• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Brzina hoće, za spomenutih 3,7%, ali i toliko slabiji u svakoj brzini.
Originalna zamjena bi mu bile 14,9-28.

Probaj postaviti felge s Torpeda, pa vidi jel bolje vleče (radi širine gume). Jednostavno postavi na Torpeda 12,4-32.budu mu prikladnije, a ove njegove na MF-a.

Apropos felgi: nije važan samo raspored vijaka na prirubnici. Obrati pozornost i na udaljenosti srca od uzdužne osi felge, da ti nebi traktor bil preširok, preuzak...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
U dilemi sam oko guma evo, volio bi da mi neko iskusan kaze svoje misljenje koje bi gume uzeo za MF jer trebam naruciti nove gume.

Rado bih sa Torpeda stavio felge i gume na MF ali ne odgovara felga, broja sarafa itd.

Nadam se da ce odgovarati felge sa IMT560 na MF, danas kako sam uspio izmjeriti na 560 je isti raspon sarafa kao na MF.. Trenutno je traktor sirok 195cm sa 12.4/11-32"
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Samo pod Mitas vrijedi ako piše Czechrepublik a ako ništa ne piše onda to nije pravi Mitas nego Srpski a taj je obično smeče kak i ostale gume istog proizvođača da ne reklamiram koji .

To je jedna ozbiljna firma da bi im gume bile smeće .
Iako se može dogoditi.
Ali teško nagledao sam se guma i guma .
Uglavnom imam jednu petlas stara koju godinu i puca sastrane .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Aha, mali imaju 6 šarafa.
No, Torpedo 75 ima istu felgu koja paše na MF.
Probaj nabaviti samo srce, a ne kompletne felge i gume.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: Ursus C-335 MALI

Jel možda netko u zadnje vrijeme kupovao zadnje gume za malog Ursusa 12.4 - 28?
Kakve su cijene?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kupio sam felge od 560, 100eura platio. Napravio sablon od kartona sa svojih felgi, ponio danas i poklapa se potpuno, jedino idu matice od 560, one duge.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je jedna ozbiljna firma da bi im gume bile smeće .
Iako se može dogoditi.
Ali teško nagledao sam se guma i guma .
Uglavnom imam jednu petlas stara koju godinu i puca sastrane .

Mali mislim na Mitas gume proizvedene u Srbiji dok Češke su po meni jedne od najboljih .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja imam na Z3511 Mitas, piše made in serbia, a odlične su gume, već su 5-tu sezonu na njemu.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Trayal "odlicna guma" jaran kupio i na nepune 2 godine eksplodirala dok je brao kukuruz,.covjek je mislo da neko puca iz vatrenog oruzja na njega.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa ako se gleda omjer cijene i kvalitete, to je vjerojatno to! Kaj se tice garancije,moje misljenje je da je to samo da te "primami", svaka traktorska guma bu izdrzala tri godine, samo je pitanje kolko se bu ta guma poderala a na to nema garancije!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja upravo dovezao iz Slovenije BKT 23.1R30
 

Prilozi

  • DSC_0115.jpg
    DSC_0115.jpg
    38 KB · Pregleda: 156
  • DSC_0114.jpg
    DSC_0114.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 151

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Znaci zaobici ih u sirokom luku :)

Dobre su trajalke a kolka je cijena odlične.
Ja sam vidio puno novih i za sada odlične desetak godina budu najmanje durale

Mali mislim na Mitas gume proizvedene u Srbiji dok Češke su po meni jedne od najboljih .

Gle nema po meni veze gdje se radi pa pogledaj da se danas sve seli za jeftinom snagom makita sad u Kini i Rumunjskoj ?
Tako je i s gumama
Mitas ako se mene pita dobar omjer kvalitete i cijene
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Trayalke ne valjaju dreka... Brzo se napuniju s blatom i u mokrom prokližu... Moje 10 godina stare Rume su bolje od novih doTrayalki...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koje gume ti imas na 565, mislim da su nam jako slicne snage motori ?

Ja imam 14.9-28, traktor je 63 ks 4 cil.

Inače, u vezi Trayalki...ako ikako imaš drugi izbor zaobiđi ih, uzmi radije Cultor, bolja je guma.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
AAAAA ,pa nebuš ih sad zamazal v blatu,,,odskliži zimsku brazdu pa v zimu s njima gore i to ak bu suhi snjeg...!
 

Najnoviji postovi

Na vrh