• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nije to problem rijesiti!!!!
Ako su lezajevi ili spone to se lako uoci i sanira!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kakvi je to sistem na renolu , kaj se ne vidi na ljevoj i desnoj strani klipnjača od upravljačkog cilindra volana?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Krijomice se vide malo spone,da je slikano od kabine prema tocku onda bi se bolje vidilo!!!!
Ja sam se dosad susreo s time da imaju jedan dvoradni cilindar kroz koji prolazi klip na obje strane i na krajevima krajnici spone!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zatur se rikta na krajnicima spona!!!
Nagib tockova u vecini slucajeva se neda riktat on je tvornicki napravit i takav je,kod nagiba treba provjeriti radijalno-aksijalne lezaje(neki imaju kugle ili aksijalne bolcne mjesto njih)ali svrha i jedni i drugi je ista!!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma vezna spona je bila smotana prema nazad,zato je pojeo gume,jasno da sam ja to odmah rijesio cim sam kupio traktor,al me cudi da su tak u Francuskoj vozili i vidjli su da jede gume pa je tako i pojeo nutarnji rub,i ja sam jos tako radio do sada sa tim gumama.Kada sam nariktao spur,vise ih nije jelo,zato sam i radio tako dugo sa njima,inace bi ih prije pojeo asfalt.Gume su 16.9 R 28 Barun,stara zaliha,ali nove,nikada namontirane,cijena oba dvije 4500 kn,godina proizvodnje 2006,tako sam naletio,inace da nisam na to naletio trazio bi Taurusove vijerovatno,takva su mi zadnje sada,inace jako dobra guma koliko ja znam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gde nađe Barum, pa to se godinama ne radi.
Ako sam dobro zaključil, gume su obične dijagonalne?

Koje su dimenzije ove stare Taurus kaj si sad skinul??
Kaj budeš s njima??
Bočnice su dobre, nije pukla nigde ili oštečena?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Naletio sam slucajno.Radijalne su te barunke,pise 16,9 R 28,a takve su i taurusove dimenzije i normalno,radijalne.Gume su zdrave i citave,prodajem ih,na njuskalu su,ako kome treba,dogovoriti ce mo se.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
zanima me ponasanje radijalne gume u odnosu na dijagonalne na starijem traktoru tipa zetor 7711, znaci grip pri oranju, inace dijagonalne malo ispustimo da bolje drze, koliko bolje i bi li bilo lakse orati da ima radijalne gume, i opravdava li cijenu ta razlika?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za oranje je bitan oblik ripne i kut,i tlak.
Mislim da velike razlike mozda i nikakve nema izmedu te dvije vrste u oranju.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
starog jedan vulkanizer uvjerava da je radijalna u tome puno bolja i da se zajebo sto smo kupili petlasove zadnje za zetora, odnosno jednu sad koja se raspala pa ce doc i druga.
razlika je bar 1500 kuna u radijalnoj nekoj, ak je bolja marka i vise, nije to za bacit.
i sad mi ovaj pojede zivce danima a nemogu ga razuvjerit da je ovo sasvim uredu!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nema ti nikakve razlike u oranju i izgledu ripne.
Razlika je u tome sto su platna u gumi postavljena radijalno ili dijagonalno.
Radijalne gume su izdrzljivije i podnose vece tlakove i brzinu i radijalne gume nisu sklone deformiranju pri vecim brzinama u odnosu na dijagonalne!!!

starog jedan vulkanizer uvjerava da je radijalna u tome puno bolja i da se zajebo sto smo kupili petlasove zadnje za zetora, odnosno jednu sad koja se raspala pa ce doc i druga.
razlika je bar 1500 kuna u radijalnoj nekoj, ak je bolja marka i vise, nije to za bacit.
i sad mi ovaj pojede zivce danima a nemogu ga razuvjerit da je ovo sasvim uredu!

Reci ti tom vulkanizeru da se vrati u skolu i da nauci gradivo koje je ocito propustio sjedeci u nekoj od birtija!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ma to je tamo neki majstor koji montira, mozda je stolar jbg
tvrdi da je cijena podjednaka sto isto ne drzi vodu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Dajte mi malo pojasnite razliku dijagonalki i radijalki...I čujem da radijalke nemaju zračnicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh