• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ako je u barima ili psi-ima, kako to može biti teret? Logično je da je pritisak u gumi, a teret bi bio u kilama ili nekog drugoj jedinici za težinu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Na mojim kineskim pise i max load(kg) i max press(kPa).Vjerovatno je sad do proizvodjaca.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
16.9/14-28 po imt-ovom priručniku se pumpa na 1 bar i kod mene je uvijek tako.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moje 12.4/14,6/16,9//28, su 1,5 bara razlog prve nose viličar . druge silokombajn , treče zelene bale 1 bar mi tad malo :(sweat):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moje 1.8 :) i jedne koje su stajale 10 godina su ispucale i na tim barima.. Ruma guma na Z3511, a najteže što nosi su zelene bale.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Jeli ima tko kakvog iskustva sa Aliance gumama ?
Zanima jednog kolegu za Hurlimana, navodno Izraelske.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Imam ja na internacionalu dimenzija 14,9-38. Pise na njima made in Izrael. Sluze extra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Najradije bi ih mijenjal za pune, ako netko ima, jer mi nisu felge od koristi bez guma na njima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mislim da su bile Mitasice,uopće se ne mogu točno sjetiti...
Bile su stare,minimalno 15 godina,ali su se vozile možda 200km,svo ostalo vrijeme su bile pospremljene.
A i traktor se ne gasi,samo se dolijeva nafta,i ulje... :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Jesi siguran da ti je zazor kotača u redu, pa da zbog toga troši puno gume?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Bas spominjem 533 u temi akumulatora. 7-8000 sati je napravio kako je kupljen i jos su iste gume.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne znam za zazor,da on ne štima,gume bi bile pojedene sa strane,i nejednako,ne?
Ovdje se vidi da im je pojedena sredina,gdje gaze,i to na svakoj u jednakoj mjeri..
Valjda je gumama presudilo vrijeme,i kotrljanje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nakon tolko sati i tolko godina nista cudno sta su se poderale ostavi ove u rezervi zlu netrebalo pitanje kakve su ove nove i kak ce se pokazat!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Stare gume sam već bacio,problem je kad npr. traktor vuče sadilicu za presadnice,a zemlja je prah pripremljen 20cm duboko,nemoguće je precizno upravljati.
Prošle godine u to doba je još bilo ripne na gumama,sad sam tek primjetio koliko one znače.
Nije vrag da bih išao stavljati opet stare gume gore,čak i da se ove poderu za godinu dana...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stare gume je dobro sačuvati za slučaj ako se nova probuši, bolje rečeno razdere. Možeš si trenutno pomoći bez da tražiš po trgovinama.
Ja sam imal takav slučaj kad je na traktorskoj gumi nastala razderotina dužine nekih10-ak cm. Vjerojatno u vožnji šumom. Srećom je izdržala do doma. Bila je rijetka dimenzija i na nove sam čekal tri tjedna, a za to vrijeme je posel odradila potrošena ali čitava stara iz rezerve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh