• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Dvoumim se između agm i ove geo freze. Geo mi izgleda kvalitetnija. Najbolje da pogledam u dućanu.

Via TapaTalk
 

Bazga

Novi član
Tu od
22 Svi 2016
Poruka
17
Koliko IMT 539 u poslu sa frezom Gramip 170 ( ili nekom drugom) troši goriva po ha ili kj-rali ,i koliko je potrebno vremena za to.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Ekipa zna netko kakav dućan da ima za frezu batuje dijelova? Trebao bih izlaznu kardansku osovinu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj imam pitanje za hovardicu.

Kod ulaska na glavicama di je tvrda nabita zemlja počne lamela proklizavati i na nekim djelovima di je gnoj i tvrđe,ne proklizi da klizi nego na momente.

Dali da dotegnem opruge jos malo?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
@oficir Isto mi se desavalo na Howardu prije par dana. Pola kruga dotegao opruge dole na osovini i sve 5.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala kolega morat cu i ja pa cu vidjet.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Puknuti nije bil kardan predug nego se je s godinama rastukla i sad kardan kad ga atavim gore ima lufta u sve strane, a vec sam i umjesto štifta stavio vijak da zategnem al nije dosta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Oficir , dotegni malo , nemoj da habaš lamelu bez potrebe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znači nije dobro da malo proklizi tu i tam,mislim radi lamele?

Danas sam pritegnul malo,pa iduči tjedan ako nebu kiše ide pod brazdu i gnoj,pa ču vidjeti.
Jer čudno mi je da čim je nabijeno malo ili više mase na večoj dubini počne proklizavati,čim malo dignrm prestane.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Tako je i kod mene isto bilo kolega. Ako je ugazeno proklize, ako je puno vlazno u dubini, proklize. Traktor promijeni zvuk i motike staju. Nakon sto sam dotegao ide bez problema i u neorano.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Pritegni slobodno, ali i provjeri da su sve opruge jednako stisnute u 1/10 mm.
Probaj s 1/4 kruga, pa vidi jel se ponaša bolje. Ako treba, pritegni još pol kruga.
Normalno, ak previše pritegneš, kuplung nebu imal funkcije.
 

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Pozdrav,

imam pitanje pa ako neko ima iskustva. Imam frezu za Labin progres, širine 60 cm, kolko vidim na njihovim stranicama takva freza bi se dala proširiti na 80 kolko meni treba?

Drugo, priključio bih je na mali traktor, da li je moguće prilagoditi takvu frezu npr. putem obostrano nazubljenog kardanskog vratila tj. nešto kao muško-muški nastavak...

https://www.trgo-agencija.hr/osovina-kardanska-1-3-8-z6-l-300mm-obostrani-utor.aspx

Normalno uz dodatnu konstrukciju za prihvat na traktor u 3 točke, nešto ovakvo:

13735544_1075222762543479_1767411705830331180_o.jpg
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav momci.Zanima me dal je ntko od vas možda imao frezu IMT 619.2 i kako se pokazala kod vas koji ste je imali? :icon_pidu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imao sam je ja , zahvat 135 ili tu negdje je bila.

Nosio sam je sa vladimircom i IMT 539.
Za 539 je problem zbog visinske razlike u kardanima pošto je u njega nizak i bude problem kada digneš frezu.
Obojica su imali snage za nju ali ako se radi neko frezanje ''na živo'' i ako hoćeš duboko da ideš onda treba više snage. Pogotovo ako je mokro.

Sama freza kao freza je dosta masivna ali i nezgrapna , može do po meni dosta elegantnije da bude.
Ako se dobro sjećam kada sam mijenjao ležaj mjere su bile colovne (ili neke vanserijske) što me jako iznenadilo.
Oblik motika mi se nikako ne sviđa , ako je mokro zna cijeli rotor da se napuni zemljom i onda se to muke žive da se očisti. Isto zbog oblika noževa pri udarcu i kamen ili slično obično se krivi ili puca.
Jedino da se nabave i stave oni poluzakrivljeni što sam i imao u planu ali naletio je mušterija u međuvremenu i udomio sam je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh