• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kak sam i navel prije 14.9 R24 i 16.9 R38 su gume.
Zanima me jel odgovara 8.3 R28 i 9.5 R42?
Koliki bi klirens izgubil?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Znam da večina vas baš i ne voli trayalke gume ,ja imam zadnje na traktoru nove trayalke i mene su jučer jako iznenadile , nakon dva dana kiše ,jučer po šumu i po jakom blatu katastrofalnim uvjatima izvućeno je 50 m skala grabrovine , gume su se odlično ponašale , prvo sam upal u šumu na iznenađenje svih sa dvoosovinkom prikolicom koja je prazna težine 4,500 kg , i cijeli dan sam s 5 t dvoosovinkom izvačil drva po jako jako lošim i blatnjavim putu bez večih problema , gume su se odlično čistile od blata. Šteta kaj samo nije bilo vremena za slikice .

imaju one dobru ripnu i sve al trajnost im nije više kao nekada...

Uzeo kum na zetora 4712 nove trayalke otraga, ume se druge godine sve otvorile po bočnicama i popucale, kao da su nalivene...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham to bum vidli kak dugo budu trajale , al prije nego sam ih kupil od dost ljudi sam čul da se slabo čiste od blata , al sad su me velim ugodno iznenadile , tibor ako mene pitaš , da išel sam s kamionkom praznom u šumu i na nekim mjestima uniju baš i nije bilo lako ubiti uopše mu nije bilo lako al se boril hehe , šuma je na ravnome i kompletna se rušila pa je bilo mjesta za nju , još da nije bilo blata ma milina , na njoj je bilo 12-13 m čiste grabrovine u skalama , a van iz šume ju je otfural šogor z deutzom 75 , i uz pomoć moje malenkosti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Univerzal vaše se blato laganije ćisti jer ima pijeska razlika je puno veča na ilovači i sličnom blatu koje je ljepljivije .
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Tv serije 400

Pozdrav sima!
Trebam savjet gdje u blizoj okolici Zagreb - Garešnica potez kupiti gume za tomicu?
Dimenzija je 6.00-16? I koju marku?
Jel ovo vrijedi kaj..cijena i marka??
http://www.motorna-ulja.net/proizvodi/trayal-6.0016-d57-8-plata-1253.html
Hvala

Imaš u Kutini cultor 500 kuna i puno bolja od trayala mada je i trayal dobar ako je prva klasa
pogledaj na njuškalu oglas pod brojem 16879529 a evo i broj od tog iz KT 0959004500:icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Univerzal vaše se blato laganije ćisti jer ima pijeska razlika je puno veča na ilovači i sličnom blatu koje je ljepljivije .

E željko to si u pravu , slažem se ilovačko blato je nekaj sasvim drugo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Ma ja tomicu koristim isključivo I samo za košnju roto malčerom. Ima malo uzbrdica I nizbrdica, pa sam samo radi toga mislio mijenjat gume, ove nemaju baš ripnju više... Zbog toga mislim da mi možda netreba neka top guma..??
Našao sam u Masivi u BJ za 345 kn/kom, I u Križevcima (nije baš na ruku) Trayal za 366 kn/kom.

Situacija je ovakva:
Masiva ima samo kineske gume - prekriženo!
U križevcima Dom doo, Trayal 356 kn.
Vulkal: Petlas 445kn i Seha 384 kn.
Pneumatik: Mitas 470 kn i Cultor 435 kn.
Top guma: Trayal 421 kn i Seha 441 kn.
Da li mijenjati i zračnicu ili nije potrebno??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi na tvom mjestu odabrao sehu ili petlas.
I gledaj da ima što više platana,barem 8.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ak ti zračnice ne puštaju, ne mijenjaj ih.
Nove su sigurno gore od ovih starih.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni je vulkanizer preporučio stavljanje novih zračnica s novim gumama,ostavio sam stare,i u roku par tjedana je puhnula prvo jedna,pa druga...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kupil sam nove zračnice uz nove gume za jedan stroj. Toliko su rijetke da ne drže tlak ni mjesec dana. Za tačke sam radije krpal staru zračnicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zj čovijek bi mjenjal gume jer su mu izlizane.
Al si upravu da nove nebudu trajale kao stare.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je upravu si.[emoji111]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kupil sam nove zračnice uz nove gume za jedan stroj. Toliko su rijetke da ne drže tlak ni mjesec dana. Za tačke sam radije krpal staru zračnicu.

Natoči Mlijeka unutra. Nije zajebancija. Tak su nekad delali stari meštri.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Imam ipak jos jednu nedoumicu...
Seha su 6 platana, a Trayal 8 platana...
Da li mi je to bitno, s obzirom na koristenje traktora za kosnju..?
 

Najnoviji postovi

Na vrh