• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD75A

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav!
Zanima me koja je razlika između uljnog filtera zraka, i papirnatog filtera zraka, koji je bolji?
Prijatelj mi hoće prodat uljni filter zraka, taj filter je prije bio na torpedu 75 (meni treba za isti traktor), ja inače imam papirnate filtere, ali mi je više puna kapa čišćenja i mjenjanja tih filtera, pa razmišljam da stavim uljni filter zraka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Mokri bi trebal bolje filtrirati nego suhi, ako ima sve gumice na sebi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav!
Zanima me koja je razlika između uljnog filtera zraka, i papirnatog filtera zraka, koji je bolji?
Prijatelj mi hoće prodat uljni filter zraka, taj filter je prije bio na torpedu 75 (meni treba za isti traktor), ja inače imam papirnate filtere, ali mi je više puna kapa čišćenja i mjenjanja tih filtera, pa razmišljam da stavim uljni filter zraka.

Uljni je puno bolji za radove u jakoj prasini i u ulju se zaustavi vecina a ostalo pokupi mrezicasti filterghznad i netreba ga precesto cistit,samo provjeravas u kakvom je stanju ulje i kad je puno taloga ili izgleda ko gnoj bacis ga i stavis bilo koje drugo.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i mi smo preradili na naš TD75 isto kaj je uljni filter,inače je od starog kamiona tatre 148 i puno bolje je za održavanje..papirnati kak god ispuhal kompresorom,on nikad više nebude potpuno čist i odštopan,dok uljnog samo ulje promjeniš jedamput godišnje,a onu gore"gljivu" ( barem mi tak zovemo onu posudu gdje se taloži prašina) nju streseš i smontiraš nazad i gotov posel..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Filter treba ponekad rastaviti i oprati iznutra. Nije dovoljno samo ulje i grubi prašinar čistiti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
samo kaj ovaj kaj smo mi stavili ima tri one pročistače ....i svi su masni...budem poslikal kak to izleda na traktoru...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sat za obrtaje na Torpedu adrijatic 7506 da li pase od Zetora 6340 ? Nije na sajlu vec na alternator se spaja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh