• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Utjerali i mi Torpeda u svoj dvor,nemam momentalno slike ali ukratko 1994 godiste adrijatic sa prednjim pogonom, zanima me ako netko ima sliku od papuce od spere inace nema papuce od spere i ukratko na sta da pripazim....i jos nesto servo se tesko mota malo se lakse mota kad se doda gas...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kak diže hidroulik?ili je pumpa pre kraju,ili te zeza onaj ventil ispod pumpe,uglavno mnek te dobro i dugo služi bez imalo kvarova :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Borna, jel ti toga trebalo, vreme če pokazati.

Evo najbolje slike špere kaj sam našel.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam el sam bedast, ali ne vidim pedalu od špere!?!?


borna, čim prije slike da ga ocjenimo i sretno!!!

Ja se još dvoumim dal da zemem TD 45 ili IMT 558 za jako sitne novce, naravno obadva su za sređivanje, ali s ispravnim motorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,720
Šanana, Torpeda. Da jedanput imaš dostojnog konkurenta 540-tki. Možda nakon njega zavoliš i Zetora :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Strašno me fascinira ta potrošnja kod TD 45, stvarno troši ko upaljač.

Ima ga bratić i traktor je živi krš zlupane limarije, počupane instalacije i mastan koda ga je neko polejal za rabljanim uljem i svi se pitamo kaj još ide v njemu, a stalno ide i ide, a gadno ga je za videti :)
Ja sem ovak malo življi šofer, bojim se za mjenjač na torpedu koliko bi mogle mene zdržati i konusni par skupa s njem. Hidraulik ne problem za to kaj bi on delal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fin je nema kaj, ali za takav sređen je i cjena jaka, a ja volim doma šerafiti :) :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jucer probao orati sa 12" plugom ide fino 30 cm duboko u prvoj direktnoj samo pjevusi,jedino hidraulik mi dize i kad imam stisnuto kvacilo i kada nije stisnuto,i ispada iz 3 brzine gada pustim gas....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
To je za hidraulik normalno jer je pumpa i hidraulik neovisan.
I za mjenjač je to "normalno"
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako i dalje nastavi orati u transportnim brzinama iskakati će iz svega.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Da se nebi zečevi razbježali pa ko će ih više sabrat po njivi :icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zakaj bi iskakal iz svega ako bude oral v 1.direkt?pa svi oreju v 1.direkt dok su normalni uvijeti i plug idealan za traktor,a kad je može iči brže bez brige,onda ide i u 4.bjeli zec(radne)samo kaj zgleda da vodi spidvej po zemlji a ne da ore...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sa našim orem jedino u brzinama:1.direkt,ako je jako laka zemlja onda 4.radna,ili ako je jako tvrdo onda 3.radna,v 3.ide kaj ne staje motor,prije proklizuju kotači...
 
Na vrh