• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor Pierre

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Freni su samo odzada, a odnapred su doboši (ali ni ferodah, ali bi se moglo složit, jer ima na onom limu iz doboša puštenu škulju za sajlu kao i odzada). Dva kardana, gornji za sinhro - prijenos zadnjeg pogona a donji samo sa kardan (priključci).
Motor je u originalu bi La 97 (kad san ga nabavi) i to ispravan (samo če je ulje teklo š njega na sve kraje kad je bi upaljen:icon_surprised:).
Pa san samo kambija motor LDA 100. Proširivači za kola su napravljeni.
bateriju san stavi od 74 As.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Danas je bilo malo zagrijavanja, tek toliko da se baterija malo puni.

06224468995104627436.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Žurnada je bila puli suseda, malo manja firma od Kamena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Cjepač je na struju i samo ga zakačim na onu šinu na hidrauliku da ga mogu seliti od susjeda do mene i natrag.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Brušena radilica, promijenjene čahure (ležajevi radilice), nove bronzine, čahura bolcna.
Sad treba to složiti.:icon_scratch:

IMG_20171110_111530_1.jpg


IMG_20171110_111839_1.jpg


Pitanje jedno, ča je bilo u radilici (žuti krug)?


IMG_20171110_111601_1.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je ovaj s posta 65?
glavni ležajevi , kaj su oni žuti ili vara slika?
kak vadiš ploču s konosum od strane kvačila?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
AKo je ča bilo, tribalo je bit nutra ili na njoj. Forši kakov uteg?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To je motor Lombardini LDA 97 od Pierre.
Ležajevi su bronzaste boje.
Za ploču nemam pojma, nju sam bio skinuo već dosta vremena, tako da se ne sjećam ali nije bilo neke frke (jer da je je bilo bi se sjetio).
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
U rupi u radilici bude obično nataložen katran i strugotine, prilikom remonta se kanali dobro isperu, preko rupe ide poklopac stegnut vijcima, vijci osigurani limićem. Ploču od strane kvačila drži konus i ne ide baš lagano bez alata.....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Evo do kud sam stigao sa slaganjem motora.

IMG_20171215_190343_1.jpg


IMG_20171215_190417_1.jpg


Da li će biti dobro ovako da je 1 mm (do vrha cilindra), kad je klip u GMT ?

IMG_20171215_190451_1.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
smanji barem za 0,10 mm.....mada tu imaš raznih kombinacija......koliko su ventili "propali", jesi li brusio glavu i cilindar jedno s drugim, koliko brizgaljka "ulazi" u kompresioni prostor.......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Načom mjerenja mi je malo nemajstorski..pritisni cilindar preko vijaka ...ili stavi glavu pa isppd nje malo sačme ili žice za lemlenje...okreno krug pa izmjeri uzorak
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Cilindar je stisnut (ali nemajstorski :D:), stegnuo sam ga čisto onako na brzinu sa onim što sam imao pod ruku (za odokativno mjerenje).
One podloške ispod cilindra sam stavio kako su i bile.
Glava je na obradi i izmijeni vođica (jer je jedna vođica ispala).
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ljudi, daleko od toga, da bi bijo majstor, pogotovo ne, za sređivanje motorova. Al prije nešto godina obavezno trebal sam sređivati dvoklipaca Rugerini 26 ks. Koliko je bijo prije sklapanja kompresijoni zazor neznam, kojeg "brgud" mijeri, ali mehaničar kazao mi, da kad kupim nove podložke izpod cilindra, nek nikako ne idem manje od 1mm!. Mijerijo po principu puknotog z kolegom školovanim mehaničarom, jer ja nisam to sam sve znao srediti. Nismo ga slušali onog majstora, štelovali smo na 0,9mm. I KLIP JE "KLENKAL"(neznam kako kažete vi, ali nabijao je tekom rada motora i pravijo buko kao bubanj).
Zato moja priporuka ne idi pod 1mm. A to može ovisit od motora, koliko max možeš pustiti neznam...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljudi, daleko od toga, da bi bijo majstor, pogotovo ne, za sređivanje motorova. Al prije nešto godina obavezno trebal sam sređivati dvoklipaca Rugerini 26 ks. Koliko je bijo prije sklapanja kompresijoni zazor neznam, kojeg "brgud" mijeri, ali mehaničar kazao mi, da kad kupim nove podložke izpod cilindra, nek nikako ne idem manje od 1mm!. Mijerijo po principu puknotog z kolegom školovanim mehaničarom, jer ja nisam to sam sve znao srediti. Nismo ga slušali onog majstora, štelovali smo na 0,9mm. I KLIP JE "KLENKAL"(neznam kako kažete vi, ali nabijao je tekom rada motora i pravijo buko kao bubanj).
Zato moja priporuka ne idi pod 1mm. A to može ovisit od motora, koliko max možeš pustiti neznam...
da li ste ostavili tako ili ste dizali cilindar ?

Cilindar je stisnut (ali nemajstorski :D:), stegnuo sam ga čisto onako na brzinu sa onim što sam imao pod ruku (za odokativno mjerenje).
One podloške ispod cilindra sam stavio kako su i bile.
Glava je na obradi i izmijeni vođica (jer je jedna vođica ispala).
hihi , mobitel , jebi ga gladao sam samo zadnju sliku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Podloške sam stavio ispod cilindra kako su i bile (3 kom. bakrene), nisam ih mjerio i sa njima imam tu vrijednost od 1 mm kao na slici.

Na ovoj slici prva podloška je bila na glavi (0,77 mm), a ove dvije desno su bile u kompletu novih brtvi (bakrena 0,70 i ova druga 0,10 mm).

IMG_20171216_132028_1.jpg


U manualu piše da vrijednost bude 0,85 - 1,10 mm (kad je glava stegnuta)!

Ono što sam primjetio kod ovog motora je da je u radu (prije rastavljanja) bio puno.... puno tiši od LDA100.

Ako se može zaključiti po zatečenom stanju prijašnjeg stanje motora, da je kompresijski prostor bio 1,77m,. da je to mogući razlog tišeg rada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh