• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

E

el pibe

Guest
Kaj geometrija kotača na autima čak i traktorima se obavlja doma?Od alata pretpostavljam treba imati puc špagu,4m ravnu letvu(hrastovu),spustiti plajbu iz nosive grede krova,ravni pod u štali i zatiplati optiku od karabina na zid.Pod uvijetom da nije propuh u štali jer je onda jako teško narihtati:eek::
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sa dva komada navojne šipke i dvije plastičbe vezice komotno našteluješ trap na autu sa greškom od par mikrona. Znam da su neki na novom traktoru sa prednjom vučom zatvarali trap jer ga je bilo teško voziti po cesti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni se to neda objašnjavati ..stvar je kopleksinija nago kaj izgleda , na netu ima dosta štiva ako toga .
Trag je jedna komponenta , googlajte trag , nagib , zatur ..sve tri nabrojene komponente su u međusobnoj interakciji i vrijeki konstatacija da pravilo ne potrvrđuje iznimka .
ali da mlatite gluposti , itekako mlatite
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Pozitivni i negativni trag je po knjizi pa sam tako i pisao. Rekoh da je to ukratko. Dosta sire je to razrađeno zajedno s nagibom, zaturom, ackermannovim kutom... u cjelini upravljanje vozilom.
Posto se o tragu svasta pisalo pa rekoh nebi bilo lose prepisat od nekog tko bi trebao biti relevantan.
 
E

el pibe

Guest
Pa normalno da se qurcomlati.Kad se otišlo sa temom u krajnju glupost.Moram i ja malo na šalu hititi.Kaj se uzrujavate,petak je ljudi.Kakvi vas to tragovi mučiju?Sigurno se javlja problem kad se sa Ursusima i Zetorima uletava u zavoj sa 130kmh.:icon_e_biggrin: onda se osjeti da trese.Vidi se kad je volan težak ili ti tragovi nisu dobri ak niš drugo kad se gume počneju lizati a to ne bu tak brže.Onda opet gume okreneš kontra ili na dupljaku zamjeniš strane i voziš pet godina bez brige.Kakvi bogovi,tragovi gledam susjeda glavčina mu je rasturena od kad sam bil dečec,napred je sve popigano jer se prehitil to više niti Bog ne poravna i centrira,volan ima lufta ,vozi speedway sa traktorom ali je stalno u muvingu sa tim rasklimanim tandrkalom i napravil je više nego neko može zamisliti.A tu pričate basne o mikronima i razbacujete se fizikom ko da delate u boxu F1.I da sve narihtaš u stotu.Dosta ti je ak ti ostane kamen među ripnama na prvom kotaču pa da vidiš veselja hoće ti traktor scuknuti i prehititi u grabu kad počne nabijat:icon_e_surprised:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa normalno da se qurcomlati.Kad se otišlo sa temom u krajnju glupost.Moram i ja malo na šalu hititi.Kaj se uzrujavate,petak je ljudi.Kakvi vas to tragovi mučiju?Sigurno se javlja problem kad se sa Ursusima i Zetorima uletava u zavoj sa 130kmh.:icon_e_biggrin: onda se osjeti da trese.Vidi se kad je volan težak ili ti tragovi nisu dobri ak niš drugo kad se gume počneju lizati a to ne bu tak brže.Onda opet gume okreneš kontra ili na dupljaku zamjeniš strane i voziš pet godina bez brige.Kakvi bogovi,tragovi gledam susjeda glavčina mu je rasturena od kad sam bil dečec,napred je sve popigano jer se prehitil to više niti Bog ne poravna i centrira,volan ima lufta ,vozi speedway sa traktorom ali je stalno u muvingu sa tim rasklimanim tandrkalom i napravil je više nego neko može zamisliti.A tu pričate basne o mikronima i razbacujete se fizikom ko da delate u boxu F1.I da sve narihtaš u stotu.Dosta ti je ak ti ostane kamen među ripnama na prvom kotaču pa da vidiš veselja hoće ti traktor scuknuti i prehititi u grabu kad počne nabijat:icon_e_surprised:
:(bow):
U potpunosti podržavam svaku riječ iz posta.

Sem onog zadnjeg, to mora da je velika kamenčina ako zapne u ripnama prednjih kotača :icon_thumright:
 
E

el pibe

Guest
poglej ga kak je pogrbljen i sfrkan ondamh buš znal od čega mu je to

"Šprungirani" kaj te je napuhalo na skeli medsave?Neki se sfrkneju od rada a nekima se pamet sfrkne od palamuđenja.I bez brige još ne bum tak zgledal sigurno trideset let kak me ti zamišljaš:(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
'Oćeš li kupiti par, praktički nerabljenih, skupa sa zračnicama?
Kupil sam nove i ugradil ih na kalač, ali su prenježne, pa moram naći pune istih dimenzija i za istu felgu.
Napravile su put od dva-tri metra, a od onda kalač stoji na klocnima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Zračnice mi ne trebaju, moje su skoro nove cca 20-tak godina tek! :icon_eyes:

Kakve imaš?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jel zna tko dobru trgovinu za kamijonske gume 7,50 16 nemogu nigdje naći
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja primjetih na rakovici za vikend galaxy gume dosta ispucale kao da im je 30 godina a ne oko 10. Pocele pucat na pocetku ripne pa vidjet cemo dokle ce se prosirit vec se na jednoj pukotini vide konci u dubini. Ovo je sve ispucalo za godinu a vozene uvijek preko 1 bar uvijek oko 1.5 i vise. Los kvalitete gume skroz .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Max load ti je opterecenje koje moze guma da izdrzi. Vidi sta pise pod max press.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa pise j*bem ga ja na njoj i iza imas oznaku u psi ili barima i to je to :(envy):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Load može značiti teret ili punjenje.
Tak da Max load može značiti i maksimalni tlak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh