• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor na plin

V

VTZ

Guest
Potrošene karike u novoj mašini - ako je i od IMT-a, za mene je puno previše. Ima dosta ljudi koji su sa prastarim Vladimircem napravili preko 10.000 radnih sati, a mašina još nije ni otvarana.

Moj poznanik također ima VTZ-a s prednjom vućom, nešto je malo stariji od mojega, a on obrađuje puno polja u zakupu. Čudno, ali on se uopće ne žali na probleme s prednjom vućom, a stalno je u pokretu i stalno radi, na polju i u transportu. Prošle zime imao je već preko 3.500 r.s., sada više ne znam koliko ima...

Uglavnom, ja jako dobro poznajem oba traktora, ne bih dao svoj 13 godina stari traktor za novi IMT, ili bilo koji IMT u super-truper stanju.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
sad ste obojica po sistemu-MOJ tata ima većeg pišu od tvog-a tema je traktor na plin :scratch :scratch :scratch
 
V

VTZ

Guest
Pa tema je bila o plinu, sve dok je netko nije skrenuo u neke druge vode... :D Ja sam samo odgovorio sa svojim argumentima, i onim što sam doživio.

Plin na traktoru - vjerojatno je dobro sa stanovišta ekologije, ali hodati tankati plin na neku (udaljenu) pumpu, nema šanse. Ionako se večina traktora tanka doma na dvorištu, iz bačvi ili karnistera...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma joj, od malog ferkana za radove za koje je on namjenjen (košnja, prekretanje sijena, kultivacija, sadnja i sl..) nema boljeg u toj kategoriji i on je tu svetinja..
Traktor u šumi je druga priča, i tu najviše dolazi do izražaja vozač, koliko poznaje stroj, iskustvo, i kao razmišlja, je*eš oranje kad naštimaš plug dalje se samo vozaš.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Da se ne biste više prepirali,samo ću vas obavestiti da se uskoro IMT i IMR fuzionišu u jednu kompaniju,koja će kao takva za strateškog partnera izabrati nekog Ruskog proizvođača traktora! :D Naravno u užem izboru su MTZ i VTZ ,kao renomirani proizvođači poljoprivrednih mašina. :p
I da se opet vratimo na temu a to je "traktori na plin" logika je jasna: Ko ima plina ima i traktora na plin,a to naravno nije John Deer. Čemu bi traktor na plin služio u krajevima gde nema Sibirskih temperatura ?Mada i dizelaši ruske proizvodnje bez problema pale i do -45 C , samo sa posebnim uređajima za lako paljenje !
 
B

Bobo

Guest
Samo da znas da je JD napravio prije bilo kojeg rusa traktor na plin jer su ameri prije nego rusi osjetili naftnu krizu ;)
Imam negdje i sliku...

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
negdje u ovoj temi sam pročital da traktor na plin nebi bil zgodan za upotrebu jer bi ga trebalo vozit na punionicu...kaj i svi mali viljuškari na plin idu u punionice?
kupiš bocu i prišerafiš si ju...
nego da se vratimo samoj konstrukciji, dal boš pumpu predelavat ili mu samo u granu dodat isparivač ili kaj?
 
Na vrh