• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
dečki trebam vaše mišljenje torpedo 7506 regulator hidrulike izvadio gumica bila oštećena stavio novu i vratio natrag hidrulika pada ali sporije nego prije ali veći teret kad se ulje ugrije ne diže. Da li vanjska hidrulika ima veze sa regulatorom hidrulike jer mi ni utovarivač ne radi kako bi trebao i volan na ler gasu kad je ulje vruće ne ide lako
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dečki trebam vaše mišljenje torpedo 7506 regulator hidrulike izvadio gumica bila oštećena stavio novu i vratio natrag hidrulika pada ali sporije nego prije ali veći teret kad se ulje ugrije ne diže. Da li vanjska hidrulika ima veze sa regulatorom hidrulike jer mi ni utovarivač ne radi kako bi trebao i volan na ler gasu kad je ulje vruće ne ide lako

Po opisu kvara trebas mjenjati pumpu.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
pumpu stavio novu ima 150 sati rada i novo ulje super 5 filter hidrulike i sve je radilo odlično malo je spustao kada ugasim traktor posijao 60 jutara kukuruza i samo jedan dan kad se ugrijalo ulje neće da podigne sijač
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini sic i poklopac pa probaj dizati.Tad ces moci vidjeti fula li ulje na cilindru.Ako nepusta na cilindru tad moras skidati regulator.Vjerovatno te zeza nepovratni ventil.Podletila naka spena pod njega.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Skini sic i poklopac pa probaj dizati.Tad ces moci vidjeti fula li ulje na cilindru.Ako nepusta na cilindru tad moras skidati regulator.Vjerovatno te zeza nepovratni ventil.Podletila naka spena pod njega.
zanima me jel i vanjska hidrulika ide preko regulatora skidao sam sic i poklopac nigdje ne pusta jel može nova pumpa otići za tako kratko vrijeme
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
zanima me jel i vanjska hidrulika ide preko regulatora skidao sam sic i poklopac nigdje ne pusta jel može nova pumpa otići za tako kratko vrijeme

S obzirom na danasnji kvalitet moze otici.Kazes slabo dize,slabo radi volan.Probaj jos kipanje prikolice.Ako nece da iskipa prikolicu problem bi trebao biti na pumpi ili ventilu prioriteta .U tvom slucaju jedna pumpa odrađuje sve.Na njoj imas dodatak sa dva izlaza.Jedan za volan ,a drugi za hidrauliku.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ako nisi očistil usisni filter, može

stavio novi filter pumpa je prva petoletka kupio u čazmi u divingu . Ventil prioriteta sam juče skinuo i rastavio stavio jednu podlošku pod oprugu da je pojačam dok je ulje hladno sve radi odlično danas ću ga zagrijati pa ću vidjeti ima li promjene
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Po tome kaj nema ni volana ni hidraulike na vruče, najvjerojatnije je ipak do pumpe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tak da joj izmjeriš pritisak, a ako nemaš s čim onda ju skineš dole i odneseš na ispitivanje ljudima koji s s tim bave
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
a kako bi to mogao provjerti da budem siguran da ne kupim pumpu a na kraju da nije do nje
Za početak ju pažljivo rasklopi. Kad ju otvoriš, budeš videl stanje bloka, zupčanika, brtvenih dijelova...bar bi ja od tud krenul.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pintar, Sesvetski kraljevec
Pinjušič, Zagreb
Som, Zagreb
........................ Pun ih je net;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kako naštelovati lamelu kardana na Torpedo 7506. Kad povučem ručku kardana u zarez ne odvoji mi kardan moram povući još 3 mm. Štangica je zategnuta do kraja. Kad povučem ručku do kraja normalno odvoji. Najbolje ako tko ima radionički priručnik ili dio što se donosi na štelovanje lamela.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
U potražnji sam za ovakvim ili sličnim 75icama, neispravno-ispravno samo da je povoljno.
Pa ako tko ima,zna ili neku info.nek mi se javi.


 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
pozdrav forumaši,imam pitanje za vas ljubitelje deutz/torpeda,naime imam ursusa c-360 i sad bi ga prodao i kupio torpeda al neznam kojeg jer bi da je u rangu urse-60ks ili jači pa vas molim za pomoč pri odabiru,hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh