• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pa mora leći. Zato je guma. Pogledaj kamionske ili na prikolicama koliko leže.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zamisli si koliko legnu gume na 1.2bara dok se digne paket od 2 tone. I opet im nista nije. Samo ti spusti taj pritisak i nista se neboj. Odmah bi se trebao i u polju bolje ponasati..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Na koliko da spustim na 3511? Na 1.3-1.4? Na duplacima neću dirati ništa, budem na njima ispustio tlak u gumama pred jesensko oranje..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Koliko se sjećam, nekad je na njemu pisal tlak guma: 2,5 at za prednje i 1,5 at za stražnje gume.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Decki, kaj vi onda za svaki prikljucak pumpate ili ispustate gume? Moje su zadnje na 1,8, prve na 2,0, i uvijek su tak i ne bojim se nista zakapcit, sasvim je ugodan na 40 kmh prazan i s punom cisternom ili rolobalom od 800 kg. Slazem se da u oranju valja malo smanjit tlak zbog nalijeganja gume, povecanja gripa i slicno, ali s tim povecavamo trosenje gume na asvaltu, trenje a samim time i potrosnju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E isto tako kao što su kod tebe napumpane su i na mom 6245 :). A na ostalima je na 1.8. Ja uvijek držim isti tlak u gumama bez obzira na posao koji radim..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi jesu li radialne ili dijagonalne,i različito se pumpaju.

Kaj budete potrošnju spominjali na traktorima zbog guma,pa onda naša poljoprivreda i tkz.poljoprivrednici su u debeloj banani.

Zetorproksima90 več sam ti pisal o tom tvom tlaku na jesen i tebi je teško malo popustit tlak i probat da vidiš...:icon_hang:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Oficir, dok imas puno parcela i po 15 km dalje od kuce, puno voznje asvaltom, prava guma ti kosta skoro 1000 €, onda gledas i na sitnice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako več radiš toliko nešto i zaradiš,a onda kad tolike kilometre radiš imaš radijalke(zbog cjene pretpostavljam).

Vjeruj povečana potrošnja zbog guma je zanemariva u odnosu na opterečenje tog stroja koji nejde brže od 25km/h.
Ova brzina je neka srednja brzina traktora kroz mj. dana u svim poslovima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja bi i popustio tlak u svojima, al kaže mi otac da tako brže odlazi guma. Možda bi to radijalka na proximi i trpila, ali bojim se da bi dijagonalne brzo ispucale.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ide i tak samo kaj ti skače traktor jako i na nekim podlogama ima manje gripa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Griješiš.
Kad je traktor neopterećen, tlak bi trebal biti toliki da cijela površina ripni sjedi na asfaltu/betonu, a ne samo špice. Na taj se način gume manje (bolje reći jednolikije) troše.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Danas sam malčirao, pa sam prilikom pranja vidio.... Mitas, 2011 :D: još 2 sezone i ako tolko....
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sta bi se gledalo kad ide na obnovljivi izvor energije

I nafta je obnovljiv izvor energije samo još nisu javno napisali.
A i obnovljivi izvor energije zagaduje prilikom sagorjevanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh