• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Jel su barumke radijalne ili obicne?
Mislim da je 11,2 28 aliance 1800 kn radijalna, i takve bi stavil na 539..
Svi me pitaju zasto radijalke na malog imt-a, ali navuce se taj tereta, tako da nek bi imao dobru obucu..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Samo ti stavi radijalke i ne brini :). Obične su, 2000 godište. Ja bi stavio na 6245 nazad radijalke, ali problem je što idem u šumu preko ljeta par dana s njim i prelazim preko panjeve i svačega, a bojim se da bi tu radijalke brzo dobile po nosu..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja imam sad sa takvom šarom, mislim da su barumke, na njemu su evo 23 godine, sad mi obje gume imaju po jedan zarez sa strane, i nažulja zračnicu i onda ispusti, došlo vrijeme da ih se promjeni i ove što su na njemu nisu više od 6PL tako da ne treba više od toga.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ljdeovi, kakva su iskustva s trayalom u zadnih godinu-dvije?

Imao defekt prošli tjedan i trebam stavit gume na štorca. Trayal je definitivno najeftiniji - 1300-1400kn na kućnom pragu 12.4-28 ali u zadnje vrijeme čujem jako puno kritika za njih. Kum ih je uzel prošle god sredinom i tu sam se na svoje oči uvjeril da nisu samo tračevi, gume popucale kao da su 15 god stare, na rubovima se otvorile pukotine kao da ih je cijelo vrijeme prazne vozil a nemaju 100h....
Jel ima još netko takva iskustva?

Vrijedi li investirat više u neke druge tpa mitas i sl ili u kakve radijalke ?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Bio kod jednog trgovca koji mi kaže Petlas=Mitas s proizvodnjom u turskoj.

1575 kn Petlas
1975 kn Mitas

nisu radijalne

Inače naprijed imam Petlas i pre prezadovoljan sam njima... :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bio kod jednog trgovca koji mi kaže Petlas=Mitas s proizvodnjom u turskoj.

1575 kn Petlas
1975 kn Mitas

nisu radijalne

Inače naprijed imam Petlas i pre prezadovoljan sam njima... :)

Jako je važno gdje je guma rađena. Pirelli izrađen u Španjolskoj je za 3 klase bolja guma od Pirelli gume izrađene u Tunisu. Pišem iz vlastitog iskustva s gumama za Pasqualli.
Slično je kod auta. Imal sam na staroj Astri zimske Sava Eskimo, 13 cola, napravljene u Sloveniji. Nikad nisam imal bolje zimske gume. Napravil sam s njima 90.000 km, od čega 40.000 na prvim kotačima. Nove Sava Eskimo napravljene u Poljskoj su bile lošije nego stare nakon 60.000 km.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Pa covjece jesi li ti vozio po cesti ili po zraku. Ja ne mogu 20000 km sastavit na jednim gumama da se ne poderu, a kad vidim ovo......
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Kolega Dongfeng ,nemoj zamjeriti ,ali 20 hiljadarki se bez problema napravi i sa polovnim gumama od bilo kojeg boljeg proizvođača .Naravno ,pričam o auto gumama i pričam iz dvadesetogodišnjeg iskustva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
20 000 KM ?? Ja trenutno imam 73 000 gume su prva ugradnja na autu i još budu izdržale 30 000 Mishelin Francuske .
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Kad bi računali po logici da prosječan dizelaš odveze minimalno 300 hiljadarki a podere gume na 20 ,to bi bilo 15 izmjena guma puta npr 2000kn = 30 000kn i još mijenjati gume svake godine.....
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ljdeovi, kakva su iskustva s trayalom u zadnih godinu-dvije?

Imao defekt prošli tjedan i trebam stavit gume na štorca. Trayal je definitivno najeftiniji - 1300-1400kn na kućnom pragu 12.4-28 ali u zadnje vrijeme čujem jako puno kritika za njih. Kum ih je uzel prošle god sredinom i tu sam se na svoje oči uvjeril da nisu samo tračevi, gume popucale kao da su 15 god stare, na rubovima se otvorile pukotine kao da ih je cijelo vrijeme prazne vozil a nemaju 100h....
Jel ima još netko takva iskustva?

Vrijedi li investirat više u neke druge tpa mitas i sl ili u kakve radijalke ?

Sad kad sam kupovao gume za fergija, veli lokalni vulkic nemoj trayal uzimat, da je na njih imao puno reklamacija, uzeo Cultor 11.2-28 (proizvodnja u Srbiji, a mislim da mi je rekao da se i Trayal i Mitas isto rade kod njih) 3300 dvije gume s novim zracnicama i montazom, sad cu vidjet koliko ce te izdrzati, stare Barumke su skoro 20 godina izdrzale (btw Cultor je valjda nasljednik Barumove proizvodnje traktorskig guma).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Također i moj glas za Štorca puca na Cultor, 12.4-28 ima baš lijepu ripnu i sam ih planiram kupiti u skorije vrijeme na 540-Fiat.

Kupil ih je jedan sused na 549 lani ili predlani, nema zamjerke.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
A čije su STOMIL, kod mene su na traktoru, od kad sam ga kupio, tačnije prije sedam godina, tad se pomirili da sam miran pet godina, međutim već je sedma, a izgleda da će gurati još.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Poljske.
E, postoji li ta marka još, nebih znal.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
jel bi se iplatilo stavit radialke na štorca? Radi puno transporta po asvaltu....

12.4r28 da li je to isto kao 320/85R28?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Je. Bi se isplatilo ak si ih možeš priuštiti.
Prava bu razlika vidljiva tek na polju: em udobniji po brazdama, a vleče kak dupljak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh