogli znati. Ovo sam našao na forumu od kolege TorpedoTD45:

Od 1976-1980 Radi se 7506, traktor koristi TW 55.4 ili poznatiji kao "onaj sa ravnim zubima" koji nema mogućnost prednjeg pogona.

Od 1981-1988 izlazi TD serija, izmeđuostalog TD 7506, koji koristi noviji, nešto jači mjenjač TW56.10 na kojem je izveden i prednji pogon. Taj prvi.. TW56.10 nije bio sinkroniziran. I dalje TD7506 bez prednje vuče koristi TW55.4 no velim, ovi sa prednjim vučom su prešli na TW56.10.

Od 1989-1998 radi se TD Adriatic serija. Manji modeli dolaze sa hidrauličnim upravljačem + dodatne stvari da ne nabrajam jel teško je razvrstati, a TD 75 Adriatic sa prednjim pogonom i TW56.10 mjenjačem koji je (navodno) tek od 1992 sinkroniziran.

Adriatic serija uz to razvija i veću krajnju brzinu te je pogodnija za transport.


Ugrubo, da stekneš neki dojam i redosljed. Može se sad netko pojaviti i reći da je njegov 1991 god a ima sinkroniziran mjenjač na 75ici, i naravno, može biti, jel +-1god, među serije, uvijek može biti nešto drugačije, ali velim, samo da stekneš dojam kako je to išlo.

By odsutni forumski kolega, "Vedrankc"
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
jel se ko kuži u hidruliku na torpedu 75 zanima me regulator hidrulike kako se skida i kako se vraća natrag nisam to skidao pa ako neko zna da mi malo pojasni
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel se ko kuži u hidruliku na torpedu 75 zanima me regulator hidrulike kako se skida i kako se vraća natrag nisam to skidao pa ako neko zna da mi malo pojasni

Upute za skidanje i montiranje regulatora hidraulike imas tu:http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18195&page=2

Ako sta bude nejasno pitaj ..............:scratch:scratch:confused::confused:

Sta je ustvari kod problem na tom regulatoru?Mozda mozemo pomoci,a da neskidas regulacioni ventil.
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Upute za skidanje i montiranje regulatora hidraulike imas tu:http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18195&page=2

Ako sta bude nejasno pitaj ..............:scratch:scratch:confused::confused:

Sta je ustvari kod problem na tom regulatoru?Mozda mozemo pomoci,a da neskidas regulacioni ventil.

kada se ugrije ulje veći teret neće digne i pada hidruliuka kad ugasim traktor i pod manjim teretom. pumpa je nova i promjenio sam gumicu na cilindru ali nikakve promjene nema pa mi ostaje samo regulator
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Slično pitanje sam več postavio na predhodnoj stranici, za td modele, pa bih vas molio još nešto.
Sad me zanima da li je u TX seriji bilo neke kvalitete, mislim da li su bili barem nešto kvalitetniji budući da su bili namjenjeni i za izvoz ?
Kakve su razlike između td i tx ,osim u limariji i malo boljoj kabini?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
kada se ugrije ulje veći teret neće digne i pada hidruliuka kad ugasim traktor i pod manjim teretom. pumpa je nova i promjenio sam gumicu na cilindru ali nikakve promjene nema pa mi ostaje samo regulator

Može biti i do ulja. Ako je prerijetko eto problema. Navodno je Super5 majka za Torpedo hidrauliku, dok je sa Super3 znalo biti problema kad se ulje ugrije, upravo tih kakve opisuješ.

No, pošto pada kad je traktor ugašen, vrlo lako da je do regulacijskog ventila.
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Što mislite o INa transhidrol- u u getribu-hidrauliku torpeda 7506?
Znam da svi toče super 3 ili 5 ali možda bio ovo bilo bolje zbog zupčanika i ležajeva.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Što mislite o INa transhidrol- u u getribu-hidrauliku torpeda 7506?
Znam da svi toče super 3 ili 5 ali možda bio ovo bilo bolje zbog zupčanika i ležajeva.

Torpedo ima odvojeno ulje u mjenjaču od ulja u hidrauliku (koje koristi i za servo upravljanje).

U hidrauliku je preporuka Ina Super 5 (iz raznih razloga), čak se spominje i 20w40 no iskustvo je pokazalo da je Super 5 najbolji omjer, po ljeti nema problema (nije prerijetko) a zimi nije gusto kao 20w40.

U mjenjač kod manjih modela, i kod modela koji nemaju sinhroniziran mjenjač, preporuka je INA Hipenol GTL 90, odnosno ulja u skladu sa API GL-4, GL-5 normom.

Kod strojeva sa djelomično ili u potpunosti sinhroniziranim mjenjačem, ne preporuča se korištenje hipoidnih ulja sa EP svojstvom. U tom slučaju znam da je 75ica (opet kažem, sa sinhroniziranim mjenjačem) navodno (osobno nisam imao 75icu) imala motorno ulje, no koliko vidim Ina u ponudi ima Hipenol GTL 80W90 koje za razliku od GTL80W, GTL140, GTL90 nema EP svojstvo, tj. u službenoj specifikaciji ne piše da ima. Ako je zaista tako, onda bi se moglo koristit u sinhroniziranom mjenjaču, no možda je sigurnije ostat na motornom mineralnom ulju gradacije 15w40, recimo Super 5.

O detaljima i uvjetima korištenja valjalo bi se raspitati kod prodavača, točnije tražiti ulje za zupčaničke prijenosnika (mjenjače) sa sinhron spojnicom, za poljoprivredne strojeve, naravno, da vam ne prodaju spešl finesu sa auto mjenjač i litru po 120kn....



Podaci preuzeti sa; http://www.maziva.hr/web/images/stories/tehinfo/INA_Hipenol_GTL.pdf



P.S. što se tiče Transhidrol 85 u hidrauliku, ajmo ovako. Transhidrol ima manji index viskoznosti nego Super 5 što znači da će promjena temperature više utjecati na gustoću ulja, kod Transhidrola nego kod Super 5, ako nejdemo dalje, to bi bio dovoljan razloga, da kod teškog rada, opterećenje, i usljed zagrijanosti ulja, hidraulik sa Transhidrolom ne bude dobro funkcionirao. Uz to, Transhidrol ima manju kinematsku viskoznost od Super 5, tako da ako ostanemo na hidraulici, u tom slučaju Transihdrol bi lošije podmazivao hidrauličnu pumpu.
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
aha. hvala na informacijama.
a da li bi onda ono ulje austrooil unitrak 10w30 odgovaralo?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
aha. hvala na informacijama.
a da li bi onda ono ulje austrooil unitrak 10w30 odgovaralo?

Koje "ono"? Ne znam o čemu pričaš.

Unaprijed 10w30 nije preporuka. Ni u motor ni u mjenjač ni u hidraulik. Motor iziskuje termički visoko stabilno ulje sa što većim kinematičkim viskozitetom, a gradacija 10w30 to sigurno nije, zbog niske vrijednosti HTHS-a, a i gustoća mu ne pogoduje. Manja gustoća, manja zabrtvljenost, manja kompresija, osobito kod dizela starije konstrukcije koji vole "masnija" ulja, dakle, po meni ne.

Gdje si to uopće našao.... Finije ulje, koje prolazi kod novijih motora, koji koriste kvalitetnije materijale koji ujedno daju mogućnost finije obrade, a i sama tehnologija je napredovala. Tu idu "tanka" ulja, brže procirkuliraju motorom, motor brže postigne radnu temperaturu, pa tu dolazi ciljano smanjenje potrošnje goriva.... nebitno kod motora stroja o kojem mi pričamo.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
to ulje postoji već neko vrijeme, a između ostaloga član ovog foruma Bagerista je to ulje stavio u cijelu transmisiju na svom Fiatagri 80-90. zato sam mislio da bi to ulje moglo biti dobro i za torpedo 7506 .
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Može biti i do ulja. Ako je prerijetko eto problema. Navodno je Super5 majka za Torpedo hidrauliku, dok je sa Super3 znalo biti problema kad se ulje ugrije, upravo tih kakve opisuješ.

No, pošto pada kad je traktor ugašen, vrlo lako da je do regulacijskog ventila.

ulje je super 5 promjenio ga kada i pumpu ima oko 150 sati rada
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
malo da skrenem s teme imam par pitanja od torpedu 7506 bez prvog pogona namjeravamo ga kupiti pa me zanima jel to dobar traktor i kolika mu je max.brzina jer ga namjeravamo imati prvenstveno na prijevoz zato mi ne igra uluga prvog pogona nasao sam ih par u oglasniku i nemaju ni neku cijenu bilo bi dobro ako ima ko iskustva s njima da mi kaze hvala
 
Na vrh