• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor Pierre

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Danas sam malo pogledao ispod zadnjeg diferencijala i ustanovio da vratilo za pogon priključaka ne ide kroz blok diferencijala, nego ima zasebno kućište samo za osovinu vratila sa pripadajućim ležajevima i na kućištu ima mazalicu za podmazivanje.:icon_confused:
 

Prilozi

  • DSC00674.jpg
    DSC00674.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 249
  • DSC00675.jpg
    DSC00675.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 261
  • DSC00676.jpg
    DSC00676.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 256
  • DSC00677.jpg
    DSC00677.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 240

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod mene u blizini ima jedan traktor pierre sa slanzi motorom dva cilindra i skreće prednjim kotačima. Ljudi su sa njime prezadovoljni i imaju samo riječi hvale za njega.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma talijani su oduvijek znali napravit pravu mašinu, šteta šta nismo više na susjede
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Nismo uspjeli ni kopirati neka rješenja (što se tiču traktora), iako su nam ispred nosa cca (samo) 100 godina ! :icon_idea:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Od nekud je trebalo krenuti, najprije je skinut motor koji je u totalnoj banani, baca ulje na sve moguće strane van. Ulje koje je bilo unutra je dosta gusto (boje bijele kave).

oF2uCdJ.jpg


MNEUEid.jpg


Mjenjač sa biračem brzina, inverterom i uključivanjem kadanskog vratila.

DIXQtO3.jpg


Zupčanici izgledaju sasvim Ok.

FAZyoea.jpg


Ima i pumpu za podmazivanje najvišeg vratila sa ležajevima koje se ne kupa u ulju, pumpa je na istom vratilu na kojemu je i pumpa od hidraulike koja se nalazi izvan kućišta mjenjača, na ovoj slici se vidi pumpa i ova bakrena cjevčica koja šprica ulje na ležajeve i zupčanike.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Malo se danas nastavilo sa radovima, skinut izbornik brzina.

11TkQLj.jpg


Vilice izgladaju ko nove.

cJdFYSL.jpg


Mala improvizacija za isčupati ovaj ležaj spojničke osovine.

Ss0ElUM.jpg


Uspješno montiran novi ležaj.

0t7vupK.jpg


Pumpa za podmazivanje ležaja spojničke osovine, i na drugoj strani kućišta ležajeve i zupčanike.

kzz4fPt.jpg


Ulje koje je bilo unutra je jako gusto (prljavo), sad jedno pitanje koje ulje staviti pošto ima tu uljnu pumpu (mjenjač i diferencijal u istom kućištu). :(emo):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po meni transhidrol i nema problema, tamo iznad cijevi ko da fali neko uho?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vidi se gore na ostalim slikama da je otišo komad kučišta sa navojem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Tog uha nije ni bilo, kad sam skinuo poklopac (vjerojatno je unutra na dnu kućišta). Prije nego budem nalio novo ulje ću isprati kućište i pogledati da li ima još kakvog smeća unutra. Na trećoj slici (u kantunu bloka) se vidi di sam urezao novi navoj i tu ću staviti dodatni vijak. Vidio sam i prije otvaranja da je na tom mjestu bilo vlažno od ulja (ali samo malo), tako da je to bilo zanemarivo. Pa ću sad poboljšati brtvljenje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako nemaš, posudi od nekoga teleskopski magnet, ili onaj na sajli i prođi po dnu, čuda češ nakupiti..

A ja bi također dobro oprao cijeo kučište ako mjenjaš kompletno ulje i ako je sve otvoreno..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ulje ide svo novo, jer staro je ne gusto, nego kao kaša.:(devil):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Malo se slagalo dalje, očišćena cjevčica za podmazivanje gornjeg vratila, sređen izbornik brzina, stavljeno novo ulje, zatvoren mjenjač. Danas stavljen drugi motor od TV P18 Lombardini LDA 100. Trebalo je prebaciti potisnu ploču, disk kvačila i korpu jer su drugačije spojničke.

TjLtOpj.jpg


uJTwHRq.jpg


na87R5W.jpg


gCOOOwJ.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud svaka čast na poduhvatu i samo napred.

Daj samo napiši di češ ga koristiti u kojim poslovima ili napiši za što je sve sposoban ovaj traktorčić?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ma, eventualno za dovesti drva, izorati koji vrt, za neku roto kosu (koja je samo u planu). Pošto od priključaka nemam ništa osim prikolice a i ne bavim se poljoprivredom. Za što je sve sposoban, nemam pojma, jer nisam radio sa njim. Kao i svaki sličan trattorino (traktorić), prema svojim mogućnostima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
A to bi bilo prelušo ! :icon_neutral:
A i ne znam koliko konjića ima ovaj ?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nevijerojatno. Malo, da mi nisu oči izpale iz rupica. Nikad nešto takvog nisam vidijo.
No novih Pijerov izgleda nema ni kod nas. Isto tako i Holderov. Po mome, zbog cijen. Logično. Ne sumnjam u njihovo funkcijonalnost i kvaliteto, al ljudi se ovdje pitaju, dali je zaista toliko veča. I ljudi isto se pitaju, dal mi zaista treba ona funkcija koja tako jako podigava cijenu traktora. Za njih odlučijo se profi radniki, al njih je malo. A malo je i profi strojeva onda.

Prvo što mi palo u oči je otvorena rupa polužnog mehanizma kvačila sa gornje strane. ovo mi isto glupo se čini, kao kod starijih Zetora rupa u bočnim reduktorima kod kočenja. Blato kod orbe ljepo po blatobranu odbije se i sakuplja u kučišču kočenja. No ovdje veselo je oko kvačila.

Izgleda, da taj traktorčič nije imao više snage od 14ks original, al sada si mu ugradijo 18ks...

Dobro idu tebi oni mehanički poslovi hehe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Na polugu kvačila dođe poklopac koji se miče zajedno sa polugom i zatvara tu rupu (montirano u međuvremenu). Motor je bio gore Lombardini LDA 97 (za koji kažeš da ima 14 KS), skoro da si i pogodio (blizu si stvarnoj snazi tog motora). Sad sam montirao LDA 100 (za koji kažeš da ima 18 KS), tu si malo više fulao za stvarnu snagu. Malo sam stao sa radovima na njemu, nemam vremena. Da stvarno rijedak primjerak.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
U međuvremenu radio sam na kočnicama, napravio nosač za akumulator.

CiK74m6.jpg


iOSb3vQ.jpg


v6Lxsxu.jpg


Puštao je indikator ulja (otišao navoj), sad to moram zabrtviti i montirati.
Kad sam ga skinuo bilo je nekog crnog silikona na njemu. Koji silikon ili Lock titte da upotrijebim za to zabrtviti ? :icon_pray:

ydqg8TO.jpg
 
Na vrh