• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U 8-mom mjesecu 2014 uzeo Petlasice. Oznake PR 8 i još nekaj TA - 60. Imam i ratarskih radova i voženje po šumi i asfaltu. Ništa od toga pretjerano ni previše. Gume su još ko iz dućana. ( osim kaj su zmazane ), Nisu ni puno gazile bit puno godina prešle, al nisu ni spucale, a traktor stalno vani.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Razliku skužiš najviše kad traktor stoji tjedan dva pa ga izvezeš na cestu, na bržem traktoru s nekim barumom skoro iz kabine ispadneš koliko se zaležala guma.
Imam Barum 15 godine stare na 6245 i nikad mi se tako ne zalegnu gume, uvijek napumpane na 1.8bara i odlično..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prejako su ti napumpane zadnje.

Normalno je da se guma zaleži nakon tolko dugo pod teretom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Da probamo razjasniti što znači oznaka o broju platna. Nekada davno kada su se gume počele praviti od prirodnog kaučuka stavljala su se pamučna platna za učvršćivanje odnosno armiranje gume. Oznaka koliko je slojeva platna stavljeno otiskivala se na gumi. S vremenom kako su se materijali razvijali dolazili su sintetički materijali koji su bili čvršći od pamučnih. Ako je sintetički materijal bio dva puta kvalitetniji od pamučnog za toliko se stavljao manji broj slojeva, ako tri puta čvršći za toliko manje u odnosu na pamuk. A da se ne bi stvarala zbrka kod korisnika oznake o broju platna su ostale, samo što sada znače da su čvrste kao da imaju 8, 10 ili 14 slojeva pamučnog platna.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam svoje napumpao na 1,8 bara al s tim da sam vozio 4 metra drva sirovih iz šume-bagrem-
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U pravilu bi gume trebalo pumpati ovisno o poslovima. Za oranje, salbije napumpane, a za transport više. Nisam siguran da bi neka " zlatna sredina " bila dobra za bilo koju opciju !? Odradi se , ali ..... gume se više troše kod nepvilne napumpanosti ( haha koji izraz )
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Bit če ti brži traktor to ces dobit a izgubit ces to sto je sa 11.2-28 jači
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Kupio trayalke na malog medu,2800 kuna sa montažom pa ćemo vidit kako će bit :icon_e_geek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako ,dali je moguće da se guma nepravilno potroši zbog pofrkane felge, no s obzirom da je guma jako nepravilno potrošena, a felga na očigled nebi bila toliko pofrkana da bi to bio uzrok ili jednostavno se guma zbog starosti počne nepravilno trošiti.

Na jednom dijelu gume su vanjske ripne potrošene u sredini do balona, a u drugom dijelu ih ima još pola centimetra u sredini, radi se o dijagonalnoj gumi, staroj cca 20 godina, Barum, 13.6-36

Iznesite neka vaša mišljenja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko sam videl tako se guma troši sa slabim pritiskom. Podere ju cesta.
Kod djeda na malom medi se zadnje gume tak derale i još ga natrpao utezima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sumnjam da je to sama guma kriva, da to nebi trebalo biti do felge, no nadam se da bude još komentara.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Meni je na fergusonu na jednom djelu lijeva guma bila podera pola gume je bilo ripni pola gume nije i tocno se osjetilo to u voznji a desna je u redu sad sam opet skuzio da se to događa i na novim gumama a redovito ih pumpam i probjeravam tlak u njima
Moguce je da je do felge jer prije dosta godina zaletio se lik sa golfom u traktor i to u lijevu felgu

Ako traktor onda Zetor!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa jel ti pleše felga, dal je udubljena?? Mora se vidjet prostim okom ako je toliko povijena?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Bila je povijana ali smo ju ravnali doma 10 kila bat i udri rekao mi je i vulkanizer da je povijana ali nikako da nabavim drugu

Ako traktor onda Zetor!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh